IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: IT poradna

Příspěvek od HondaMan »

driver píše:Obecně kvalita pořadů klesá všude, takže nevidím důvod se vymezovat.
Tohle byl hlavní důvod, proč už více než 10 let TV nemám.

Když u staříků vidím, co v TV běží, tak se ve vymezování jen utvrzuji.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

85 a 3-4m, to si ukroutis krk asi :D to sou vyplody obcas ach jo
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: IT poradna

Příspěvek od driver »

Ty45" jsou monitory k PC, když na tom děláš denně, proč ne? Kde kdo má ty monitory i dva-tři a tam už hlavou otáčíš ale nemusíš otvírat a zavírat okna...
85 to máš ze dvou metrů na každou stranu metr, to je podobný úhel, jako u toho monitoru ;)
Neříkám, že to je nutné, ale u větších zobrazovacích panelů nemám tendenci se tak hrbit a čumět do toho jak sůva a pak mě nebolí záda když sedím rovně, mi to třeba vyhovuje, než pak chodit na rehabilitace...

HondaMan: Alkohol jsi taky vyloučil z života?
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: IT poradna

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Připojím se, nějaký konkrétní tip co v tom rozměru 75", popř. teda 82" - 85" koupit? Je tam docela slušný cenový rozptyl od 30 tis. téměř do nekonečna. Jinak jde to do místnosti s velkou prosklenou stěnou na jih.
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: IT poradna

Příspěvek od HondaMan »

Driver: Ano, frekvenci konzumace jsem snížil na podobnou úroveň jako sledování TV.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Neska sem měl zase IT den.... :D
pavproch fčera na OF.cz píše: ....umřela mi doma wifina (něco v HW), tak mi přijde opravář....
To byl teda potrat, jako obvykle.

Wifina - APN (po cca 10-ti letech od ingstalace) prostě umřela stářím. A jak na to šáh, taxe začalo srát i všechno okolo - ztvrdlé dráty, nekomunikativní anténa a tak. Čili kompletně nová ingstalace od antény na střeše, nové káble, napájení až po APN v podkroví + vše naprogramovat atd. Ale už mi to doma (včetně dříff problematických Win10) běhá, teda kromě síťové wifi stiskárny, tu ešče musím rozchodit.

Uffffff.... :ympray:

Ale díky šikovnému technikovi naší dědinské sítě sme to dali dohromady..... :-bd
(a prý za to bude fraktura jen asi na 14set, čili max spokojenost)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: IT poradna

Příspěvek od driver »

HondaMan: Teď už rozumím, zdravý životní styl, to je dobrá cesta ale dneska existuje takové množství obsahu do TV, že TV je jako PC, pustím si cokoliv chci ze zdrojů z netu. Nova jede třeba 1% času? V autě si taky pouštím Radiožurnál vždycky v celou a v půl, poslouchám to 1 minutu, protože tam hlásí, jak D1 stojí... ;) Pak to přepnu. Nevím proč bych měl TV nebo Rádio nemít nebo bojkotovat Novu nebo Český Rozhlas? Co to je za pózu?
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Tak už aji stiskárna fachá - wifi totiž nebyla nastavená jako "privátní síť". Už je.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: IT poradna

Příspěvek od driver »

HOUZJ5AJ píše:Připojím se, nějaký konkrétní tip co v tom rozměru 75", popř. teda 82" - 85" koupit? Je tam docela slušný cenový rozptyl od 30 tis. téměř do nekonečna. Jinak jde to do místnosti s velkou prosklenou stěnou na jih.
Já mám zkušenosti jen se Samsung a za 30 LED 4k 75" je hodně dobrý standart, zvlášť když je sem tam akce za 22 atp, určitě neudělá ostudu ale dal bych to do ložnice ne do obýváku, kde máš prosklenou stěnu! To bude opticky vypadat hrozně, velká stěna, Tv se úplně ztratí jak malý tablet opticky...
TV umístit ideálně na západní stěnu, ty Samsungy mají velmi vysokou svítivost, takže jas v NIT umí zobrazovat i na přímém slunci i u nejlevnějších 4K LED celkem dobře, to je bez problému.

Určitě bych neváhal ani sekundu a připlatil 85 minimálně ten příplatek za to stojí.
Pokud nemáš brýle asi máš dobrý zrak, zvaž ještě OLED, je to zase lepší obraz ale to už je cena dost vysoko a díváš se denně na 2h na nějaký film? Jinak to asi nemá smysl platit OLED.
Hlavně doporučuji mít 5G router a rychlý internet v tom ať 4K video stíhá načítat.
Ty Tv ale dnes hrají tak, že to je dobré akorát na zpravodajství, pokud chceš filmy nebo hudbu, tak Soundbar a nekupuj jeden ale aspoň dvě bedny v setu, kde máš Woofer ve dřevě, to musí být, nepotřebuješ stavět kino, ale malý integrovaný woofer je z principu nesmysl, i v autě se dělá velký extra, jinak to nehraje...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

Hlavne 5G který ještě v podstatě neexistuje :-D
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět