IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

zdrproproch už byla a na listí se s traktorem (doufám, že pro letošek naposled) vrhnu za chvíli :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Něco je špatně. Hodně špatně.
Btw, sem si na to udělal radši celý den volno a ono bylo hotovo za tři minuty..... :D
A ještě pokračování: až před chvílí sem přišel na další "špatnost" - konečně pořádně funguje ovládání celého domácího kina přes jednu tatranku (HDMI hdmijuje tak, jak by mělo)..... :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Kuju za rady. 1TB SSD T5 z alzy koupeno, už je na cestě ke mně do firmy... SSD bude záloha zálohy :D (server: mirrored HDD -> záloha u mně v PC -> záloha zálohy na externím SSD)
Tak ve skoro přesně po 2 letech spokojenosti (z fungujíích záloh záloh na SSD) ve mně hrklo jak ve starých hodinách - SSD přestalo SSDit..... a jak známo, obnova data na SSD není tak jednoduchá věc jako na HDD, přesně naopak. Naštěstí se ve mně něco rozsfítilo a zkusil sem jiný připojovací kábel (USB-USB "C").... uffff, bylo to v ňom, po dvou letech sa někde (asi) zlomil a přestal kabelovat.... kuju (temu nahoře a tak vůbec) ^:)^
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

....není fšechno zlato, co se třpytí ..... (z donucení) používám na čumění tv v pičítači Chrome (protože live vysílání čété1 v IE nehraje, nepodporují ho). Vše ostatní z webu očumuju skrz IE11. A IE funguje naprosto bez zaváhání. Chrom ne. Kdykoliv (každý den v 18:54) ho pustím, tak se načte a spustí na sekundu "live" vysílání čété1, potom tam na pikosekundu problikne gatesova modrá smrt (modrá obrazovka = většinou kolaps systému) a pak už zase hraje bez zaváhání.... prostě chrome je šmejd.

Nestěžuju si, nechci flame, jen si musím (staromilsky) postesknout. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: IT poradna

Příspěvek od driver »

Vietnamci v CZ prolomili webový kód KAPTCHA. Hm, tak to je masakr!
Je vidět, že když máš stovky mega, tak hekři umí cokoliv.... šílené.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: IT poradna

Příspěvek od ctrl_j »

Tak urcite. Cteni prosteho textu z obrazku alias OCR neni zadny hacking.
Z textu toho clanku je zjevne ze se ani nikam nenabourali, pouze stale dokola automatizovanym zpusobem registrovali sve lidi.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: IT poradna

Příspěvek od jirka87 »

Ola,

borci potřebuju poradit jak účinně špehovat provoz u mě doma na wi-fi. Mám jakési podezření a nemám ho čím potvrdit/vyvrátit.

Připojení klasika - UPC přes jejich nějakej modem. Abychom si rozuměli nestačí mi, že by mi to XY vypsalo IP adresy na které se přistupovalo, ale chci to mít vypsané podobně, jako když v Mozille rozklikneš historii. Pravda - četnost návštěvy té či oné stránky mě asi nezajímá, ikdyž by to byl příjemnej bonus.

Takže shrnuto - sháním program, který by mi uměl ukládat navštívené stránky ze všech zařízení (telefon, tablet...) na mé wifi a zkrátka já si to třeba jen jednou za X projedu co se tam dělo.

Primárně pro windows....v nejhorším bych asi zvládl nějak operovat i s tím, kdyby se jednalo o nějakou appku pro android.

Lze ? Nelze ?

Zn.: Nejlepší cena je zadarmo :ymapplause: B-) Dík
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3233
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

asi primo v routeru zapnout nejaky logovani pokud tam je ta moznost.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: IT poradna

Příspěvek od jirka87 »

Ikdyby, tak nemam SW nastroj to z nej vytahnout (?). A nedomnivam se, ze UPC vybavuje sve zakazniky nejakymi velmi modernimi kousky techniky :))
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3233
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: IT poradna

Příspěvek od mattonecz »

na router se dostanes pres 192.168.0.0 nebo 0.1 vetsinou. to je tvuj sw nastroj
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět