IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: IT poradna

Příspěvek od x-f »

Řekl bych, že GPRS/EDGE už jsou dnes nepoužitelné.

Kdysi se to na nějaké základní browsování dalo použít. Pamatuju doby, kdy jsem v Praglu v trubce ve stanici stihnul natáhnout článek a pak v tunelu přečíst a na další stanici další článek. I k práci se to dalo v nouzi použít, připojit někam vzdáleně a i když to bylo lenivé, tak se dalo.

Dneska se mě ve stanici většinou neodešle ani zpráva na Viberu atd (pokud tam není pokrytí 4G). O natažení webu se nemá cenu pokoušet.
Když jsem na vsi s mizerným signálem a přepne se mě 4G na 2G, tak i browser timeoutuje a málo kdy web zobrazí.

Jednak je tam dneska všude víc grafiky a druhak myslím, že propustnost 2G sítě šla razantně dolů. Myslím, že síť 2G BTS není tak hustá jak bývala a je třeba si uvědomit, že při přenosu dat přes GPRS/EDGE vytěžujete až 4 hovorové kanály. Signál z 2G BTS pokryje mnohem větší oblast, než z 4G a operátoři je nechávají kvůli vykrytí hlasovou službou oblastí bez 4G. Jenže datový přenos zabere 4 kanály a operátor má z toho přenosu dat mnohem menší peníze, než když tam budou 4 jiný uživatelé volat. A BTSka ty 4 kanály pro data poskytne jen pokud je má volné, přičemž hlasové služby mají přednost. Třetí fakt je, že dnes už má data v mobilu každý a každý má chytrej mobil co neustále někam komunikuje i na pozadí. V éře 2G dat tomu tak nebylo. Tj. požadavky na přenos dat jsou o několik řádů vyšší, ale propustnost 2G sítě spíše stagnovala.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Myslím, že sem to tu už spal - to, že se mi nepodařilo v mobilu rozchodit email a že sem v mobilu vůbec nenašel web-prohlížeč nepovažuju (nyní s odstupem) za neúspěch, bez infernetu v mobilu se obejdu, mobil mám jen na mobilování+sms. Takže pro mě je vše OK. A nějaké (pomalé) GPRS mi tímpádem nevadí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Otázka na znalejší: Mám hesle zašifrovaný dokument PDF, pustím Acrobat Reader DC, otevřu ho (= zadám heslo) a můžu s nm pracovat - fčíl ale ta otázka: Lze nějak v tom Readeru DC uložit kopii BEZ šifrování heslem = žeby šla normálně otevřít poklepáním?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: IT poradna

Příspěvek od Arkis »

Pokud si dobře pamatuji, tak toto Acrobat Reader uměl, ale už si jej delší dobu nekupujeme.
Bylo to pod File->Properties->Security a tam bylo něco jako Security methods v dropdown menu. Byly tam nějaké 3 možnosti zabezpečení a jako první bylo None. Tak vybrat to None a uložit.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: IT poradna

Příspěvek od petr_riha »

Minuta googlení.

Jestli se něco nezměnilo, tak to nejde, může jen autor dokumentu (rok 2014, https://community.adobe.com/t5/acrobat- ... -p/5813928)

Ale jde to obejít nějak takto: https://www.howtogeek.com/299457/how-to ... -pdf-file/
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Print to PDF: To je "oklika" kterou znám, ale nefunguje - vytiskne to bílou stránku s nápisem "error".
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: IT poradna

Příspěvek od Snowman000 »

Existuje este trosku prasacky sposob a zalezi kolko stran to ma, ale:
Otvorim si word a idem na "Rozlozenie" a upravim si okraje aby vsade bola 0.
Idem do Acrobatu a v hornej liste "EDIT" a "Take a snapshot", oznacim si celu stranu a vlozim do wordu.
(pokracujem kym nemam cely dokument vo worde)
A tento word dam nasledne bud "Print to PDF" alebo "ulozit ako PDF".

PS: Pre lepsiu kvalitu vystupu si zmenim mierku velkosti v PDF aspon na 200%...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

pavproch píše: úte 08 úno 09:18 Otázka na znalejší: Mám hesle zašifrovaný dokument PDF, pustím Acrobat Reader DC, otevřu ho (= zadám heslo) a můžu s nm pracovat - fčíl ale ta otázka: Lze nějak v tom Readeru DC uložit kopii BEZ šifrování heslem = žeby šla normálně otevřít poklepáním?
Ne, reader je read-only software, tak kdyz se oprostim od toho, ze zvladne pridavat k dokumentu drobne textove komentare, tak praci se souborem jako takovym neumi. Na to je potreba full Adobe Acrobat.

A ani to nemusi stacit, protoze dokument muze mit dve urovne zabezpeceni. Jedna je heslo pro zobrazeni obsahu a druha je heslo pro zmenu opravneni. To druhe nemusi byt nastaveno, pak se da zabezpeceni pro zobrazeni vypnout i se znalosti jen toho hesla prvniho.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kuju, tak já teda zůstanu u svého dosavadního (předpotopního) postupu: otevřít v Readeru s heslem, vytsiknout, naskenovat a uložit jako PDF. Blbé, pomalé ale účinné.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět