Repro

O více i méně povedených úpravách originálu.
Odpovědět
Malphas
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 28 led 15:32

Repro

Příspěvek od Malphas »

Čaute lidi, koupil jsem si 1 octavku r.v. 98 a trošku bych tam potřeboval vyřešit stereo. Vůbec tomu nerozumím a jsem v tom jak panna v nevěstinci, takže bych potřeboval pořádný rady, co vybrat.
Nepotřebuju do toho sázet 20 litrů, stačí něco do těch 3-4tis. zas nejsem ten maniak, aby mi stály vlasy, když něco vohulim. Jsou tam upe na hovno repráky, takže bych potřeboval i repráky, nějakej ten zesilovač asi a subwoofer, díky moc.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Repro

Příspěvek od _sulcik_ »

Pokud chceš opravdu poslouchat muziku a ne jenom chrastění a do toho nějaký tuc tuc, tak je nejlepší koupit dopředu nové repro, vytlumit dveře (oktávka má meizerné odhlučnění a přední repro se tak nemá do čeho opřít)+ dodělat si dozadu koaxiály (u C sloupků jsou na to připravený místa, facelift tam měl i natažený kabely, nevim jak předface), to se dostaneš k těm 3 tisícům, pokud nebudeš volit nějakou vyšší třídu reproduktorů.
Na ahifi.cz najdeš návody na vytlumení dveří a montáž repra (http://www.ahifi.cz/clanky/detail/co-je ... avia-1.htm).
O zesilovači a subáči bych uvažoval, až budeš mit udělaný to co jsem napsal výše, pokud to ještě budeš považovat za nutné. Jinak bych tě odkázal na Octaviaclub.cz, tam najdeš na tohle téma tuny příspěvků a zkušeností.
Jinak přední repro v cenovce co hledáš třeba: http://www.ahifi.cz/reproduktory-mac-au ... -2-16.html
Na ty sem slyšel jen samou chválu za tu cenu.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
Bully
Řidič začátečník
Příspěvky: 124
Registrován: úte 24 lis 00:36

Re: Repro

Příspěvek od Bully »

Za 3-4 tis. Kc si porid nejaky aktivni subwoofer, co ho v takove Octavii muzes soupnout klidne pod sedacku. Nebude to kdovi co, ale na basech za takovy rozpocet ziskas nejvetsi efekt. Kvalitni vytlumeni, dobre komponentni repro s celou kabelazi, zesilovac a poradny pasivni subwoofer te vyjde na X-nasobky toho, co do toho chces investovat. Podle toho, co vsechno si kvalitne umis udelat sam.
adam78987
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: pon 30 dub 09:05

Re: Repro

Příspěvek od adam78987 »

Se klidně podívej na subwoofery tady:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx máš tu dobrý výběr :)

Nebo jim zavolej :)
Naposledy upravil(a) pavproch dne úte 03 zář 13:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: Aleno, tak! Ešče raz a BANán.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Repro

Příspěvek od PepaSFI »

ono je potřeba začít od toho co tam bude hrát. Jiné nároky má rocker, jiné posluchač Mozarta, jiné hiphoper nabo jak si ti ducduc bzzzzzz dum brrr říkají. Oktávie starších ročníků mají v sérii repráky asi z vietnamský tržnice, to je tak na Zagorovou na Blaníku. Vzhledem ke stáří auta bych asi neřešil kdovíco. Sada repráků do dveří a trochu to zaopatřit nějakým zatlumením, nějakou nalepovací placku na plech. Pokud rádio není zrovna šmejd z tržnice, zlepší se to radikálně. A časem jít dál, přidat subwoofer, zesilovač, až se sejdou nějaký peníze a uděláš si jasno kudy kam a co za to.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Repro

Příspěvek od jirka87 »

Vezmu to velmi stručně.

