IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Macrohard se opět překonal, k naprogramování zahlížeče M$ Okraj fungující pod jejich vlastním OS Win7 této skromné start-upové firmičce stačilo pouhých 5 let od vydání původní verze. Gratulace! :ymapplause: :ymparty:
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Pozor na SPAM! :D

Sem neska ráno napsal mailem dotaz do cestovky (fišer) a odeslal - předmět mailu byl: Poukaz

Fčíl mi od nich přišla odpověd a předmět je: RE: [POZOR! Riziko SPAMU!] Poukaz

:D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: IT poradna

Příspěvek od francis »

Casto ses tomu blizko s monotonnima prispevkama na tema "ze zivota pp"
Mirek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Narazil sem na zajímavý "problém" naší wifiny - odesílání mailů přes "náš firemní" vysílač wifi na kostelu (ve vedlejší dědině) - jde, ale jen jen "holé" maily bez příloh (tj. velikost mailu ca 3kB), cokoli k mailu připojím, neodešle. Doma sem připojený na stejnou wifinu, ale přes jiný vysílač (taky kostel, ale jiný, u mně na dědině) a tam to běží normálně. Ostatní infernet (webstránky + přijímání mailů) funguje dobře na obou vysílačích.... zkoušel sem (v práci) jiné připojení - O2 (WDCMA) a vše ok. Takže problém je ve wifi vysílači ve vedlejší dědině .... chjo no. Du volat na potforu, teda podporu (wifiny) - to zas bude potrat jim vysvětlit, co blbne.... :D

EDIT: Tydlifonát proběhnul, kupodivu semi podařilo vyvětlit a jim pochopit vocogo (aspoň si to bláhově myslím), fčíl čekám na reakci, prý to celé proměří a proskenujou sektory wifi a zavolaj mi z5 .... tosem zvjedaff.

EDIT2 (o 30min později): nevolali, ale už se to rozběhlo, odesílat maily s přílohou už zase de, proč, to ale nevím (a zajímalo by mě to, pokud bych to dokázal pochopit).

Tak, EDIT3: Volali, ale bylo to jako dyby nevolali, že prý přeladili nějaké přechodové frekvence mezi sektorama/kanálama wifi čico. To už je na mě vyšší dívčí. Hlavně že to funguje. Kuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: IT poradna

Příspěvek od ExFun »

Potřeboval bych poradit aplikaci:

Time tracker, který umí filtrovat reporty A označit nějaký čas jako už vyfakturovaný.
Samotnou fakturaci nepotřebuju.

Představa je něco jako manic time nebo toggle, ale se zadáním výše.

Ideální stav - běží na pozadí a zaznamenává co jsem dělal - já si pak vyfiltruju činnosti (jednodušeji než v manic time ideálně) a přiřadím je klientovi a projektu. A teď to podstatné - část z takto vyfiltrovaných bych potřeboval nějak označit jako vyfakturované, takže v reportu bych viděl (a ideálně uměl vyfiltrovat) celkovou práci na projektu, už vyfakturovanou a ještě nevyfakturovanou.
Samotné faktury budou vystavovány jinde a vidět je nepotřebuju.

Díky. Už to hledám týden a všichni slibují a skutek utek. Většinou jsou to jen časovače, co zapomínám pouštět. Manic time je automatický, Toggle aspoň upozorňuje
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Dofčíl sem žil v přesvědčení (potvrzeném i komunikací s naším providerem v minulosti), že max. velikost jednoho mailu je 10MB, aby prošel skrz. Fčíl mi přišly dva maily, každý asi 45mega, něco se muselo změnit... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Fčera mi (PC pologramotná "lama") zase zatrnulo..... můj (dnes už výběhový typ) hlavní noťas běží na W7/Profi 64 a i když mrkvozoft už přestal pravidelně updatovat, občas se na WinUpdate něco ke stažení ("kritické" aktualizace) objeví... fčera tam byl soubor o velikosti 33MB ke stažení (update "nástroje k ostranění škodlivého sw" nebo jaxe ta funkce Win menuje), taxem to sosnul a pustil update.... a ono to natvrdo zamrzlo už na "vytváření bodu obnovy", až sem musel násilně ukončit všechny procesy i celé Win. Dyž sem restartoval Win, tak ve mně byla malá dušička, jestli naběhnou a/nebo modrá smrt a jiné neradostné scénáře.... Win7 překvapily, naběhly a to včetně dokončení té zamrzlé aktualizace.... uffff.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Mi 2x nastal zajímavý IT úkaz: 2x stejná barevná inkoustová stiskárna Epson - před asi měsícem sem v jedné z nich (doma) vyměnil všechny 4 náplně (černá, žlutá, modrá a červená) za nové a..... přestala stisknout výraznou (cihlovou) červenou, místo ní stiskne hnědou. Všechny ostatní barvy jsou OK. Neska sem vyměnil ty čtyři kartuše i v druhé (fpráci) a ... ditto. Takbych se i fsadil, že obě ty červené kartuše (OEM Epson, žádný "alternativní" typ) jsou z nějaké "divné" (vybledlé čebrené barvivo) dávky nebo na ně mělo vliv, že sem je tady asi rok skladoval (od koupě do ingstalace).

Samozřejmě to v obou nechám tak, nebudu do teho šťourat... ale nepotěšilo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Fčíl, dyž sem šel k pc, tak juniorka zrovna napichovala mobil na powerbanku, tak mě přitom napadlo (powerbanku nepoužívám, nikdy sem se nezajímal, navíc su strojeř, ne elektrikář, čili sorry esli je můj dotaz "stupido"): Jak ten proud v powerbance pozná že má téct z powerbanky do mobilu a ne naopak, tak je nějaká jednosměrná dioda čico?

Jak píšu - strojař, tak odpovědi prosím polopatisticky.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1507
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

je to osetrene diodami na strane mobilu

v mobile je obvod ktory sa stara o nabijanie baterky, do neho prichadza 5V z powerbanky/nabijacky(alebo viac ak sa jedna o QuickCharge) a ten obvod si uz potom sam riadi nabijanie baterky... Na vystupe toho obvodu su diody v serii, ktore prud prepustaju iba jednym smerom....
Odpovědět