IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: IT poradna

Příspěvek od Zajda »

Já předně nechápu jaktože NTB připojený k dokině běží z baterky :/
《》
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16311
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

To je pasivní dok bez nabíječky.

EDIT: A tak je to IMHO správně, záměrně sem hledal a koupil dock Dell BEZ nabíječky.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: IT poradna

Příspěvek od HondaMan »

Manželka je psychoterapeut. Pokud bys měl zájem, domluvím Ti slevu ;-)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16311
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

... čti: je zralý na psýchu... přitom mně jenom zajímá, proč výdrž baterky (bezdůvodně) kolísá bratru o 40%.... asi sem fuckt "divný"....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: IT poradna

Příspěvek od Zajda »

Myslím že v rámci jakože podobného použití se při kolísání desítek % není až tak moc nad čím pozastavovat. Pokud bys dokázal logovat využití HW, určitě bys tam nějaké rozdíly našel. Záleží jak moc se vytěžoval procesor, paměť, disk, síť...pak třeba na pokojové teplotě nebo na jasu monitoru :-)
《》
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16311
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:win7, všechna připojení off, jas nehraje roli, protože ext. monitor a LCD noťasu black, defrag i aktualizace vypnuto, antivirus běhá jen v pátek v sedum večer, dok BEZ napájení, zátěž procesoru je každý den víceméně stejná (office + IE11 + godzilla), teplota v kanclu furt stejná
Tohle všechno a 40% rozdíl ve výdrži mi spolu prostě neštymujou.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

No offence, but... :p
Tedy chápu-li to správně, že noťas denně transportujete z domu, kde ho provozujete připojený do é-sítě, do fabriku kde je umístěn v diku bez nabíječe, pak to zavání házením si klacků pod nohy.
Zase na druhou stranu pokud byste se příliš nudil, proč si to trochu nezcomplikovat. B-)

Co se zdánlivě nahodilých rozdílů v době použití na baterku týče, letmý pohled to křišťálového mnohostěnu napovídá kombinaci umírajícího aku díky řekněme nadprůměrné době jeho využívání a rozdílů v míře optimalizace webů a/nebo v hw náročnosti probíhajících procesů na stránce obecně, známým příkladem relativně velké zátěže může být třeba přehrávání videí (z tytrubky atd.)

Pusťte si při batériovém napájení třeba video v 1080p/60fps (nebo klidně i 4K, ale bacha, aby notes za chvíli neexplodoval :p ) a sledujte graf využití CPU a GPU třeba v Process Exploreru (taks managor v sedmách využití grafiky neukazuje) a procenta baterky, které budou nejspíš "mizet před očima".
Paměť, disk a síťový adaptér si též jistě něco pápnou, ale procák s grafikou jsou o dost hladovější.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3210
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

abgx1 píše:hlasim ze na to aby som dneska kupil rtx3060 nestacil ani ten mattonov zazracny skript :D pre SVK nebol ani jeden jediny kus
Rozjel si to? Ja dostal na alzu ban kvuli tomu, ale zacali to prodavat uz 1758 misto v 6 idioti. Kazdopdne stala 15-16k coz je na hrani sileny. Ja se snazim sehnat karty na tezbu a je to nemozny. Hledam i v usa a nemecku. A ve 3 cz velkoobchodech mam objednano asi za 5m :D ted jsem si jeste udelal discord bota pro alzu,mironet,czc, tsbohemia a bhohoto coz je us. Plus sem na dc co checkuje us shopy
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: IT poradna

Příspěvek od Zajda »

pavproch píše:
pavproch píše:win7, všechna připojení off, jas nehraje roli, protože ext. monitor a LCD noťasu black, defrag i aktualizace vypnuto, antivirus běhá jen v pátek v sedum večer, dok BEZ napájení, zátěž procesoru je každý den víceméně stejná (office + IE11 + godzilla), teplota v kanclu furt stejná
Tohle všechno a 40% rozdíl ve výdrži mi spolu prostě neštymujou.
40% rozdíl ve spotřebě může být bezproblémů mezi 2 různými weby v prohlížeči.
Nejlépe nějakým programem logovat vytížení zejména CPU a porovnat s výdrží.
《》
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16311
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kuju za radu, ale to bych musel do pc něco ingstalovat a to já tuze nerath. Zas tak mě to nežere, abych se k ingstalaci odhodlal. Prdím nato.

Btw, weby mám trvale otevřené furt ty samé, takže ani v tom to nebude.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět