IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Volivovej volej
Mistr volantu
Příspěvky: 937
Registrován: stř 21 zář 18:58

IT poradna

Příspěvek od Volivovej volej »

Vážně jsme ji tu až doteď neměli? :-O

Hnedle začnu s prvním dotazem: Mám tu empétrojky, kterým nejdou přepisovat ID3 tagy. Nemůžu přijít na to proč. Nejsou vůbec vyplněné, což mi dělá v hudební knihovně binčus. Jak to spravit? :-O
""So perverse is mankind that every nationality prefers to be misgoverned by its own people than to be well ruled by another""
(General Sir Charles James Napier)
Uživatelský avatar
kidli
Řidič začátečník
Příspěvky: 149
Registrován: stř 16 úno 15:08

Re: IT poradna

Příspěvek od kidli »

proč ti to nejde nevim, ale zkus to pro zajímavost v mp3tagu http://www.mp3tag.de/en/
God save me from my friends, I can protect myself from my enemies
Uživatelský avatar
Volivovej volej
Mistr volantu
Příspěvky: 937
Registrován: stř 21 zář 18:58

Re: IT poradna

Příspěvek od Volivovej volej »

Tenhle program by moc nevyřešil - ve WinXP jsem ho kdysi pro podobný úklid použil, ale pro Windows jsou důležitá data, která je lepší spravovat přímo v nich samotných. Už jsem to ale dal dohromady nákupem z jiného zdroje.

Čekal bych i tak větší provázanost - v přehrávači vidím obrázek alba normálně, v samotné hudební knihovně nikoliv- O:-)
Bez názvu.jpg
""So perverse is mankind that every nationality prefers to be misgoverned by its own people than to be well ruled by another""
(General Sir Charles James Napier)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Prosím o radu nebo spíš nasměrování kde a co gůglit, kuju.

Popíšu situaci: asi 5let jsem provozoval jako admin vysoce specializovaný pokec (postavený na phpBB verze 2.17, bylo tam asi 65 uživatů a šestset příspěvků) o kloubních náhradách (www.surfacehippy.ic.cz), ale fčera se mi tam někdo "naboural", vymazal prakticky vše (data i "engine" php) a nechal mi tam jedinou věc - po přihlášení - a je jedno jestli jako admin nebo jako obyčejný user - se objevila titulní strana s hláškou - "byl jste vykázán z fóra".

Sfiňa - myslím ten hacker.

Tak jsem tam fčera vlezl přes ftp (bo jinak to nešlo, dyž sem byl vykázán), zjistil, že tam vlastně nic nezůstalo, tak jsem tam aspoň uploudnul tu oznamovací statickou html stránku.

Fčíl se chystám tam nahrát nový engine phpBB (gen. 3.0.10 - stáhnu si to z phpBB.cz a nainstaluju, to snad zvládnu i já, počítačová lama).

Jak ale obnovit data? Mám zálohu databáze sql (udělanou z administrátorského panelu phpBB 2.17 někdy v listopadu 2011) ale absolutně nemám tucha jak ta data ze zálohy (starší generace) dostat do (prázdného) pokecu generace novější?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: IT poradna

Příspěvek od Deli »

Nějakej IT thread už tu myslím máme :)

Ale taky se zeptám a min. Moucham by mi mohl poradit, páč mam problém s Win movie makerem :(
movie_maker.jpg
Takhle mam rozdělené video, ale když odmažu ty části, které tam nechci (ta první a poslední) a zůstane mi ten kus co potřebuju, tak tam mám jen audio bez obrazu :-o Takhle když je to "komplet" tak video jede... :) Tak co s tím? :-\
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: IT poradna

Příspěvek od ExFun »

formát videa?
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: IT poradna

Příspěvek od Deli »

AVI
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: IT poradna

Příspěvek od šmoula »

Označíš část, klikneš na smazat, označíš druhou část, klikneš na smazat. Označíš třetí, tu kterou chceš a dáš uložit jako atd atd a potom ti to dělá, to co popisuješ?

//Tedka sem to zkoušel a šlo mi to normalne
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
Deli
Letec
Příspěvky: 3118
Registrován: stř 16 úno 15:41

Re: IT poradna

Příspěvek od Deli »

Já když už smažu tu první část, tak jsem bez obrazu... Já myslím, že je problém v tom, že v náhledech nám video jen u toho prvního - mmt, dám sem screeny :)

EDIT: tak kukaj :)
pro_smoulika_01a.jpg
pro_smoulika_02a.jpg
"Každý tančíme podle vlastní melodie." Charles Emerson Winchester III :)
Fordem tam, vlakem zpátky! ;;)
PaTaK
Pan Řidič
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 07 črc 18:27

Re: IT poradna

Příspěvek od PaTaK »

V Movie Makeru nejdou videa oříznout tažením za roh?
Odpovědět