IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Mně ale nejde (při tom mazání zpráv v Godzille) o úsporu místa, jde o to, že jsem zjistil, že (moje) Godzilla když má v sobě hodně (tisíce) zpráv s "tlustýma" přílohama (řádově GB) tak reaguje pomalu, proto ty "tlusté" zprávy 1x ročně smažu a pak zase reaguje "rychle".

Kdyby tak šlo v Godzile smazat jen ty přílohy ale "tělo" zprávy ponechat, to by bylo fajn.

Btw, zálohuju trojnásobně + datový nosič na třech různým místech.... paranioa.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: IT poradna

Příspěvek od SamotZdeny »

ctrl_j píše:Super jednoduchej open-source nastroj na strih http://avidemux.sourceforge.net/download.html
Ahoj.Nainstaloval jsem,video rozdělil,ale nejde to nikam poslat(kopírovat).Zdeny.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

A /B oznacis co tam (ne)chces, v levym panelu nechas video i audio output na copy a format zmenis na stejny kontejner jako je zdrove video. CTRL+s (Save). Do nazvu puvodniho souboru se na konec automaticky prida _edit.
Hotovo. A pak uz s tim vytvorenym souborem musi jit delat co se ti zlibi.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Musím pochválit programátory webu TNT (že myslí i na uživatele výběhových browserů) a IE.

Doposud sem přepravy TNT objednával telefonicky (protože mi kdysik v IE nešlo vytvořit účet v myTNT.cz), fčíl tu možnost telf. objednávky zrušili a.... já si myslel, že sem fřiti, cvičně sem ale zkusil vytvořit ten účet v myTNT v IE a ... ono to šlo a (po jejich schválení = 24 hod) to i (v IE) funguje, právě sem objednal přepravu. To sem teda zvjedaff, jak dlouho (ref IE resp Win 7 v mojem pc) to fungovat bude. :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Myslím, že sem tu už chválil, ale přesto musím znova - ono mě to totiž ještě pořád udivuje, že ve státní správě něco (digitálního) opravdu funguje. Neska za mou firmu moje účetní podala DP2020 na FU a poslala mi doprovodné dokundamenty ke zveřejnění v OR. Fčíl večer doma sem sednul k pičítadlu (čipovku s digitálním podpisem do práce nenosím), najel na podání do OR, klik, klik, podepsat a odeslat - fertig za ca 2 minuty vš. potvrzení do mailu o úspěšném podání.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Právě sem narazil na zajímavou věc - mám RAR soubor, můj RAR Archiver při pokusu o jeho otevření řve "poškozený soubor", online dekompresor extract.me ho ale bez problema otevře.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Bylo mi to (podvědomě) podezřelé, proto sem zkusil ten online dekompresor. A už sem i na OF.cz dostal potvrzení mých podezření - mám holt zastaralý RAR Archiver (je to verze 2012).

EDIT: Ač strašně nerath cokolo ingstaluju, tentokrát sem se zkousnul, odingstalovat ten RAR archiver (edice 2012) a naingstaloval 7zip (edice 2021) a .... funguje i s tím problematickým RAR souborem. Takže zase mám na 9 let klid..... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: IT poradna

Příspěvek od SamotZdeny »

ctrl_j píše:A /B oznacis co tam (ne)chces, v levym panelu nechas video i audio output na copy a format zmenis na stejny kontejner jako je zdrove video. CTRL+s (Save). Do nazvu puvodniho souboru se na konec automaticky prida _edit.
Hotovo. A pak uz s tim vytvorenym souborem musi jit delat co se ti zlibi.
Ahoj.
Díky moc.Už to funguje.
S obvykklým ctrl-c se nedařilo...
Zdeny.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Není to tak dávno, co sem tu cosyk "státního" v IT chválil, že to i funguje. Fčíl mám už zase křitiku.

ocko.uzis.cz = tam se dá stáhnout potvrzení o očkování a přihlásit sem tam dá mj. i e-identitou (tu mám, bankovní - čsob - od 1.CA a funguje) - taxem zasunul čipovku do PC, kliknul na přihlášení eidentitou, vybral I. CA a odkliknul - chvíli si to "žvýkalo" (sfítila diodka na čtečce) a paq to zahlásilo chybu a že mám kontaktovat svýho vydavatele eidentity. Taxem zkusil vybrat přihlášení skrz bankovní eidentitu (čsob), odkliknul a ... neudělalo to vůbec nic, ticho, blank obrazovka.

Takže asi tak .... sem to chtěl enem vyzkoušet, jak to funguje (sem teprve po první dávce), až budu mít po druhé dávce, taxe holt tam budu muset přihlásit přes číslo OP a SMS na mobil.

EDIT: Na základě upozornění na OF.cz sem to ještě jednou zkoušel i na portálu občana a stejný výsledek: Při zracování požadavku nebo generování odpovědi došlo k chybě. Pro více informací prosím kontaktujte podporu.

EDIT EDIT: A fčíl mě napadlo, že možná problém je v tom, že tu eidentitu mám "moc starý ročník vydání", já ji totiž mám už od roku 2007.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: IT poradna

Příspěvek od katana25 »

Já byl dneska na první dávce a než jsem dojel domů, tak na mobilu heslo a na mailu certifikát.
Odpovědět