Folie bez atestu

O více i méně povedených úpravách originálu.
Hol1c
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: ned 02 zář 22:11

Folie bez atestu

Příspěvek od Hol1c »

Ahoj chlapi,

Koupil jsem starší auto s foliemi na pátých dveřích a na zadních bočních sklech. Včera jsem s tím šel na evidenčku a jako vážnou závadu mi napsali, že mám folie bez atestu. Říkal jsem, že je k tomu taková kartička, ale nechtěl jí ani vidět. Folie jsou celkem tmavý, na zadním skle je tuším 20%.

To mám ty folie jako sundat, nebo na to někde dokážou udělat atest, když už je to nalepený?

Děkuju

Tomáš
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie bez atestu

Příspěvek od řidičBOB »

Za B sloupkem můžeš mít zatmavení jaké chceš. Ale musí mít samozřejmě atest pro provoz na PK.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Hol1c
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: ned 02 zář 22:11

Re: Folie bez atestu

Příspěvek od Hol1c »

Ahoj, díky za odpověď. Ale udělá mi někdo atest zpětně, nebo musím udělat folie znovu?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie bez atestu

Příspěvek od řidičBOB »

Tak jako udělá...ale víš jak :D
Blbý je, že sis tam ty samolepky nenechal dát před evidenčkou. Takhle to máš zapsané v záznamech :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Hol1c
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: ned 02 zář 22:11

Re: Folie bez atestu

Příspěvek od Hol1c »

Ok, díky. Zkusím ty folie prostě sundat.. tlačí mě 10-denní lhůta na přepis, takže nemám čas to moc řešit.

Děkuju
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Folie bez atestu

Příspěvek od řidičBOB »

jestli jsi z Phy/okolí a chceš to risknout, tak samolepky ti tam nalepím dodatečně i já ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Hol1c
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: ned 02 zář 22:11

Re: Folie bez atestu

Příspěvek od Hol1c »

To ne, ale díky. Zkusil jsem se spojit s výrobcem folií, a ten mi tvrdí, že tam štítek určitě je. Bohužel ale není. Folie tak nejspíš fakt nechám sundat.

Děkuju.

T.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Folie bez atestu

Příspěvek od jirka87 »

Opravdu nestačí ta kartička ? Já mám na Sharanu na fólii atest, ale nemám kartičku (teď jsme byl na STK a v pohodě) a na Octávce mám zase normální, kvalitní fólie, které ale nemají vyznačený atest, ale mám kartičku...

Ono stejně..ta fólie sama o sobě na sobě nikdy nemá atest. Logicky, protože je řezaná z metráže. Takže se tam ten atest vkládá mezi fólii a okno.

Nevím..Je to ujetý. Pokud si někdo z Vás pamatuje například éru okolo roku 2000-2005..možná 2008, tak Audi na přání dávala třeba na modely S6 tak tmavé okna (včetně předku) už z výroby, že dnes to vypadá jak mafiánské auto. Dříve to bylo normální.A co mám jao dělat s takovým autem ? Mám to vrátit do Ingolstattu s tím, že pánovi na STK se to nelíbí ? A v TP bývalo pokud si dobře pamatuju napsáno tak leda houno...

Atest se tam dá dodělat. Něco tě to bude stát, ale jde to. Kdyžtak mi napiš SZ odkud jsi, ale obecně se to dá řešit tak, že zavoláš někomu kdo ty fólie dělá a na rovinu mu řekneš bez nějakýho lhaní : "Hele bydlím kousek od Vás, koupil jsem auto, jsou tam fólie, mám artičku, ale na tu každej sere. Výborně. Takže se chci narovinu zeptat, jestli mi tam jste ochotnej třeba za 1000Kč ty atesty dodat. Říkám jak to je. Strhávat to nebudu. Kdybych dělal nový fólie, tak jasně, auto přistavím a udělám to u Vás, ale nebudu pro úředního šimla tady strhávat a lepit nový fólie, když jim nic není."

Českej člověk je tvor soucitnej, zvláště pokud jde o boj proti státnímu aparátu, tak ti lidi tak nějak držej pohromadě.
Hol1c
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: ned 02 zář 22:11

Re: Folie bez atestu

Příspěvek od Hol1c »

Ahoj Jirko,

Moc díky za odpověď. Já včera obvolával autofoliárny v Praze, a v podstatě mě všichni poslali do háje, včetně výrobce. Dneska to sjedu nechat někam sundat, a až tam budu sobně, zeptám se na atest.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Folie bez atestu

Příspěvek od Stepan »

Jirka: nejde o soucit, jde o ten litr
Holic: další varianta je obvolat autoservisy v okolí STK a ten litr nabídnout mechanikovi za doprovod na STK. To pak projdou věci, že by se jeden divil ;) kdokoliv ti to po pěti pivech potvrdí, soukromého majitele a jedním autem většinou vyhodí, protože auta ze spřátelených servisů musí projít (když dá zákazník mechanikovi prachy za vyřízení STK a nakonec ji nezíská, hovno spadne ze zákazníka na servisaka, a ten vezme auto příště jinam, STKcek je jak sraček), ale zároveň je potřeba udržovat nějakej rating nepruchodnosti, protože nemůže projít všechno, vypadalo by to blbě v tabulkách. Takže jednotlivec a jedním autem je ideální oběť, ikdyž se na ně naseres a příště pojedeš jinam, jejich ztráta je minimální.
Naposledy upravil(a) Stepan dne čtv 01 lis 09:14, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět