IT poradna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: IT poradna

Příspěvek od petr_riha »

abgx1 píše: stř 28 zář 19:13
Ostava len mat stale aktualnu verziu DSM a dufat ze synology diery zaplatava skor ako ich utocnici najdu.
Tak doufat je velmi slabé, pokud tam jsou důležitá firemní data. Navíc vždy je první vir, pak až zaplata. Někdy. Možná.

A viry (a antiviry) nejsou samozřejmě jen na Win. Plus FW samozřejmě.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše:Ešče k temu NASu - sem měl neska po bajku ve sprše zase myšlenkový záchvat: Dyž to má svůj "dedicated" OS = neběží na tom žádné windowskí aplikace, tj. není tam nainstalovaný ani Antivirus (v našem přypadku NOD32), jak to má do prkýnka řešenou antivirovou ochranu?
Taxem klidnější - FW tam je a funkční a je tam (taky funkční) AV. Uffff.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1507
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: IT poradna

Příspěvek od abgx1 »

petr_riha píše: čtv 29 zář 07:05
abgx1 píše: stř 28 zář 19:13
Ostava len mat stale aktualnu verziu DSM a dufat ze synology diery zaplatava skor ako ich utocnici najdu.
Tak doufat je velmi slabé, pokud tam jsou důležitá firemní data. Navíc vždy je první vir, pak až zaplata. Někdy. Možná.

A viry (a antiviry) nejsou samozřejmě jen na Win. Plus FW samozřejmě.
Vidim ze pan bude odbornik. ;)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Starý geront má ráth "záložní" řešení.... proto používá (s láskou) Hammer Bow+ (= tlačítkový, "blbý "mobil) a... druhý (nový) má schovaný ve skříni, dyby se mu (tomu mobilu) něco přihodilo.... psal sem tu, že vyřazuju stařičký záložní noťas... (krumpáčem ho ale vezmu hned jak...) A protože bych velmi těžce snášel život bez "záložního" noťasu, hned sem už i objednál nový, zase Dell, zase XPS13, zase nedotykový displej, bohužel teda ale s Win 11 Pro .... a budu ho (sem zvjedaff, jak dlouho to vydržím) taky sušit ve skříni pro případ, až stávajcí XPS začne blbnout stářím (je to ročník 2016, prozatím ale funguje bez jakýchkoli zaváhání, pravda je v něm ale už druhá baterka mejd in čajna).

... a celou tu dobu, než ten nový rozbalím, spustím a oživím (jak píšu, sem zvjedaff, jak dlouho...) budu v hlavě řešit: udělat oživení s těma (pro mě velmi těžce stravitelnýma) Win11 nebo to rovnou při prvním startu předělat na Win7Pro (ešče furt se dá koupit licence, za mrzkých pár stokoňur)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Ty jo, sem zase o kus chytřejší v IT. PDF formát dokumentů často (laicky) používám (příjem i výdej/tvorba pomocí PDF Creatoru) ale... neska sem dělal smlouvu s jednou CZ firmou (která má ale ústředí v US) a přišlo mi od nich (z US) PDF k podpisu - elektronickému (chtělo to podpis asi na třinácti místech toho dokumentu), vložil sem tam sken svého podpisu a nacionále a ono to tam všude opravdu vložilo, na závěr se mě to zeptalo, esli to opravdu chcu takto odeslat a paxe to poslalo druhé straně - za pár minut mi to potom přišlo zpět podepsané (pořád jako PDF) i druhou stranou a... na konci toho dokumentu přibyly asi dvě strany, kde je akt po aktu sepsáno s datumem/časem kdo to přijal, podepsal a odeslal. To sem nevěděl, že PDF dokáže být až takle sofistikované/chytré.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Po 10-ti letech používání přišel čas na výměnu noťasu za nový (zase Dell XPS, tentokráte Win11Pro, samozřejmě NEdotykový displej) = dva celé dny perné práce, ale už jedu v novém. Win11 jsou o dost jiné než Win7, snad si ale zvyknu. Uffff.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

10 let provozu je slušný výkon, pochybuju, že ten dnešní při neustálé optimalizaci nákladů neboli šizení kvality vydrží tak dlouho.
Pokud ten původní ještě funguje a budete se ho chtít zbavit, můžete dát vědět třeba přes PM (typ, cena..).
Jako doplněk k 13letému desktopu by ještě chvíli sloužit mohl.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16306
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: IT poradna

Příspěvek od pavproch »

Funguje, ale nechávám si ho jako záložní.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: IT poradna

Příspěvek od Lachende Bestien »

pavproch píše: stř 28 pro 18:23 Funguje, ale nechávám si ho jako záložní.
To dává smysl.
Naopak můj předchozí předběžný návrh byl poněkud mimo mísu - proč se zbavovat v dnešní době charakterizované všudypřítomným snižováním kvality stále ještě funkčního ntb s posledním použitelným OS, který navíc obsahuje nebo obsahoval důležité firemní aj. dokumenty. I kdyby člověk dalšího majitele celkem oprávněně nepovažoval za zlomyslného hekra, už prostě nemá jistotu, zda nedojde ke ztrátě, krádeži, dalšímu prodeji atd. Jistě lze vytáhnout původní a vyměnit disk za nový, ale tam mohou též nastat různé komplikace.

Tak upřímnou soustrast a pevné nervy při používání toho blilova aktuálního okenního pasqilu. :ympeace:
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: IT poradna

Příspěvek od M.Z. »

Na IPhone 12 se mi objevil nápis asistované ovládání (nebo tak něco) dal jsem zrušit, ale nefunguje mi dotykové ovládání, čili nejsem schopen mobil otevřít, ovládat, ani vypnout. Jde mi jen stáhnout shora oznamovací panel a klávesnice pro zadání PIN, ale nic nedokážu naťukat. Boční mech. tlačítka fungují.

Vytáhl jsem z něj SIM a dal do starého IPhone 8. Zadal jsem heslo do Apple ID, ale ověřovací kód mi zase poslali na I12, který nejsem schopen otevřít, tudíž dokážu maximálně přijmout hovor, ale sám si nezavolám :-ss
Posral se mi mobil, nebo jsem debil a něco si zablokoval? (používám jej cca 18 měsíců)
Jo a na displeji I12 mi píšou, že Vaše Apple ID je v tuto chvíli používáno pro přihlášení na IPhonu v oblasti Praha.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět