Právní rychloporadna

Volné diskuse na libovolná témata...
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od bitmap »

Vetrel bych se s nekolika s puvodnim tematem nesouvisejicimi dotazy, pokud dovolite :) Zajimalo by me par veci ohledne obecni policie.

V zakone se pise, ze pokuty ulozene obci jsou prijmem teto obce. Pokud obec da nejakou pokutu sama, anebo ji zrizena obecni policie na uzemi teto obce vyresi prestupek v blokovem rizeni, jdou vybrane penize primo do rozpoctu obce. Potud je mi to jasne.

- jak je to ale v pripade, ze obecni policie obce A operuje na zaklade verejnopravni smlouvy na uzemi obce B? Jdou blokovky do rozpoctu obce B?

- a jak je to v pripade, ze se prestupek nevyresi na miste, ale postoupi se do spravniho rizeni? Predpokladam, ze spravni rizeni probehne nekde na prestupkovem odboru nejlizsi obce s rozsirenou pusobnosti. Kdo potom pokutu jakoby formalne uklada a do ciho rozpoctu poputuje pokuta? Do rozpoctu obce, na jejimz uzemi se prestupek stal, obce, ktera zridila obecni policii, jez prestupek zdokumentovala, anebo obce, jejiz odbor vydal rozhodnuti?

Otazky, otazky, same otazky. Snad se najde nekdo, kdo bude znat odpoved :)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27217
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od řidičBOB »

ad a) ano, pokuty jsou příjmem obce A a obec B ještě platí obci A "pronájem" strážníků
ad b) řeší to pak obec s rozšířenou působností podle toho, kam náleží obec A. Takže bych řekl, že opět příjem obce A.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od bitmap »

Dekuju za odpoved.
Docela me prekvapuje, ze vsechny prachy z pokut patri obci, ktera OP zridila bez ohledu na to, kde byl prestupek spachan.
Potom vubec nechapu, proc si nektere obce za tezke prachy pronajimaji jejich sluzby a nechaji je na svem uzemi radit s radary, kdyz jim z toho netece zadny vejvar.
Nebo na to existuje nejaky urednicky trik jak ty penize dostat zpet na"ta spravna mista"?
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od ultima ratio »

Jak na správná místa? Provoz obecní policie není levná záležitost. Proto peníze vybrané v pokutách obecní policií patří obci, kde je obecní policie zřízena. Správní orgán také není levná záležitost, proto peníze vybrané správním orgánem na pokutách patří obci, kde je správní orgán zřízen.
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od bitmap »

To mi je jasne.
Co mi neni jasne je to, proc si ty obecni policajty pronajimaji i ostatni obce, kdyz za to musi platit znacne castky a vybrane pokuty nejdou do jejich rozpoctu. Jaky z toho maji uzitek?
Vzdycky jsem si myslel, ze vybrane pokuty jdou do rozpoctu te obce, na jejimz uzemi se prestupek stal a proto jedna obecni policie operuje na uzemi treba deseti ruznych obci. Z poplatku za "pronajem" se zaplatil chod celeho aparatu a z pokut by mely obecni pokladny slusny vejvar.
Jestlize tomu tak neni, potom celemu tomu systemu vubec nerozumim :)
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od ultima ratio »

Ty obce prostě potřebují nějak zajistit veřejný pořádek a BESIP na svém území a přitom nemají dost financí na zřízení vlastní obecní policie, proto si ji pronajímají jinde. Obecní policie není zřizována za účelem zisku, je to z ekonomického hlediska velmi prodělečný podnik.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27217
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od řidičBOB »

bitmap: a když k tomu přičteš fakt, že obec zaměstnává i taková hovada, jako je ultima, tak každý mrský groš, kterým přispěješ obci, Tě mrzí 100x víc ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ultima ratio
Letec
Příspěvky: 1192
Registrován: sob 18 čer 19:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od ultima ratio »

Dobří policajti se poznají podle toho, že to jsou největší svině. U strážníků to platí ještě víc. ^#(^
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27217
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od řidičBOB »

U strážníků nikdo jiný než svině nepracuje.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16439
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Právní rychloporadna

Příspěvek od pavproch »

d-fens na thema "přestupek firemním autem".... :ymapplause:

Mám teoretickou otázku (prozatím neočekávám žádnou obsílku)... :D

Firemní auto, právnická osoba, někde bude vyfoceno (vč. xichtu řidiče - bude to manželka, taktéž zaměstnanec firmy) za rychlost, řidič na místě neztotožněn, přijde do firmy obsílka. Na předvolání půjdu já jako jednatel společnosti, podle fotky se určí, že sem to nebyl já, řeknu jim (viz d-fens) že jim nemám povinnost ukazovat záznamy v knize jízd a že jim nesdělím, kdo řídil, protože osoba blízká. Tečka. Nazdar!

Bude takovádle konstrukce/obstrukce "neprůstřelná"? Jak bude reagovat správní orgán?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět