IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: IT poradna

Příspěvek od Spectral »

:ymhug:
:ar!
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Za mně teda pochvala ANO-vládě, špecificky Adamovi za e-recept. Je to fajn: zavolám dochtorovi, ten mi pošle do SMS e-recept a tu mi v naší dědinské lékárně proměním za proški. Nikam (kromě té lékárny) nemusím chodit. Palec nahoru.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Ti dýleři drog od big farmy jsou fakt hodní na lidi závislé na jejich produktech, a ještě navíc šetří lesy. Luxus. :ymdaydream:
Sice bychom si taky mohli jako dospělí svéprávní lidé známé konkrétní drogy z lekáren koupit i bez prostředníka v podobě alopatetického lekaře, ale co už...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Otázka na znalejší (já na ty moderní výmysly nejsem) - přespříští týden jedu zase na MF (a nechce se mi sebou tahat "cihlu" - papírovou knížku, když budu mít s sebou noťas). Na amazonu si chci koupit e-knížku pro "kindle" + tam od nich stáhnout do toho noťasu "kindle reader pro Win7". To by spolu snad fungovat mohlo, ne?

Mám ale otázku: Až to koupím, tak si tu e-knížku budu moct stáhnout (ve formátu pro kindle) celou předem, abych na horách mohl číst offline? (tj bez nutného a trvalého připojení na ingfernet?)

Nebo jednodušší (české) řešení: neporadí někdo (asi ne tak úplně legální) místo na webu, kde by se ta knížka (Tom Clancy: Power and Empire - v originále = English) dala stáhnout (Txt, PDF apod) ke čtení v PC?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

To pojedete na byku nebo stopem, že by vám váhově/rozměrově vadila jedna kniha v zavazadle?
Nic proti čtení é-buků, nevýhodou však je určitě větší náročnost pro zrak než při čtení knihy papírové.
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne čtv 27 úno 15:01, celkem upraveno 1 x.
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: IT poradna

Příspěvek od martinecko »

Do citactky kindle na w7 sa prihlasis svojim amazon uctom a budes vidiet dostupne/zakupene knihy. Nasledne si ju mozes stiahnut a ulozit lokalne cim teda bude dostupna aj offline.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Ponesu všechno na zádech v batohu, proto počítám s každým dekagramem. Loni sem to měl taky tak, ale to se mi podařilo najít jednu starší knížku od Clancyho v PDF volně ke stažení. Ten týden čumění do PC wočišťata vydrží. Budou muset. :D

EDIT: martinecko - kuju za vysvětlení - ajajaj, účet, přihlašování atd... to nesnáším...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Díky jednomu z Vás vyřešeno, děkuji.

Knížka ve formátu epub stažena, čtečka epubů nainstalována, funguje to. Papírovou knížku tedy s sebou tahat nebudu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Fčíl sem se z těch sesobů (a jejich CZ pohůnků) tak nasral, že sem vztekle prásknul mým prasovzdorným mobilem (RugGear RG500) vo betonovou podlahu tak silně, že sa (i přes prasovzdornost) vypnul. Dyž sem se uklidnil, taxem ho nastartoval a už i tydlifonoval, tak doufám, že sem mu nic neudělal.

sesob = Slot Eyed Son Of the Bitch
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět