IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Zarušené to asi není, 3G data posílá a stahuje, ty emily jsou ale nějaké "divné" - firemní se připojuje, připojuje, připojuje a nic, soukromý (seznam cz, zkoušel se pop3 i IMAP) se připojí k poštovnímu serveru a pak zahlásí chybu bez podrobností.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: IT poradna

Příspěvek od katana25 »

To neporadím, já spíš myslel zrušení celé 3G sítě všech operátorů, takže by ti tam ten internet stejně nešel. T-M končí koncem listopadu, O2 taky a Vodafone už dávno (zdroj internet). Možná bude fungovat EDGE, ale to si nejsem jist a je to dost pomalý. Ale to bylo jen tak na okraj, kdyby po tom mobilu koukal někdo další.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Ano, zarizeni s podporou max. 3G/WCDMA, ktere chce uzivatel na mobilni internet, nemaji do budoucna perspektivu. Mapy pokryti 3Geckem jsou uz ted deravy jak cednik.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Že časem 3G přestane fungovat mně nevadí (viz výše - mobil mám jen na mobilování + SMS).

Jak to bude po konci 3G: zůstane funkční 2G (= pomalé GPRS) nebo ne?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: IT poradna

Příspěvek od katana25 »

Bych řekl, že poběží, protože, co jsem vyčetl, je to součást 2G a ta frčí dál. Každopádně to lze ozkoušet po posledním listopadu, kdy by mělo být 3G mrtvé.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

2G s datovou podmnozinou GPRS/EDGE zatim zustane funkcni.
Mimochodem na spouste odlehlych mist kudy se obcas toulam je EDGE stale to jedine co tam je.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Otázka na ty, co tomu rozumí víc (já vůbec): Juniorce scípe noťas (po juniorovi, čili už má odslouženo), vybírá si nový a rozhoduje se mezi (pc) Dell a (mac) Apple. Že má mac jiný OS, proto se na něm musí používat jiný "office sw atd." je mi jasné, otázka zní ale jinak: Doma máme (všichni pc + ) wifinu (= přístup do fernetu, wifi sdílená stiskárna Epson, částečně sdílená data na jednotlivých pc atd.), bude se mac přihlašovat a komunikovat v té wifině bez problémů? (dyž ostatní jsou pc)? A "nenabourá" existující komunikaci mezi pc a wifinou?

Možná je to stupido dotaz, ale já tomu fuckt nerozumím, v životě sem mac neměl.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

Je to absolutne bez problemov
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Kuju.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

pavproch píše: ned 14 lis 14:26
...částečně sdílená data na jednotlivých pc atd.)...
netuším, jak moc se bude macOS přátelit se sdílením v Oknech
bude se mac přihlašovat a komunikovat v té wifině bez problémů? (dyž ostatní jsou pc)?
ja
A "nenabourá" existující komunikaci mezi pc a wifinou?
nein
Možná je to stupido dotaz,..
ja :p

Osobní zkušenosti s kombinacemi předraženého HW a macOSu nemám, ale v zásadě si lze rozdíly Jablko vs Nepatrnýměkký interpretovat takto - jabko je pro lidi, které počítačová technika nezajímá, ale potřebují ji k relativně specifické pracovní aktivitě, a/nebo rozhazovačné pozéry ;) - macOSy se vyznačují relativně menší všestranností než okna a rozhodně nejsou vhodné pro hadrkór gaymry, na druhou stranu jde o systém přehledný a uživatelsky celkem přívětivý. Kancelář by měla běžet i tam.
Okna jsou univerzálnější ve smyslu provozování všemožného SW a HW a jistě je nutně potřebuje každý zapřisáhlý gaymr.
A negativa - Blil Gayc, zprzněné "mobile first" UI pro patlavé displeje (verze 8+), zdlouhavé instalace špiclovacích a/nebo systém rozhazujících aktualizací.
Odpovědět