Za 3000Kč nezvládneš pořídit 4x repro do dveří, subáč a zesík. Jsi magor ? To snad nejde ani na bazoši...ALE ten subáč s vlastním zesákem bych hledal klidně tam. Nezapomeň, že kabelová sada stojí cca 1000Kč, takže pokud k tomu nebude, tak si připrav cca ten litr ještě na sadu kabelů.

1) Vytlumit dveře. Každopádně. Bez toho to nemá prostě cenu a nebudu se tady o tom s nikým hádat a vysvětlovat si proč má ten druhej většího pindíka, než já. Cena tlumení by se dala stlačit někam k 1500Kč

2) Nakupovat v rozumném obchodě. Tím pro mě při posledním nákupu byl carmedia.cz, protože Ahifi.cz mě už fakt sralo. NA COKOLIV se tam zeptáš, na všechno ti odpoví GLADEN. Dobrý den, GLADEN, jaké prosím repro do..GLADEN...jaký prosím zesi (ani to nedořekneš), GLADEN....Seru jim na to

3) Vyzkoušel jsem z těch levnějších GLADEN (podle mě nehrají zle, ale kvalita konstrukce a slepení membrány s košem stálo za hovno, teď mám v autě Excursion a nehraje to zle, je to dobře udělaný a na nějaké Morel jsem nechtěl obětovat peníze.

4) Na dveřní repro NEDÁVAT nové a silnější káble v dobré víře = nepředělávat kabeláž k dveřním reproduktorům. Nedávat ani zvlášť 4kanálový zesák pro dveřní reproduktory. Prostě kup dobrý rádio a repráky, které mají reálně citlivost alespoň 89db a více a bude to cajk.

Dopředu si dej koaxialy, dozadu středobas a nazdar. V případě, že by sis chtěl trošku připlatit, tak dopředu komponentní repra.

Celkově se dá vejít klidně do ceny 3500Kč bez rádia, bez subáče a bez zesíku pro subáč.. Kdybys pustil 5000Kč včetně rádia, tak jsi na stavu o 400% jinde, než jsi aktuálně teď.

Jinak 4kanál SONY (úplně novej - koupenej před 5lety, zapomenutej doma, pak vyzkoušenej v autě a zase vyndanej) ti nechám za 1000Kč. Ale narovinu ti říkám - k ničemu ti není.

EDIT : příklad sestavy "levně, rychle, ale obstojně" :

1) Repro v případě liftbacku : https://www.carmedia.cz/reproduktory-excursion-sx-6c/
2) Podložky (bez nich to skoro jistě nepůjde) + tlumení : https://www.carmedia.cz/sada-pro-vytlum ... octavia-i/
3) Repro do kufru NAVÍC v případě kombíka : https://www.carmedia.cz/reproduktory-excursion-sx-5m/
5) Subáč -set : https://www.ahifi.cz/renegade-rxv1000-r ... 10kit.html

Celkem teda nějakých +/- 3500Kč bez osazení zadního plastu okolo plata (platí pouze u kombi) a bez subáče (já bych ho koupil s klidým svědomím na bazosi).
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Repro

Příspěvek od pavproch »

To mi připomíná dyž sem (hned po sametu) do svého (tehdy jen 12let starého) žigula 2103 (patnáctistovka!, heč... :D ) pořídil rádio a repro Kenwood a tím sem z(mnoho)násobil hodnotu vozidla.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Repro

Příspěvek od jirka87 »

Vidíš a kdyby jsi si toho žigula nechal dodnes, tak jsi taky zmnohonásobil hodnotu auta za předpokladu, že by byl v jakéms takéms stavu.

Já zase vzpomínám na "mint" Moskviče v sytě oranžové barvě (teda sytě oranžový byl až poté, co ho táta hodil v 18letech přes střechu do kukuřice ve snaze "pozávodit" kamaráda se Škodou 100 v tom, kdo projede rychleji jednu zatáčku a následně dojela z Ruska na vlaku nová kastle v téhle krutopřísné barvě :-D Kastli tehdy měnili normálně přímo na nádraží u nákladního perónu :-D ). To byl stroj jak sviňa.
Odpovědět