IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: IT poradna

Příspěvek od Noldo »

Používam win 10 a je aj keď nie je dokonalý, tak s ním nemám žiadne problémy. Ani pripájanie k univerzitnej wifi nie je problém.
K tvojmu problému.
1. Zmeniť prehliadač, odporúčam Chrome. Aspoň na skúšku, aj tak sa hodí mať niečo k IE, tam občas nefičal nejaký flash, či javascript na stránkach.
2. Ak sa jedná o notebooky dať ich na rovnaké miesto, aby si si bol istý, že je signál rovnaký.
3. Overiť ping a rýchlosť.
4. Reštartni router. Mne to robil router od T-comu presne toto isté, že selektívne prestal dávať signál niektorým počítačom, resp. MAC adresám a na zvyšku to pekne išlo. A teda iné stránky idú okey ?
5. Vyskúšať toto, ale pochybujem, že to pomôže.https://www.noip.com/support/knowledgeb ... dns-cache/

Inak daný web sa nedá pingnúť ani mne.
Přílohy
Capture.JPG
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kuju.

Chrome nefunguje stejně, flushnutí DNS nepomohlo. Připojil sem obě PC (do stejné wifiny) přes jinou APN - stejný výsledek (mně to běží, jí ne).

Pingnout to prý nejde, protože mají jiný protokol či co.

Chjo no. Ale kuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: IT poradna

Příspěvek od řidičBOB »

Kup jí jabko... Ping to sic nedává, ale Safari i Chrome to otevírá v mžiku ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Jappko už má (iphone - a naňom to běží, akurváth na to nevidí.... :D

Ale už sem na to přišel....

Tohle mě ingspirovalo:
Noldo píše:4. Reštartni router. Mne to robil router od T-comu presne toto isté, že selektívne prestal dávať signál niektorým počítačom, resp. MAC adresám a na zvyšku to pekne išlo. A teda iné stránky idú okey ?
Taxem vypnul router/APN a nainstaloval jí tam svůj "mobilní internet od o2" (GSM USB stick) - t byl zase potrat, w10 to prostě nechtěly a nechtěly "vidět" ale nakonec se povedlo) a .... s ním to běží jak víno.... takže problém je fuckt v APN/wifi. Du napsat na podporu naší vesnické wifi, maximálně to skončí výměnou routeru/APN za novější (stávající už má taky nějaký ten pátek).

@noldo: Kuju za hint.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: IT poradna

Příspěvek od jerry »

Jinak se nedivím, že nadává. Já přešel od ledna na novém pc ze W7 na W10 a nadávám denně :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Po relativně povedených a bezproblémových - poté, co jsem vypnul veškeré aktualizace ;) - sedmičkách považuju další m$oftí produkty za inferiorní, nemluvě o zákeřných anti-consumer praktikách vnucujících "upgrade" na okna deset apod.,

Bude třeba se naučit základy Linuxu pod xy letech užívání "profesionálních" oken on macrohardu, budu-li pořizovat novější HW. Do té doby se budu držet "neaktualizovaných" sedmiček jako volnolezec.

Přeju pevné nervy všem uživatelům těchto OS.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Poradí někdo?

Sem na prášky - po cca 1/2 roce provozu sem se jal vyčistit její pc (Win10 Profi) - nainstaloval sem CCleaner, smazal asi 2GB nasbíraného balastu a.... paxem myslem, že mě omejou - pc ztratilo kontakt do wifi a ne a ne ho obnovit - vše je nastaveno správně, heslo správné ale prostě "k síti se nedá připojit" nebo "nesprávné heslo".... chjo no.

Podle letmého průzkumu webu je stabilita wifi připojení ve Win10 asi rozšířený problém...

WPA2 mám nastaveno, resetování sítě jsem taky vyzkoušel, bez efektu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Mám doma dva přístupové body do wifi - hlavní (k tomu se to prostě nepřipojí) a záložní, ke kterému se to připojí.

Doparoma, proč?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: IT poradna

Příspěvek od mmira »

mas skryte SSID?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

skryté = jakože wifina nevysílá své SSID?

Tak to nemám, SSID je normálně vidět.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět