IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Už sem to tu raz (kdysik) psal, že mě noťas (W7 Profi) po "vyčištění disku od záložních souborů WinUpdate nemile překvapil - první následný start mu trval (než se W7 srovnaly a "přeformátovaly") několik minut a já tehdy z toho měl panickou hrůzu. Fčíl sem čistil (když už skončily aktualizace W7) zas a čekal sem podobné divadlo. A byl sem překvapen - nemile, jak jinak - ten první start netrval pár minut ale 3/4 hodiny. Už mě zase jímala panická hrůza..... :D

EDIT: ale ušetřilo mi to víc než 3GB místa na C:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Tak ten extrémně dlouhý start W7 Profi po vyčištění od WinUpdate je asi "normální" - sem totéž učinil na svém starém/cestovním/záložním noťasu Toshiba (má 10 let a furt funguje) a ten první start po mu trval taky asi 1/2 hodiny....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Ten můj současný pracovní noťas (DELL XPS13) SSD má a přesto mu to trvalo 3/4hodiny (ten první start po promazaní WinUpdate, všechny další starty trvaly max 15sekund, jako to bylo odjakživa)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

Ten Bx500 preboha nie, mam ho v ntb ktory pouzivam raz za mesiac, a je to asi najhorsie sucastne predavane SSD ake existuje

Seq. Zapis okolo 60MB/s, 80°C teploty a tak dale
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Ano, do hlavniho PC bych si ho taky nekoupil, ale do zalozniho klidne. Porad je to o rad rychlejsi nez plotna.
Teplota u SSD 80°normalni neni, ale to spis ukazuje na neschopnost ntb odvadet teplo z ostatnich komponent.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Z jiného soudeku - od dneška sem zase chytřejší - kolega si pořídil mobil se sloty pro 2 SIM a má tam 1 SIM firemní (O2) a 1 SIM svou soukromou (T-mob). To jsem netušil, že ty SIM mohou být různých operátorů - já ve svém mobilu mám taky 2 SIM, ale obě SIM jsou O2, taxem si tak nějak myslel, že je to "nutnost" aby obě SIM byly stejný op... myslel sem si to blbě, no... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3228
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

jen tak mimo, po prechodu z shit SSD na M2 se zapisem 3GB/s je to podobny rozdi jako z plotny na SSD :D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: IT poradna

Příspěvek od HondaMan »

V mém SGS10e mám 2 SIM.
Když chci přes HF v autě někomu zavolat, tak to nefunguje, protože tel. neví, z které SIM má volat (na display se objeví hláška s výběrem SIM). Přitom v nastvení je pro hovory, SMS i data nastavená správná SIM.
Nějaký tip, kde to ještě není nastaveno? Přijde mi, že to nefunguje až po aktualizaci na Android 10.
Díky
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Slovenské volty sou asi nějaké průbojnější či co..... právě sem donabíjel baterku v noťasu a (pozoruju to už opakovaně/víckrát) - zatímco v CZ tou samou nabíječkou nabíjím (prázdná bat, ie. pod 10% do 100%) cca 3,5 hodiny, tak tady v SK to netrvá ani 2,5, spíš jen lehce přes dvě..... proč? Napětí v zásuffkách by mělo být stejné tam i tady, ne? (su strojař, no....)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět