IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: stř 28 pro 17:57 Po 10-ti letech používání přišel čas na výměnu noťasu za nový (zase Dell XPS, tentokráte Win11Pro, samozřejmě NEdotykový displej) = dva celé dny perné práce, ale už jedu v novém. Win11 jsou o dost jiné než Win7, snad si ale zvyknu. Uffff.
Update po pár dnech "ostrého" provozu fprci- SW: Win11Pro mi za těch pár dní už několikrát spadly resp nenastartovaly = v porovnání v Win7Pro je to šmejd/polotovar (Win7 mi za 10 let spadly snad jednou). HW: Navíc sem neska zistil, že je (každoměsíční) aktualizace Protectora a ten nový noťas nemá slot na karty (starý měl). Chjo no, to sem si teda pomoh, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: IT poradna

Příspěvek od petr_riha »

Tak o slotu pro SD karty není potřeba psát, to je hloupost kupujícího, že si nepřečte, co kupuje.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: IT poradna

Příspěvek od petr_riha »

U těch Win11 je otázka, proč se tak děje. Nemyslím si, že by za pár dní po nové instalaci neměly fungovat, to by byl vydaný nějaký patch. Možná chyba mezi židlí a klávesnicí (osobně je neznám a nepoužívám, a přesto, že MS umí vyrábět šmejdy, tohle je divné).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Win11 sem si nastavil podle svých představ JEN A POUZE pomocí nástrojů, které mi Win11 nabídlo (= žádné hrabání se v BIOSu nebo registrech) , takže správně vyvinutý systém prostě MUSÍ tak jak je nastavený fungovat. Je to šmejd (ale nic s tím dělat nebudu, musím se naučit s tím šmejdem žít).
Ten chybějící slot pro karty nahradím USB replikátorem s integrovanou čtečkou karet (protože mám fčíl jen jeden volný USB port na doku a to je mi - někdy - málo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1509
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

To padanie windowsu nie je normalne. Vobec by som sa nedivil ak by to bola HW chyba.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

Tak ono to nespadne jen tak. Asi modra smrt, kde nejaky info je, prip se da dohledat v udalostech systemu. Ale u novyho ntb to resit je oser. Mne obcas padnou desitky ale to proto ze sou tam x let a snad sem jeste delal migraci ze 7
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: IT poradna

Příspěvek od honziss »

Ja teda nemuzu rict proti Win 10/11 jedinyho krivyho slova. Mam je na nakym lowcost pracovnim Dellu co jsem nafasoval a jedou a jedou. NB nevypinam, jen zaklapavam, cca 1 za mesic si nakej update sam rekne o restart, jinak nic. Dokonce se mi uspanej nb ani nevybiji, tak jako to delal Surface na Win7.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: IT poradna

Příspěvek od Jaggie »

Na firemnim Panasonic laptopu bezi Win10, ktery jsem vyfasoval v roce 2018. Az do minuleho roku bezel bez problemu.
z niceho nic(ale spise po nejakem win update) presta fungovat 3.5mm jack na sluchatka. ajtaci zkusili preinstalovat ovladace, nahodit i novejsi verzi.
Nic. Pak zkusili hodil muj SSD do jineho laptopu, model stejny. Nic. Proste jsem ted par mesicu musel pouzivat BT sluchatka, coz je fakt vopruz, hlavne pri video hovorech.
No nic, konecne mam narok na novy notas, pobezi na Win11 tak uvidime.
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Sa musím pochlubiť...
PC LAMA TO DOKÁZALA! (Odhodlával sem se k tomu ale asi tři dny).
Právě sem se hrabal v registrech Win11, podle návodu z webu sem ve správném kastlíku vytvořil tři nové řetězce, nastavil hodnoty a.... už nemusím spát heslo při startu/restartu. HEZKY, HEZKY, HEZKY!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Chjo no.... moji firmu vybral ČSU jako (ze zákona povinného) respondenta výzkumů v tomhle roce = neska sem jim musel vyplnit první dotazník, o používání IT ve firmě - nebyla tam kolonka "klínové písmo", škoda no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět