Právní rychloporadna

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27218
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od řidičBOB »

no, zkusit jim napsat, že odmítám...bla, bla, bla...to můžeš vždycky. Uvidíš, co na to řeknou.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od GeneHawkins »

pavproch píše:Chlopi, prosím o info (sem za a) leniv to hledat a za b) nevím kde to hledat..):

co se stane a jaký postihy hrozí, když mě stopnou benga, mám v TP napsaný nebržděný přívěs 650 kg, ale budu mít na kouli nebržděný přívěs který má v TP zapsanou max. hmotnost 750 kg?
Pokud nebude mít okamžitou přes 650 tak nic.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16439
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od pavproch »

kuju, to zní až moc dobře na to, aby to byla pravda....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od ultima ratio »

Když to bude víc, tak také nic, protože s sebou mobilní váhy standardně nevozej.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16439
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od pavproch »

chlopi, potřebuju nějak nasměrovat resp. popostrčit

moje účetní byla na školení ke změnám dańových zákonů, tam ji nakfoukli hlavu a tak ji ona zase nafoukla mně...

Podle již účinnného zákona o obchodních korporacích musí všechna s.r.o. do půl roku uvést do souladu znění společenské smlouvy s požadavky teho nového zákona a nechat případné změny uložit na obchodním rejstříku (skrzevá notáře), taxem neska byl předběžně u notářky... zdá se, že všechno půjde tak jak mi nalila účetní do hlavy (s.r.o. s jediným společníkem a bez složitých majetkoprávních vztahů - což je můj případ - je jeden z nejjednoduších případů na zeslouladění se zákonem - to jsou slova té notářky)

Ale, kromě této povinnosti mají prý s.r.o. takového typu jako je to moje (viz výše) možnost si do dvou let zvolit, jestli budou fungovat podle nového nebo podle starého zákona - prý podle tehom, co je právně výhodnější - wtf?

Je tu někdo, kdo tem rozumí a navede právního laika/pologramotného kam a po čem se dívat, co si nastudovat?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od ExFun »

Ještě to nikdo neřeší - všichni přepisujeme všeobecné obchodní podmínky a smlouvy podle NOZ. Společnosti jako takové se budou řešit až tak v dubnu. Nicméně vzhledem k tomu, že ZOK je výrazně volnější než byl ObchZ, tak u typických s.r.o. problémy nebudou. Můžeš si nastudovat ZOK a ObchZ :D Spíš bych se ZOK podřidil, protože vem si, že od teď všechny novely, články, návody a tak budou podle ZOK. Když budeš stále podle ObchZ, budeš u každé změny muset řešit, jestli se Tě to bude týkat a jak, doporučení nebudou muset platit, všechno ověřovat. Prostě administrovat s.r.o. pod ObchZ bude do budoucna náročnější než pod ZOK, nemluvě o rozcházející se terminologii etc.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16439
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od pavproch »

kuju
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět