Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Formule 1, MotoGP, WRC a další vysokooktanové libůstky.
DomiWhetstone
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24 lis 18:29

Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od DomiWhetstone »

Ahojte mám takovou nevšední otázku. I když je to takový klukovský sen tak jsem se rozhodl že bych se chtěl plně věnovat závodění páč mám talent na řízení bych řek a je na to docela nejvyšší čas, píšu sem o trošku rad od zkušenějších protože já vážně nevím jak na to.. Nejsem z rodiny která by mě byla schopna zasponzorovat na auto koncept závodní v řádech statisíců a kontakty z tohohle dění též nemám taky. Tak byl bych rád kdyby mi tu někdo dal pár rad kam se odkázat na vhodnější forum třeba či know how díky Dom. B-)
antibol
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: pát 11 zář 15:53

Re: Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od antibol »

Tak jde o to ve chceš dělat za disciplínu :) jestli rally, drift ( je to nejzajímavější motorsport ) okruhovky atd... Ale především musíš mít hodně peněz aby si mohl udržovat auto, rozhodně ti to ale že začátku nebude vydělávat peníze a pokud nebudeš dost dobrý, tak ani po delší době, pro děláš na tom sta tisíce a je jen na tobě, jestli to tak miluješ, aby si byl schopný takové peníze investovat
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od Bond007 »

Prodělání statisíců je, bych řekl, velmi velmi optimistický odhad. To je tak možná na motokáry.

Jak jsi přišel na to, že máš talent?
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od M.Z. »

Na kole byl nejrychlejší z celého baráku.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
911T
Mistr volantu
Příspěvky: 559
Registrován: úte 06 pro 17:14

Re: Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od 911T »

Najschodnejsie pre teba bude zucastnovat sa aspon amaterskych pretekov ktore nie su zas tak financne narocne a zabavy sa da uzit dostatok. Su rozne moznosti rally, autoslalomy, volne jazdy na okruhoch apod. Da sa tam velmi dobre vypilovat technika jazdy aj sa porovnat s konkurenciou ked uz hovoris o tom talente.
Malokto z beznych smrtelnikov si dokaze sam zafinancovat ucast v nejakom profi sampionate. To nie su statisice, ale miliony (v CZK) kazdu sezonu.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od oxik »

Statisíce stojí sezóna na lyžích na republikové, možná trochu mezinárodní úrovni.. začít asi na motokárách a třeba si tě tam někdo vyhlídne, i když to se v dnešní době už nejspíš moc nedělá
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od Zajda »

Ani na špičkové hotové závodníky dnes nikdo nečeká s otevřenou náručí, např. v rally bude mezi čechy pravděpodobně jediný placený jezdec v pravém slova smyslu Kopecký. Ostatní utápí vlastní peníze, v lepším případě za větší účasti sponzorů.
Bez zdlouhavého a systematického vývoje, kdy ses kolem motoristického sportu motal odmala a někdo tě k němu vedl, je to spíš v rovině utopie. Myslím tím vidinu, že si motorsportem někdy vyděláš aspoň tolik peněz, co do něj bude třeba investovat.

Paradoxně za nejreálnější šanci jak se prosadit jen ryzím talentem (pokud ho opravdu máš), považuju Nissan GT Academy. To znamená že se utkají nejlepší hráči Gran Turisma na světě a hrstka vyvolených se pak střetne na kempu v různých disciplínách, se kterými nemají zpravidla žádné zkušenosti a musí to zvládnout na první dobrou, žádný prostor pro opravy. Například duel ve sprintu na 400m se silnou zadokolkou, vyřazovací způsob, vyhraješ, pokračuješ, prohraješ, jedeš domů. Kdo takový turnaj projde vítězně, musí mít pravděpodobně nervový systém a předpoklady ještě na vyšší úrovni, než většina těch profesionálních závodníků, co se prosadila přirozenou cestou. Takže finanční náročnost je sice jen na pořízení playstationu s volantem a jednou hrou, ale dává to přístup opravdu všem, takže nestačí mít jen talent, musíš mít neobyčejný talent :-) A pak už jen samé sociální jistoty - program závodních aktivit pod záštitou Nissanu.
《》
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od k86 »

me by taky zajimalo jak jsi prisel na to ze mas talent?
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
Uživatelský avatar
karelpipa
Pan Řidič
Příspěvky: 348
Registrován: pát 26 srp 13:37
Bydliště: Prag

Re: Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od karelpipa »

Tak zrovna GTAcademy byla letos veliká fraška, kdy našeho zástupce vyřadili, protože neuměl plavat :-o
první den takle vyřadili asi polovinu účastníků bez jakýchkoli jízd.
https://www.youtube.com/watch?v=i6iSAwLsApM
Moje kolo s Imprezou :))
cajoch
Autoškolák
Příspěvky: 80
Registrován: pon 22 říj 16:19

Re: Jak se stát automobilovým závodníkem ?

Příspěvek od cajoch »

karelpipa píše:Tak zrovna GTAcademy byla letos veliká fraška, kdy našeho zástupce vyřadili, protože neuměl plavat :-o
první den takle vyřadili asi polovinu účastníků bez jakýchkoli jízd.
nehledají nejlepšího závodníka, hledají nejlepšího šampóna ala Rosberg co umí taky jezdit...je to marketing....
Odpovědět