IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Musím se přiznat, jaký sem PC / SW ignorant.... svoje sčodlo mám asi 4 roky, od začátku v něm mám nahraný TotalCommander a za ty 4 roky sem ho použil snad jednou (používám Průzkumníka Win). Fčera sem aktualizoval náš firemní web a jako vždycky za posledních deset let sem k tomu použil webftp, který poskytuje náš provider a který není moc friendly. Neska mi to od rána vrtalo fpalici, jak ten ftp dělat jinak, líp a.... po průzkumu webu sem zistil, že .... Total Commander..... :D

Už sem ho i nakonfiguroval a připojil, ono to fuckt funguje.... zase umím/vím něco nového.... \m/

EDIT (později odpoledne): Taxem teda toho fungujícího ftp klienta i hned použil - nadělal sem si aktuální zálohy všech svých webů (pracovních i soukromých), tak jaxou fčíl zveřejněné. \m/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1531
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

mattonecz píše:
abgx1 píše:je to strasne no... AMD cpu nie su, Grafiky nie su vobec, PS5 neni

aspon SSD/HDD/RAM su lacne :D
tak sem si dnes napsal script a podarilo se mi koupit 2x 3060ti :D

jednu pro sebe a druhou prenecham, pokud nikomu znamemu tak klidne zde. samozrejme bez priplatku.
ta volna by byla:
https://www.alza.cz/gainward-geforce-rt ... 243690.htm
Nepodelis sa o skript ak by si ho mal nahodou po ruke? :)

Chcel by som pre seba uchmatnut 3060 ked vyjde, a pomocou F5 to nevidim velmi realne :)

Dik
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

Funguje jen pro alzu, ale klidně
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1531
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

mattonecz píše:Funguje jen pro alzu, ale klidně
to mi vyhovuje
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:A už zase ňa Bruseli nasrááál: mám firemní platební kartu (MMB, Visa) a neska mi poštou k ní přišel ePIN (podle textu toho dopisu výmysl EU). takže pro platby po in(g)fernetu budu muset zadávat nejen PIN, co mi přijde do SMS ale ještě tenhle nesmysl. Bruseli běž už do řiti!
Fčíl první in(g)fernetová platba kartou s epinem (ešče, že sem si ho poznamenal) a.... neproběhla..... prý chyby systému, nevím esli nějaká jiná, nebo právě ten zas.aný epin. Chjo no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Druhý pokus s epinem už proběhl hladce, uffff.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: bude (příjmu sat. signálu) vadit, když tu parabolu nastříkám na černo, aby se na ní líp "koncentrovalo " těplo ze slunka
...
Celá ta akce má dva účely:
a) abych nemusel loziť na střechu
b) aby TV hrála i když prší nebo sněží (čti: aby běžely seriály v tv Ho@na a byl klid v rodině)
Nový satelit s kabroňově černou parabolou sa osvědčil - na střechu dyž sněží už loziť nemusím (odklízet sních z paraboly)..... tři nebo čtyři dny furt sněžilo (dohromady přes půlmetr prachu) a satelit satelitoval celou dobu. Fčíl vylezlo slunko a i přes mínus vosum venku sních z (černé) paraboly (vystavené odpolednímu zubatému slunku) prakticky okamžitě zmizel.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: ...nákupy musím dělat v Chromu .... IE11 na to (už - je to holt dneska výběhový/nepodoporovaný browser) nestačí.....
Udělal sem první (vlastně druhý, první byla in(g)stalace Chromu) krok pro (budoucí) účelné používání Chromu jako hlavního prohlížeče - koupil sem si do něj AdsBlock. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Ufff. Zase sem napřed střílel a až potom mířil, naštěstí bez následků. Až dyž sem si fčíl pustil v Chromu předpopičasí a zprávy na čété1 mi došlo, jestli mi náhodou ten ráno naigstalovaný AdsBlok nebude něco blokovat co vidět a slyšet chcu. Neblokuje. Uffff. \m/
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Mě by zajímalo, co konkrétně vás přimělo ke zvolení placené varianty jakéhokoliv reKLAMy blokujícího SW - respektive v čem vám hlavně připadá lepší?
Osobně mě free verze nikdy nezklamaly co se funkčnosti týče, ale třeba "pro" verze nabízejí něco fakt přesvědčivého. :-?
Odpovědět