IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: IT poradna

Příspěvek od Kavis »

HondaMan píše:V mém SGS10e mám 2 SIM.
Když chci přes HF v autě někomu zavolat, tak to nefunguje, protože tel. neví, z které SIM má volat (na display se objeví hláška s výběrem SIM). Přitom v nastvení je pro hovory, SMS i data nastavená správná SIM.
Nějaký tip, kde to ještě není nastaveno? Přijde mi, že to nefunguje až po aktualizaci na Android 10.
Díky
Na OP7pro s A10 to nemam v nastaveni hovoru, ale v nastaveni -> nastaveni sim & site a tam si vyberu vychozi sim pro hovor nebo jestli se ma pokazde zeptat.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Dvě věci k IT:

1. Kdo máte vypnutou antiSPAM filtraci ve svým mailu - pozorujete taky od 1.únorce velmi prudký nárust počtu SPAMových mailů? (V lednu i předtím jich bylo tak 5 denně, od 1. únorce třicet i víc)

2. Se musím pochlubit/pohanět - firmu mám víc jak deset let, celou tu dobu sem si dělal plány cash-flow systémem papír-tužka.... neska se od rána hrabu v excelu a ... už to mám hotovo v digitálu, i s (polo)automatickým načítáním dat odjinud.... ufffff. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Kdo máte vypnutou antiSPAM filtraci ve svým mailu - pozorujete taky od 1.únorce velmi prudký nárust počtu SPAMových mailů? (V lednu i předtím jich bylo tak 5 denně, od 1. únorce třicet i víc)
Sem to za-(o-)křiknul. Už zase nechodí skoro nic - jestli dva denně. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Nevím proč, ale napadlo mě klinout na Win Update čudlík (W7 Profi, podle Mrkvozoftu už měsíc bez podpory) a .... ejhle, byla tam jedna aktualizace pro Win Defender...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: IT poradna

Příspěvek od mmira »

neporadi mi nekdo nejaky SW popr firmu, co umi vylepsit kvalitu starych video zaznamu? mam tu DVD udelane na zaklade pasek z analogove kamery, nataceno 2002, a strasne se v tom projevuje prokladani. at zkousim co zkousim, nedari se mi toho zbavit.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Nevím proč, ale napadlo mě klinout na Win Update čudlík (W7 Profi, podle Mrkvozoftu už měsíc bez podpory) a .... ejhle, byla tam jedna aktualizace pro Win Defender...
Tak to s tím ukončemím podpory pro W7 nebude tak žhavé - právě si to stáhlo další dva Win updaty...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Prosím o tipy, pokud existují (ale srozumitelně, sem pc pololama):

Moje firemní pc síť, server W7/32, můj noťas W7/64, vždy se server zapíná / přihlašuje do sítě dřív než já k síti připojím svůj noťas (nechám vždy W7 v notasu nastartovat a až celý start PC proběhne, teprve připnu síťový kabel) - v 9 z deseti případnů v průzkumníkovi Windows (ani jiném "průzkumníkovi") následně v síti ten server ale prostě "nevidím" (ale synchronizační program AllWay Sync ho "vidí" / synchronizuje vždy, opravdu VŽDY).

Nevypozoroval sem žádnou závislost, proč ho někdy (zřídka) "vidím" a většinou "nevidím" .....

Co mám dělat jinak, abych ten server v průzkumníkovi (Win) "viděl"?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: IT poradna

Příspěvek od Spectral »

1) Zjistíš si, jakou má ten server vnitřní IP adresu (ve tvé LAN) - bude to něco jako 192.168.xxx.xxx nebo 10.xxx.xxx.xxx nebo 172.16.xxx.xxx

2) V okně průzkumníka klepneš nahoru do řádku, ve kterém ti průzkumník zobrazuje, ve které složce právě jsi (např. Tento počítač -> Dokumenty), objeví se ti celá "cesta" k danému umístění (např. C:\Users\Pavel\cosi), celý tento text smažeš a napíšeš tam toto:

Kód: Vybrat vše

\\xxx.xxx.xxx.xxx
přičemž xxx.xxx.xxx.xxx je IP adresa serveru z kroku 1. Potvrdíš enterem.
Povšimni si, že před IP adresou jsou dvě zpětná lomítka. Píšou se například tak, že podržíš pravý Alt (Alt Gr) a stiskneš písmeno q.
:ar!
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kuju. Je to 192.168.... ale bohužel, (zrovna teď server v síti nevidím) a nevidí ho ani ten průzkumínk při zadání IP. Synchronizace ovšem (jako vždy) probíhá OK. Chjo, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

UPDATE

Sem lama! Sem lama! Sem lama! :D

Sem to IP zadával do "blbého řádku", už ho vidím (v průzkumníkovi i když ho předtím neviděl). Kuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět