Rychlodotazy

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od PepaSFI »

dá se koupit v lékárně velká stříkačka, má tuším 150ml, což už je použitelný objem. Myslím že tomu říkají výplachová. Já tím plnil diferenciál zadní nápravy protože nalít to tam nejde, není prostor. S hadičkou bych problém neviděl, dnes se používají oleje hodně řídké, to projde i dost tenkou hadičkou. Pak je otázka kudy to odsát. Dělá se to přes otvor měrky, pokud ho auto má, což dnes není úplně běžné protože to hlídá čidlo. Přes plnící hrdlo to asi nepůjde, bývá v něm chránítko aby olej za chodu nestříkal ven. Možná sundat kryt hlavy a dostat se do nějakého otvoru kudy odtéká olej z hlavy do bloku.


A jestli víc oleje vadí? Myslím že záleží na konkrétní konstrukci, kolik tam je místa a kolik toho oleje přebývá. Když ho bude opravdu hodně, může se při pohybu auta přelít, nabere ho klikovka, rozcáká a může se dostat do odvětrání. Tam ho nasaje motor do válců. Když to bude pár kapek, nějaká mlhovina, zasmrdí, zakouří, zanechá nějakou špínu. Kdyby to bylo fakt hodně, může způsobit i vážnější poruchu.
U některých dieselů bývá problém s přibýváním oleje. Když se blbě provozují, hlavně za studena, bryndají nespálenou naftu do oleje v někdy až překvapivém množství. Benziny to samozřejmě dělají taky, jenže benzin se vzápětí vypaří. Proto tam je to čidlo a auto protestuje.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od abgx1 »

https://www.mountfield.sk/odsavacka-ole ... l-1moz0082

odsaval som par krat s tymto, a prislo mi to dost pouzitelne
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16304
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: sob 16 říj 14:40 Taky si myslím, že přelití o deci či dvě není (vůči motoru) nebezpečné.
honziss píše: sob 16 říj 19:19 Jasne, moc to resim, protoze auto blika jak vanocni stromecek a psalo ze ho mam odstavit.
Tak to odvolávám co sem naspal (sem netušil, že sfítí palubka), to tam toho bude asi o dost víc než deci nebo dvě. Takže hlasuju taky za odsátí, myslím, že 1dcl injekční stříkačka + kus hadičky (jednu takovou na podobné účely v dílně mám) bude stačit.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2043
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od GeneHawkins »

Taky tak. Když mluvil o dilku, myslel jsem na nějaké značky na měrce.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od honziss »

Je to o jeden dilek vic z 10ti na velky telce icocpitu. Vic dilku tam ale neni. Fyzickou merku to nema.

Odtah prijede rano. Nejaky napad co nechat zkontrolovat pri te prilezitosti? Rozebrat sani a kouknout se jestli to neco nenacuclo?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
janci82
Autoškolák
Příspěvky: 30
Registrován: pát 24 úno 12:40

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od janci82 »

Zdravím,

mám jeden rychlodotaz. Bohužel mě včera spadla větev (myslím si že to byla větev) na auto a udělala promáčklinu na rámu auta nad zadními dveřmi, ani ne moc hluboko, trochu protáhlá promáčklina. Lak zůstal bez poškození. Nedaleká dílna kde to srovnávají mi tvrdí, že to nejde narovnat protože je to rám, kde je plech hrubší a musí se to vybrousit a přelakovat - což bude stát samozřejmě daleko více. Má pravdu?
Vyzná se zde někdo?
Přílohy
IMG_20211021_165725.jpg
northwind
Pan Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: pon 09 bře 20:31

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od northwind »

Jeden rychlej zbytečnej dotaz: Kde je v Praze AdBlue? :D
Uživatelský avatar
Předseda
Letec
Příspěvky: 1375
Registrován: stř 16 úno 11:20

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Předseda »

janci: metodou vytahování dulků. Případně jak říkají - navařit tyčku, zpětnými rázy vytáhnout, pak tyčku odvaříš, přebrousíš a přelahuješ. Je dost možné, že mají pravdu. Nedivil bych se kdyby tam byl nosník (či jak tomu říct) a proto se na to klasické vytahování dulku nechytá..
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

janci:
onehda jsem videl na Youtube video, jak borci nejakym lepidlem lepi plasty na promackliny a pak za ty plasty vytahuji ty promackliny....
jestli se treba v Pze nejaky shop tim zabyva, to tezko rici...
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Uživatelský avatar
Jaggie
Pan Řidič
Příspěvky: 390
Registrován: úte 02 dub 07:44

Re: Rychlodotazy

Příspěvek od Jaggie »

Narodil se nam svist a potrebujem se v novem roce pretahnout pres prarodicovstvo v CR.
Dovedl by nekdo doporucit slusnou autopujcovnu? Po cca 15hodinovem letu prijit k nejake vylitanine, je asi to posledni, co clovek chce, ze?
Doba zapujcky: 2 tydny. Typ: spise kombajn nez SUV (ochcavka, passat, audi, 3er/5er)
Vetsinou delam rezervace na netu, ale co se tyce Evropy, nemam moc dobre zkusenosti s pujcovnami a stavy vozidel,
tak bych rad poprosil zdejsi o radu, kterym firmam se treba vyhnout. Nebo kde je stav vozidel odpovidajici cenam pronajmu?
A6 C7 3.0tfsi na steroidech 416hp
ex. A6 C6 2.8fsi 210hp
Odpovědět