Chlubítko univerzální

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od M.Z. »

klidně se stav mrknout naživo. Jinak jezdím i v té kose, co už je venku, zatím to jde a na dálnici tomu auta poměrně ochotně uhýbají, i když té se snažím co nejvíc vyhýbat. V úterý jedu na servis, kde mi udělají silniční nastavení podvozku a hlavně zvednou světlou výšku (vzadu mám jen 7cm), tak jsem zvědav na chování po změně.

Samozřejmě po každé jízdě je na hubě rohlík, jak když děcko sleze z kolotoče.

Zábava je i v mnohem nižších rychlostech, než v moderních sportovních autech. Dosáhnout stejných rychlostí na trase, co mám najeté v M2 chce neskutečné sebezapření a určitě více najetých kiláků, protože v tomhle je to o 100% náročnější a taky nebezpečnější.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Arnie J
Mistr volantu
Příspěvky: 859
Registrován: stř 16 úno 12:52

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Arnie J »

M.Z.: S.Z. :)
V6 + R4 + R4 naturally aspirated ... a drncavá turbo krabice k tomu!
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Lachende Bestien »

Zrovna dneska u nás byli známí na návštěvě, po cestě zahlédli tu vaši silniční formulku a ptali se co a jak, protože nikdy nic podobného na cestě neviděli.
Vypadá to, že jste s půjčováním celkem velkorysý, tak že bych se taky stavil? :-?
Ale třeba necháváte projet jen lichotníky... :p
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od M.Z. »

Samozřejmě ze jen lichotniky 😀

Jo a nechávám je dotankovat 🤭
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Lachende Bestien »

M.Z. píše: úte 05 říj 04:34Samozřejmě ze jen lichotniky
Dotaz nebyl dostatečně přesně formulován - platnost pravidla "kdo chce banán, musí si získat opici" je samozřejmě známa, takže šlo spíše o to, zda může dojít k vyjímce.
Ale je jistě logické, že jsou preferováni kvalifikovaní exxxperdní rektalpinisté. ;;)
M.Z. píše: úte 05 říj 04:34Jo a nechávám je dotankovat
No jasně, nejlépe vyrazit s max půlkou nádrže a pak je nechat pěkně zaplatit za plnou. ;)
Kolik si ten turbo 2litr přibližně vezme na 100, má snad nečekaný apetit na tak lehkou silniční formulku?
Možná se výrobce poučí a začne do dalšího modelu montovat navoněné tédéíčka za 5 na sto furt plnej woe. :ymdaydream:
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od M.Z. »

Na okruhu si veme 20+, ostrá jízda po okreskách okolo 15, eko relly okolo 6, průměr cca 11,5.
To auto generuje zhruba 450kg přítlaku, takže na dálnici, nebo před zatáčkou, není třeba skoro vůbec brzdit. Po odstavení plynu znatelně zpomaluje a to i z vysokých rychlostí. Tady tu spotřebu vytváří hlavně aerodynamika, i maximálka je s bídou okolo 250.

A máš recht, nejsem mikuláš, takže zásadně půjčuju max. s půlkou nádrže, potřebuju dotovat, jsem teď úplný žebrák. x_x

Ještě pro upřesnění, nádrž - nebo lépe řečeno nádržka, má 35l :-B takže žádné velké opeření se nekoná. Lze instalovat závodní 70l, ale je to ranec.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Lachende Bestien »

Díky za info a beru zpět trapnou narážku na šmelení s benzínem v reakci na vaši zmínku o tankování.
Označovat vás za podobného zoufalce už byla celkem podpásovka a dost nepovedený pokus o vtip. :ympeace:
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Zajda »

450 kg přítlaku, dobrá úchylárna :D Co to dělá s pneu? S nádrží z endura se aspoň aklimatizuješ na nástup elektromobility :-)
《》
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od M.Z. »

Zadní jsou po smrti po cca 1000km, ale byla moc áčková geometrie, už je to opravené, ale taky po sezóně...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Chlubítko univerzální

Příspěvek od Zajda »

Což mi připomnělo že jsem nedávno našel při úklidu garáže ve svém rodném domě štelovací excentrické šrouby na EP3 Type-R co mi laskavě přenechal jarka. Škoda že už nemám to auto, hledal jsem je 2 roky zpět před cestou do Alp :D
《》
Odpovědět