Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3428
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Přesně k obrazu Bureše. Když pominu činnost agenta StB, tak Bureš byl v mládí spolehlivý komunista pocházejícíl z tradiční komunistické rodiny. Před 29 léty jsem si myslel, budou rádi, že zůstali naživu. Ale situace se vyvinula jinak. Asi se někde stala chyba :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27218
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Příliš sametovej Havel :-( Když už je nevěšeli, tak jim měli zakázat podnikat, kandidovat v komunálních i parlamentních volbách a zastávat vyšší úřednické pozice. Stejně, jako by měli mít členové vlády lustrační osvědčení.
Nic z toho není. A bohužel - s bolševickým hajzlem se nedá bojovat ve stylu: nejsme jako oni.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27218
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Co si to ten rudý zmrd dovoluje??
„Myslíte si, že jste svolali demonstrace. No, chtěl bych vám, milí kolegové z pravé části politického spektra, já vás nazývám demokratická žumpo, říct: Nebuďte tak namyšlení.“ prohlásil Ondráček.
Vždycky mne u tadytoho napadne, kde ten Havel v té své sametovosti, udělal chybu... :-?
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3428
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Havel na jednu stranu označoval komunistický režim za zločinný, na druhou stranu mu nebyla proti srsti kontinuita právního řádu. Proto také nemohli být viníci potrestáni, protože vlastně jednali podle zákona. Kdyby to tak bylo po válce, nikdy by nemohli být odsouzení žádní nacisté, také jednali podle zákonů. Od začátku jsme si to nastavili špatně, proto jsem s angažovaností v OF skončil už v brzkém jaře 1990, bylo mi z toho špatně už tehdy :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Tak se Ti konečně rozsvítilo, že žádná sametová revoluce ve skutečnosti nebyla?
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27218
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Spiklenecké teorii o domluveném předání moci nevěřím a to z mnoha důvodů.
Havlův údajný slib, že revoluce bude opravdu sametová a komoušům se prakticky nic nestane, je těžko nevnímat tehdy i dnes.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3428
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

jerry píše: 1. Už v roce 1987 mi hodně vysoce postavený funkcionář KSČ sdělil, že jde o to předat moc "demokraticky", abychom je nepověsili na lucerny. Podotýkám, že věděl, že jsem zapřisáhlý antikomunista a neměli jsme pracovní ani politické vazby. Samozřejmě bylo to mezi čtyřma očima. Tento cíl se jim podařil na 100%.

2. Po listopadu 89 jsem byl spolupracovníky jako vyhlášený antikomunista a signatář Několika vět navržen do vedení OF v závodě. Během prosince a ledna jsem byl svědkem tolika politických čachrů a ovlivňování ze strany vedení OF, že jsem vše opustil už v únoru 90. Od té doby veškeré dění pozoruji a blahořečím si, že jsem tak udělal. I tady byl porevoluční cíl předem dán a splněn.
driver: Nikdy jsem netvrdil, že nějaká revoluce proběhla. Opak je pravdou, výše uvedené jsem tu postoval v minulosti. Jestli se mi rozsvítilo, tak už v roce 1990. Vývoj šel a jde v intencích, co jsem už na jaře 1990 očekával. Ale realita předčila pesimistická očekávání ve všech směrech. Bohužel.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1946
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Primárně sleduje každý své zájmy, aby se podle svých schopností měl nejlépe ve všech důležitých oblastech života (zdraví a zdravé vztahy v rodině a převažující emoční naladění, sociální začlenění, hmotné zabezpečení, seberealizace atd..). V případě lidí zaměstnaných ve státních SLUŽBÁCH placených z daní vybraných od těch schopnějších tomu je nejinak - samozřejmě to nemůžou naplno vytrubovat do médií apod. Vše ostatní je jen více či méně (ideologicky, psychologicky) propracované, většinou i masmediálně předžvýkané představení pro masy s mírně zjednodušeně řečeno (dle dominantní víry v materialismus) nejvíce poškozeným mozkem.

Z čehož vyplývá - nechci-li se angažováním v politickém harašení solidně živit, nebo přinejmenším získat jiné hlavně materiální výhody, je každé přemýšlení a debata o tomto ochotnickém představení jen marněním energie. To ovšem neznamená, že by se člověk neměl zajímat o principy fungování moci, pravidla vládnutí, metody manipulace atd. Užitečné informace k této problematice ale debatami o tom, jestli více nalhaly a nakradly loutky "levé", "pravé", "střední", "levo-pravo-zeleno-sociálně-demokratické" nebo jiné, kdo je větší alkoholik nebo mlátička demonstrantů, rozhodně nezískáme.

Edit. "solidně" živit je míněno kvantitativně - zisk relativně velkého množství hmotných statků za poměrně malé úsilí, jinak je samozřejmě profesionální angažmá (výjimky potvrzují platnost pravidla) ve stranickém politickém uspořádání v současnosti pravým opakem solidnosti ve smyslu životní vyrovnanosti a trénovaných obecně užitečných charakterových vlastností, protože abyste se dokázali živit přesvědčivými slovními manipulacemi, lhaním do očí velkému množství posluchačů bez velmi zjevných vnějších tělesných projevů, zákulisními praktikami, přikrádáním a podvody z peněz lidí, na jejichž zdaněné vynaložené životní energie je založeno vaše "solidní" hmotné zabezpečení, musíte trénovat něco úplně jiného. A takhle kvalitní život či dokonce zdravá psychika rozhodně nevypadá, i když si můžete dovolit x dovolených ročně, auta měnit jak ponožky a přežírat se a ožírat drahými pochutinami.

Respektive velmi zjednodušeně a obecně řečeno bude mít dominantní vliv na vaše bdělé každodenní prožívání ego (povýšený a popudlivý soudce, vnímání ostatních lidí převážně jako prostředků k zlepšení MÉ kvality života) před myslí (laskavý soucit s ostatními, snaha o sebezdokonalování a seberealizaci - ovšem ne na úkor životní energie druhých, respektive bez úmyslného zneužívání jejich značně nerozvinuté schopnosti rozlišování). Český (a většina "západních") jazyk je nicméně k podobným popisům velmi nedostačující.
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne stř 07 bře 23:09, celkem upraveno 4 x.
jerry
Letec
Příspěvky: 3428
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Popsal jsi to dobře :ymapplause:
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27218
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Ono úplně stačí disponovat zdravým rozumem a rozlišovat elementárně mezi dobrým a zlým.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět