Koronavirus

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Koronavirus

Příspěvek od mattonecz »

to je šílený to tady číst. a to bych očekával, že tu budou i chytřejší lidi. chápu, že třeba LB má nějakou psychickou poruchu tak neni relevantní.

to se bojíte každýho očkování? děti necháváte neočkovaný? děláte jako by to bylo první očkování, který kdy vzniklo. princip je furt stejnej.
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Koronavirus

Příspěvek od x-f »

Ne. proti očkování nic nemám. Nedávno jsem se například nechal očkovat na encefalitidu, protože díky airsoftu mám každou chvíli klíště a proto jsem to vnímal jako riziko (paradoxně mě právě dneska doktorka potvrdila, že mám boreliozu na kterou mám podezření už asi 14 dní). Nechal jsem očkovat i kluka.

Problém s tím tvým covidem je, že ho prostě neberu jako hrozbu a proto je mě očkování na něj úplně ukradený ;)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koronavirus

Příspěvek od ctrl_j »

vakcina
vakcina
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Koronavirus

Příspěvek od x-f »

GeneHawkins píše: sob 16 říj 10:06 Jakou máš radu pro ty, kteří potřebují nějakou operaci, ale nedostanou ji, pokud budou nemocnice zase zahlcené covidem?
Mýmu tátovi odložili operaci kyčle. Ne kvůli zahlceným nemocnicím covid pacienty, ale kvůli covid hyterickýmu lockdownu.

Taky u dvou lidí v mém nepřímé příbuzenstvu byla v době lockdownu na začátku roku diagnostikována rakovina. Jeden slezina a druhý mozek. Chlapi okolo šedesátky. Oba měli nějaké nespecifické potíže už na začátku roku, ale diagnostika se táhla několik týdnů a léčba začala až někdy na jaře. Jeden šel ještě pod kudlu, druhý už ne. V létě jsem byl na dvou funusech...
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

Chápu názor, že skupiny s rizikovým průběhem jsou vhodným kandidátem na očkování a dle dat to vypadá, že pro lidi cca 40+ je to v jejich zájmu. Ale proč to cpát do dětí, kde je to riziko řádově menší nechápu. Přenašeči budou pořád, jen v menší míře takže to mutacím nezabrání. Naopak možná budou ještě horší přenašeči, když se nemusí testovat a budou bezpříznakový. Životnost vakcíny je omezená a bude potřeba ji obnovovat a to se bude ročně muset naočkovat celá populace? Nebo jaký je cíl?

PS: jen aby bylo jasno, primárně očkování neodmítám, jen tady mi to nedává smysl.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3227
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Koronavirus

Příspěvek od mattonecz »

a jaký je teda jiný východisko než očkování? nosit sto let respirátory? čekat až vymřou miliony lidí a zbytek si vytvoří imunitu? nebo až se to domutuje na vyšší lvl a zabije to každého?
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

Z toho co zatím víme, tak koronaviru se asi nezbavíme nikdy a bude tu s náma dál jako chřipka (a navzdory očkování bude dál mutovat, možná jen pomaleji). Dle toho je očkování pouze cesta jak snížit dopad na lidi (spíš tedy asi na systém - páč systému je nějaký jednotlivec úplně u prdele). A podle toho tedy dává smysl očkování u rizikových skupin a ostatní nechat žít. Ale nedělám si patent na rozum a jestli se časem objeví lepší argumenty tak sem s nimi. Já to zatím vidím takto.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Koronavirus

Příspěvek od Zajda »

Potíž s očkováním je následující:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesk ... oji-170628
Jsou rozdíly mezi tím, jak vzniká imunita po prodělané nemoci nebo očkováním?
Vojtěch Thon píše:Rozdíly jsou mezi tím naprosto zásadní. Pokud se člověk setkal s infekcí, reaguje náš organismus komplexněji než poté, co dostává vakcínu. Ta obsahuje informaci jen pro jeden protein viru SARS-CoV-2, takzvaný S protein. Podáváme ji do svalu. Vakcína chrání proti rozvoji virémie, tedy rozšíření viru v těle. Na rozdíl od infekce, kdy obrana začíná na sliznici a vytvoříme si slizniční imunitní odpověď. Znamená to, že se bráníme přímo ihned na sliznicích nespecifickou i specifickou imunitou, a to jak buněčnou, tak protilátkovou.
Výsledek je vidět v porovnání dat z UK.
S proočkovaností na hranici 80% mají momentálně v poměru na počet obyvatel 4x větší přírůstky než promořená ČR.
《》
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Koronavirus

Příspěvek od ctrl_j »

Ockovani ma smysl, tady je to krasne videt.
Přílohy
ockovani-hospitalizace.png
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus

Příspěvek od jarka »

ctrl_j píše: pon 18 říj 09:58 Ockovani ma smysl, tady je to krasne videt.
Ale vždyť jo, u starších skupin. Tam to má jednoznačně smysl. Dál z tý tabulky vyplývá, že i když je věkový průměr neočkovaných nakažených výrazně nižší (avg věk 27), tak těžkými průběhy s nutností hospitalizace jsou postižení starší (avg věk 57).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Odpovědět