IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Už asi milion roků používám (jako hlavní prohlížeč) IE11 s integrovaným (placeným) AdsFiltrem a protože to vypadá, že brzo budu muset používat jako hlavní prohlížeč Chrome, tak mi přišlo "normální" za ten AdsBlock (dobrovolně, jen 10 doláčů) zaplatit, no.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1526
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

edge
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1935
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

Používat dnes IE11 je celkem na pováženou z hlediska jeho citelné zastaralosti, na druhou stranu není-li člověk moc náročný, bude to asi ještě použitelné. O existenci placené verze adblocku pro IE11 jsem ani nevěděl.
Mám dojem, že už zde bylo zmíněno, jak se Macroshaft "překonal" a vydal po několika letech nesmírného úsilí svůj aktuální prohlížeč Hrana i pro W7 (cca 5 let po verzi pro svůj "aktuální" mobilní sranec winten) v souvislosti s nějakou jejich "překvapivou" aktualizací (nezkoušel jsem, před lety jsem "aktualizace" vypnul a od té doby mám svatý pokoj). Třeba by vám stačil, když z nějakých důvodů preferujete jejich prohlížeče.
S tou platbou za adblock pro Chromého jsem si to asi nesprávně vyložil tak, že jste zvolil placenou verzi z důvodu nějakých funkcí navíc.
Samozřejmě dobrovolný příspěvek 10 doláčů je jistě přínosný pro fungování jednoho z nejužitečnějšího typu SW co se netsurfingu týče.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Je tu někdo kdo má "rámcovou" (firemní) smlouvu s o2? Já ji za firmu mám a doposud vše bylo ok (každý měsíc vyúčtování = nemalé % slevy z tarifních cen, protože rámcová smlouva). Fčíl mi přišlo vyúčtování za ledenec a tam ty % vůbec nejsou - už sem to reklamoval (reakce: prý to nemám platit do vyřešení) a tady se ptám: sme sami bez zaúčtování slevy (= udělali chybu jen u nás) nebo se jim popsul systém a tu slevu nedali i jiným?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Stará kunverza se musela překousnout a nainstalovat do svého noťasu něco nového - Mrkvozoft Teams (jeden zákazník dneska bude dělat online prezentaci, u které musíme být). K tomu mám dvě věci - za a) sem zvjedaff, co semi tou ingstalací v pc znefunkčnělo (nato přijdu časem) a za b) kamerku a mikrofon mám na noťasu přelepené nálepkou, čili blind.... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: IT poradna

Příspěvek od rutak11 »

Teams fungují i bez instalace, jen v prohlížeči - Chrome, Edge. ;)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Prohlížeč (IE11) mi tu telekonferenci vůbec nenačetl, Teams ano. Vyposlechl sem si to, očumnul prezentaci, uffff čeká nás doba automatová.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Je tu někdo kdo má "rámcovou" (firemní) smlouvu s o2? Já ji za firmu mám a doposud vše bylo ok (každý měsíc vyúčtování = nemalé % slevy z tarifních cen, protože rámcová smlouva). Fčíl mi přišlo vyúčtování za ledenec a tam ty % vůbec nejsou - už sem to reklamoval (reakce: prý to nemám platit do vyřešení) a tady se ptám: sme sami bez zaúčtování slevy (= udělali chybu jen u nás) nebo se jim popsul systém a tu slevu nedali i jiným?
Tak. reklamace vyřízená - bohužel ale ne tak, jaxem chtěl. V rámcové smlouvě máme povinný limit měsíční útraty aby byla sleva a za leden k tomu limitu chybělo 80 korun. Vím proč, už dojednávám nápravu, dosažený limit = sleva zase bude. :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1526
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

hlasim ze na to aby som dneska kupil rtx3060 nestacil ani ten mattonov zazracny skript :D pre SVK nebol ani jeden jediny kus
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16351
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Bude mít někdo vysvětlení (ale takové, aby to pochopil i strojař)?

Můj noťas Dell XPS12: (časově i použitím pc) naprosto stejné dny: nabiju (stejnou = furt tou samou nabíječkou) baterii na 100%, používám ho naprosto stejně (stejný externí monitor, stejný dock Dell) a jeden den vydrží běžet na baterii (ze 100% na 8%) 7 i 7,5 hodiny, jiný den jen hodin 5. Někdy ale dá těch 7 hodin i několik dní po sobě, jindy zase několik dní po sobě jen 5 až 5,5. Na pozadí neběží žádné mně známé a viditelné procesy.


(PS: i za těch 5hodin děčný, ta baterka má neskutečnou výdrž, už má za sebou 4 roky a asi 1200 cyklů.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět