VZKAZY

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VZKAZY

Příspěvek od řidičBOB »

Teorie jde správným směrem, ale prakticky to tak není. Normálně ten klíček nic nevysílá, pokud v autě nezmáčkneš “start”. Pak je klíč dotázán na kód, který se buď vyšle nebo ne.
Takže by ta komunikace, v případě pokusu o krádež, musela být nejdřív za auta na klíč a pak zpět. Což není tak jednoduché, jako zesílit signál klíčku, který je vysílán non stop. I když ne u všech aut - některá auta mají chytřejší jednotky a signál z klíčku není vysílan neustále, ale jenom při přiblížení k vozidlu na danou mez. Třeba v diagnostice pro VW to lze upravit nebo zcela vypnout.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: VZKAZY

Příspěvek od Spectral »

Ještě jsem to nezkoušel prakticky, ale neříkejte mi, že to mají výrobci nastaveno tak kokotsky, že u auta bez keyless odemykání, ale s keyless startováním, umožní nastartování zamčeného auta?
Jinými slovy, i pokud by zloděj zesílil signál klíčku, tak pořád nedokáže odemknout auto (k tomu je potřeba stisknout tlačítko na dálkovém ovládání), a i kdyby se do zamčeného auta dostal násilím, tak se přece auto s bezklíčovým startováním nenastartuje, když je zamčené, ne? V tom vidím ten bezpečnostní přínos auta bez kessy, protože samotný keyless start by měl být zloději k hovnu, ne?
:ar!
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: VZKAZY

Příspěvek od driver »

:ymhug: Takže vypnout komunikaci pro start, pokud je klíč dále od vozu a není třeba balit klíč do alobalu :D
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VZKAZY

Příspěvek od řidičBOB »

Spectral: to ano, ale naskenovat dnes signál dálkového ovládání, je vcelku triviální věc a není k tomu potřeba ani takové megalomanské techniky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: VZKAZY

Příspěvek od Spectral »

Bob: Aha, měl jsem za to, že odchytit plovoucí kód (respektive z odchyceného kódu odvodit ten další, který auto odemkne příště) není zas taková brnkačka, ale přiznám se, že jsem to nijak zvlášť nestudoval...
:ar!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VZKAZY

Příspěvek od řidičBOB »

Samozřejmě - jak u kterých aut. Ale rozkódovat plovoucí kód pro odemčení auta, je více-méně brnkačka.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: VZKAZY

Příspěvek od pavproch »

řidičBOB píše:Automotive Lighting: přátelé, přelepení čočky foťáku chápu. Nechápu ale žádost o IMEI vnášeného telefonu a už vůbec nechápu, proč bych ho měl odevzdávat vrátným! #sorryjako
Amagasaki Pipe CZ dneska - při příchodu sem byl vpuštěn bez kuntroly, při odchodu sem byl ojížděn minohledačkou jako před vpuštěním do letadla... bylo docela těžké vysvětlit, proč mi to okolo L kyčle furt pípá.... (pro neznalé - od 2003 mám nerezovou L kyčel - poctivé kilo chromnilklu 18/8).... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VZKAZY

Příspěvek od řidičBOB »

Zkurvená banda a policajti bez šperky respektu...
...ale co se divit, když jim dávali stovku pokutu :-(
https://praha.idnes.cz/tramvajak-zabery ... zpravy_rsr
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: VZKAZY

Příspěvek od driver »

Proč nemohu pochopit základní rovinu všech stávek, které si berou ostatní lidi za rukojmí a omezují či ohrožují je?
Může mi to někdo logicky vysvětlit?
Proč nestávkují tam, kde ten problém je možné řešit, tedy úřady vláda parlament senát atd?
To jsou vedoucí sdružení taxi totální dementi?
Já i když vím, že existuji slušní a nejsou všichni zloději, tak už do Taxi v Pze nevlezu nikdy z principu právě v reakci na tohleto.
Jestli dokáže někdo beztrestně vybržďovat tramvaj, riskovat basu za obecné ohrožení a dostane kilo nebo nic, tak už mám jasno, že tohle prostě normální není.
Příště ohlási předem chemický útok a pak budou také tolerováni?
Co to je???
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: VZKAZY

Příspěvek od řidičBOB »

Jsou to dementi - stačil se na ně podívat. Nemusí ani otevřít hubu.
To bys vidět ten tanec, kdyby zablokovali Úřad vlády nebo Sněmovní. Takhle je to každému z politiků u prdele. Lidi jsou sic nasraní, ale na podzim půjdou a stejně to tam hodí té kundě. #prostetozaridime
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět