Žlutá folie na přední světla

O více i méně povedených úpravách originálu.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od jirka87 »

řidičBOB píše:No to ani omylem není.
Přesně tak. Jako ty první vlny továrních xenonů byly brutální. To jsem uhýbal z levého ne proto že jsem se bál co to letí za mnou za magora (ikdyž často pravda), ale proto, že se nedalo před ním jet. Ovšem to není nic v porovnání s tím jedovatým žlutým hnusem. Ideálně ještě když je horší počasí, trochu prší a do toho z protisměru na okresce debil se žlutýma světlama. Fakt krásně se to v tom dešti rozpíjí to světlo. O sněhu ani nemluvím. Naštěstí takových retardů je málo a když už se to někde objevilo byla to zpravidla Felicie, nebo BMW e39...To byl asi nějakej sport majitelů těchto 5kových BMW. Naštěstí už odezněl.

Totální vrchol stupidity předvedli ti, kteří měli vzadu v kufru 2 pytle cementu, případně na zadních sedadlech 3 stokilové chlapy, ale štelování světel jim buď nefungovalo, nebo nevím takže tím žlutým morem svítili do korun stromů...To byl teprve zážitek.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od 406 Coupe »

Tohle vlákno o tom není, ale co tydýti, kteří ti to pálí do očí zadníma mlhovkama a nemůžeš je předjet, na blikání nereagují a svítí a svítí.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od řidičBOB »

zatím vždy, když jsem jim tam pustil dálkové LED, pochopil každý...někomu to trvalo dýl, ale pochopil.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od jirka87 »

Bob : Mě se to nedaří. často ani při kombinaci mlhovky + dálkové. To mě spíš takovej debil začne vybržďovat a chce si něco vehementně vysvětlovat. A zpravidla, když takového vola předjedu, má puštěné i přední (všude světlo, mlha nikde, neprší..CZ řidiči jsou z možnosti použít mlhovky naprosto unešeni, milují to...) a kéž bych mohl říct, že to je z 90% baba po přechodu posunutá sedadlem až na volant, který drží pěkně shora v poloze za 5min 1..Je to často pravda, ale taky není vyjímka kravaťák s mobilem na uchu.

Ideální by byl megafon na střechu auta. Třeba by něco jako "máš puštěné mlhovky kokote" pomohlo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od řidičBOB »

já mám momentálně na všech autech mlhovky integrované v hlavních LED světlech, takže to probliknutí mlhovkama je u mne pasé :-( Čili LED dálky, dokud mu to nedojde.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od PepaSFI »

a už je to tady, mlhovky. To je zvláštní úchylka tohleto antimlhovkářství. Ne že by bylo správné zbytečně s tím svítit ale zas to není nic z čeho bych musel dostávat bolestivé svědění konečníku. Co asi se stane když budete někoho zběsile problikávat? Dotyčný to nejspíš nepochopí, nebo možná jo ale to není podstatné. Ale oslníte nebo přinejmenším znervózníte tím plno dalších řidičů kteří vůbec netuší o co jde a budou si myslet hádejte co? Že nějakej kretén se zas někam cpe a musí vyblikávat všecky co mu neuhnou, idiot jeden. No každému co jeho jest.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od řidičBOB »

úchylkou je ty mlhovky pouštět! Když za někým stojím v koloně přes celé město nebo obchvat a on mi smaží to pronikavé světlo přímo do ksichtu, není to nic příjemného - alespoň pro mne tedy ne.
Jestli máš bolestivé svědění konečníku, neměl bys fetovat sračky:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od 406 Coupe »

PepaSFI píše:a už je to tady, mlhovky. To je zvláštní úchylka tohleto antimlhovkářství. Ne že by bylo správné zbytečně s tím svítit ale zas to není nic z čeho bych musel dostávat bolestivé svědění konečníku. Co asi se stane když budete někoho zběsile problikávat? Dotyčný to nejspíš nepochopí, nebo možná jo ale to není podstatné. Ale oslníte nebo přinejmenším znervózníte tím plno dalších řidičů kteří vůbec netuší o co jde a budou si myslet hádejte co? Že nějakej kretén se zas někam cpe a musí vyblikávat všecky co mu neuhnou, idiot jeden. No každému co jeho jest.
No jestli takhle uvažuješ i za volantem, tak potěš pámbů! ~x( Normální přece je, když na tebe někdo zabliká tak přejet pohledem palubku a zrcátka, jestli jsi nezapomněl blinkr, mlhovky, zavřít nádrž, nebo ti nevlaje pás ze dveří. Já, protože jsem měkejš, tak se i zamyslím, jestli bych nemohl uhnout, protože třeba veze ženu do porodnice.

Ale nejsi sám, kdo takhle nepřemejšlí. Jednou jsem na strakonický dojel za Milínem týpka, kterýmu spadnul z vozíku pod voj balík izolační vaty a táh ho sebou. Předjet nešlo, blikal jsem a troubil až na křižovatku na Lety/Mirovice, cca 15 km. Tam teprve zajel ke kraji a gestikuloval na mně, co jako se děje?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Žlutá folie na přední světla

Příspěvek od PepaSFI »

hmm a co je špatného na tom že se snažím být za volantem tolerantní, ohleduplný a chápavý k cizím chybám? Když se budem všichni pořád jen vyblikávat a vytrubovat kvůli každý blbosti, tak se za chvilku asi zblázníme z toho cirkusu. Bohužel, to blikání se stalo symbolem agrese, jako upozornění to už moc nefunguje, jak ostatně dokládá tebou zmíněný příklad. Zrovna v tomhle případě by si asi málokdo myslel že je to upozornění a popravdě řečeno myslím si že když pojedeš s vozíkem s nákladem, mnohem pravděpodobněji se setkáš s tím že tě někdo vybliká protože ho zdržuješ.
A vzhledem k tomu že už jsem u několika případů zažil jak strašně šíleli kvůli předním mlhovkám a ono šlo o denní světla která mají některé vozy originální z fabriky dole pod nárazníkem a kvůli zadním mlhovkám u některých Fordů a Fiatů, které samozřejmě taky mlhovkami nebyly, jen trochu neobvykle umístěná koncová světla, mám zcela jasno. Je to jen divná móda, to nadávání na mlhovky. Vlastně si ani nevzpomínám, kdy jsem nějaké viděl rozsvícené. Samozřejmě s výjimkou situací které tady jsou na podzim a v zimě obvyklé, že se počasí radikálně mění po pár kilometrech a minutách. Spíš se trochu bojím aby lidi pod tlakem agresivní protimlhovkářské kampaně nepřestali svítit když je to opravdu potřeba.
Odpovědět