Trubka místo tlumiče MOPEDAUTO

O více i méně povedených úpravách originálu.
Odpovědět
Gen_2021
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04 dub 19:17

Trubka místo tlumiče MOPEDAUTO

Příspěvek od Gen_2021 »

Dobrý den, mám mopedauto od 15 let na řidičák AM. Auto mělo zvuk jako sekačka, tak mi někdo poradil, abych tam dal místo tlumiče trubku, což jsem udělal. Auto má opravdu drsný a hlasitý zvuk, fakt pecka! Ale někdo mi říkal, že si tím můžu oddělat motor, prý se mohou rozbít ventili atd.... Zkoušel jsem do výfuku dát drátěnku a utlumit ho, povedlo se, ale není to ono, je to tichý a nemá to ten dobrý zvuk. Poradil by mi prosím někdo, jak docílit velmi hlasitého zvuku a neoddělat tím motor?
Nebo aspon mi říct, jestli je tím možné podělat motor, nebo je to blbost.
Jedná se o mopedauto:
Casalini Sulky Kore 500 Diesel
obsah je 0,5
výkon 5 koní=4kw
je to Diesel



Předem děkuji za odpovědi, jestli by někdo byl tak ochotný a napsal by mi soukromě na tenhle e-mail a probral by to se mnou, tak bych byl velmi rád serzant.wolf@gmail.com
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1932
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Trubka místo tlumiče MOPEDAUTO

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nejlepší bude demontovat výfuk kompletně, pak bude řev motoru nejhlasitější a všichni budou nadšením bez sebe. :ymapplause:
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5445
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Trubka místo tlumiče MOPEDAUTO

Příspěvek od M.Z. »

Dej tam zpátky výfuk a nevymýšlej kraviny
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Trubka místo tlumiče MOPEDAUTO

Příspěvek od PepaSFI »

myslím že si podobnýma kouskama prošla většina z nás :-) minimálně na nějakým fichtlu. Jo taky jsem tunil veyfuck a ano, jelo to hůř. Rozmlouvat je to asi zbytečný ale pár rad snad jo. Ne kravál ale správnej zvuk. Z kraválu máš za chvilku hlavu jak balón a nedá se v tom poslouchat muzika. A brzy si tě podají sousedi nebo policajti. Na mopedu jim zmizíš někde pěšinou do lesa kolem zahrady, s tímhle prtifoukem ne.
Tak a jak dostat z toho motůrku ze sekačky zvuk. Drátěnka se nedává do výfuku ale kolem výfuku. Vezmeš tu tvou trubku, navrtáš do ní asi milion direk a ty obalíš drátěnkou, skelnou vatou, čedičovou vatou, prostě něčím takovým samozřejmě nehořlavým. A celý to strčíš do futrálu z plechu, větší trubky. Hledej "absorpční tlumič" obrázků je spousta. Dělaly se tak sportovní výfuky na škodovky, na trabanty, i tlumiče na zbraně jsou tak udělaný, u motocyklů co vypadají že tlumič nemají je to schovaný v té rouře. Zatlumí to ty agresivní ostré rány, zvuk bude basovější, při trošce štěstí by se mohl podobat nějakému jednoválcovému motocyklu. Tady je zrovna inspitace, taky motor ze sekačky, jen benzin
https://www.youtube.com/watch?v=NEdGO1tOeO4
Gen_2021
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 04 dub 19:17

Re: Trubka místo tlumiče MOPEDAUTO

Příspěvek od Gen_2021 »

Dobře, děkuji za radu, zkusím to.
Ale ještě se chci zeptat, jestli si tím opravdu nemůžu podělat ventili, nebo něco v motoru?
Někdo tvrdí že ano, někdo že je to blbost, když bych to moc nezatěžoval na dlouhé vzdálenosti, že to prý měli také a jezdili s tím dlouho a nikdy se nic nestalo.
Předem děkuji za odpověd
Odpovědět