Žlutá folie na přední světla

O více i méně povedených úpravách originálu.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od PepaSFI »

řidičBOB píše:mraky Fábií/Octávií mají místo klasických žárovek v zadních lampách ty dvouvláknové z mlhovek - víc svítí, víc adidas!
BTW: kdyby dementi uměli zadní světlo do mlhy vypnout tak hbitě, jak jej umí zapnout, žádní antimlhovkáři by si ani neškrtli. Ale je to jako se vším v tomto státě - řeší se důsledek, nikoliv příčina.
doporučuju se trochu seznámit s fakty a ne hledat svou pravdu za každou cenu.
Ano opravdu tam jsou dvouvláknové žárovky jenže nepocházejí z mlhovek. Dvouvlákno 21/5W je brzdové a koncové světlo. Brzdové svítí víc, 21W, jako koncové je to slabší. je to běžně užívaný standard. Neexistuje žádná žárovka která by tam šla dát a bylo to víc adidas. Teda kromě nějakých tuningových slepovánek. V mlhovce se používá jednovláknová 21W
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od řidičBOB »

...mnoho mnou jmenovaných vozů to má jako "standard" v zadních světlech... Já to nikdy v autě neměl, pouze mi někdo říkal, že si tam nacpou žárovku z mlhovky.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od PepaSFI »

troufám si nepochybovat že to v autě máš nebo jsi někdy jistě měl. Pokud tam nejsou LED, pak tam je obvykle dvouvlákno. Prostě proto že pak je světlo jednodušší, má míň žárovek, míň parabolických zrcadel, jednodušší krycí sklo protože brzdy a koncové to mají společné. Jsou jistě i světla kde je to zvlášť, tam by jistě šlo nacpat kdeco ale u velké většiny aut prostě rozhoduje výrobní cena.
No a přesně takhle vznikají všelijaké ty mýty a pověry. Jeden si něco myslí, někde to plácne a už to jede.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od řidičBOB »

evidentně si nerozumíme - nikdy jsem neměl v normálních zadních světlech žárovky, které svítily intenzitou mlhového světla...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od jirka87 »

Uz to uzavrete. Resite tady banalni problemy!

Pritom u nas i ve svete je tolik smutku, podvodu a bezpravi! Nekdy pachaneho i na starych a bezbrannych lidech! A vy tady furt mlhovky!

=))

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/sen ... cle-detail
Hol1c
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: ned 02 zář 22:11

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od Hol1c »

Nic kucí, já to tady mažu. Folie si dávat nebudu, to byl vtip; nedošlo mi, že někomu to může být nepříjemné na oči. Původně jsem řešil jestli to nebude vadit STK a PČR, ale tohle je taky rozumný argument.

Nicméně mlhovky teď budu pálit nonstop (joke)

Díky
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od řidičBOB »

pokud vlastníš ŘP a nevyhrál jsi jej v čipsech, tak bys odpověď na svou otázku měl znát ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět