IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

řidičBOB píše:Mám takový dotaz spíše na SW - máte někdo zkušenost s Final Cut Pro?
pavproch píše:To asi nemyslíš vinyl od Floydů, že? :D
Náhoda, random player mi ten konečný řez právě pustil do ouška.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: IT poradna

Příspěvek od Stepan »

Mac Air, 4-5 let starý, musel bych hledat fakturu.

Z ničeho nic (jakože ve tři odpoledne to nedělal, pak ležel zavřenej na stole a teď to dělá) "praská" z repráků. Stačí ho zavřít, otevřít a praskání je pryč. Za pár minut se objeví znova. Zavřít otevřít a praskání je pryč.

Co to?

/:) /:)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Cože, vy si dovolujete používat 4-5 let starý model? To si říkáte správný uživatel jablečných produktů? Okamžitě tento sprostý zastaralý kus vyhodit do é-odpadu a koupit nejnovější model, ať jde tvorba pro blahobyt společnosti naprosto esenciálních excelových tabulek pěkně od ruky! :p
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: IT poradna

Příspěvek od retron »

Stepan píše:Mac Air, 4-5 let starý, musel bych hledat fakturu.

Z ničeho nic (jakože ve tři odpoledne to nedělal, pak ležel zavřenej na stole a teď to dělá) "praská" z repráků. Stačí ho zavřít, otevřít a praskání je pryč. Za pár minut se objeví znova. Zavřít otevřít a praskání je pryč.

Co to?

/:) /:)
jestli je to ještě ten starej celostříbrnej model (jako že asi jo), tak tam jsem to řešil taky, reprák odešel úplně, oprava na apple poměrně levná (tušim 1500), ale tohle spíš vypadá na problém s flexkabelem co vede do displeye, koukni jestli nemáš načatej pant, mě se zlomil úplně, řešili to nakym replacement programem, každopadně bych to odvez do českýho servisu
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Neska od rána bylo nem4Zlikovo i nebajkovo, takže už nejsem mobilně-dotykový ale staromilsky mobilně-tlačítkový.

Trochu to bolelo (KaiOS je uživatelsky úplně jiný než Android), ale podařilo se mi přenést ze starého tydlifonu kontakty (teda většinu, nějak to z 276 výchozích udělalo jen 260 příchozích, no), zprovoznit maily i web (radar ČHMU, na nic jiného to nepotřebuju) a vůbec to nějak prvotně nastavit, aby to bylo podle mojeho. Pár věcí ale ešče musím (vzhledově, funkčně i obsahově) doladit, no (např. někde stáhnout a nějak dostat do mobilu něco na čtení PDF a Office příloh mailů)

Mno, docela mě překvapilo, že po/při prvním spuštění bylo (i u takovéhodle "staromilského" tydlifonu) jako default nastaveno u všech možných připojení (data, wifi, blutudlo) "on" a taky všechny možné i nemožné upozornění (málem i na blbě utřenou prdel) byly taky "on". Chvíli to trvalo, než sem to fšecko povypínal, no.

Celkově ale myslím, že s tlačítkama se mi to bude líbit víc.

A režim létadlo tam je, dostupný asi na dvě kliknutí, čili to asi bude i "driver" friendly.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Tak z čteček Office a PDF asi nic nebude, musí se to stahovat přes KaiOS store (s registrací - never ever) + navíc ten webkrám napřed chce aktualizovat verzi OS v mobilu - nasrat!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: IT poradna

Příspěvek od Stepan »

retron píše:
Stepan píše:Mac Air, 4-5 let starý, musel bych hledat fakturu.

Z ničeho nic (jakože ve tři odpoledne to nedělal, pak ležel zavřenej na stole a teď to dělá) "praská" z repráků. Stačí ho zavřít, otevřít a praskání je pryč. Za pár minut se objeví znova. Zavřít otevřít a praskání je pryč.

Co to?

/:) /:)
jestli je to ještě ten starej celostříbrnej model (jako že asi jo), tak tam jsem to řešil taky, reprák odešel úplně, oprava na apple poměrně levná (tušim 1500), ale tohle spíš vypadá na problém s flexkabelem co vede do displeye, koukni jestli nemáš načatej pant, mě se zlomil úplně, řešili to nakym replacement programem, každopadně bych to odvez do českýho servisu
Jo, je.
Další den už to nedělal vůbec.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Tak..... První malé mínus KaIOs: i když jsem v menu našel možnost přejmenovat obě SIM karty ze SIM1 a SIM2 a přejmenoval jsem je (SOUKR + FIRMA - v menu už ty nové názvy ukazuje), tak při volání (ditto odesílání SMS) sfiňa jedna zatvrzele nabízí "Volat pomocí SIM1" a/nebo "Volat pomocí SIM2". Snad se mi podaří zapamatovat, kerá je kerá....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: IT poradna

Příspěvek od honziss »

Pouziva nekdo z vas Garmin hodinky? Fenix6/6X Pro - stoji to za ty penize?

Chci:

- sledovani sportu chuze/beh/kolo
- presnou TF a zaznam GPS
- placeni
- dobrou baterku co vydrzi aspon 5 dni pri 1h trackovani aktivity/den
- mechanickou odolnost

Uz jsem vyzkousel par levnejsich kousku (Fitbit Versa2, Ticwatch, Honor Watch 46 mm). Honory jsou zatim asi nejlepsi, ale chybi mi placeni a presnost mereni TF taky nicmoc.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět