Snížené pružiny

O více i méně povedených úpravách originálu.
Odpovědět
ford mondeo MK3
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: ned 11 srp 20:25

Snížené pružiny

Příspěvek od ford mondeo MK3 »

Dobrej chtěl bych se zeptat....nemužu na ford mondeo mk3 combi najit snizene pruziny vsechny co jsem nasel jsou na sedana je to nejakej rozdil protoze na fotkach se mi zda ze v tom zadnej rozdil neni chtel bych koupit tyhle http://www.jlracing.cz/jl-racing/eshop/ ... i-2-2-TDCi poradte nekdo prosim
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 246
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: Snížené pružiny

Příspěvek od budik »

Kombi a sedan mají jinak celou zadní nápravu (kombi tlumič mimo pružinu), rozdíl v pružinách imo bude. Zkus originál pružiny+tlumiče na st220, to je o ca 10mm níž.
Lobista
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: úte 31 pro 12:42

Re: Snížené pružiny

Příspěvek od Lobista »

Pružiny určují výšku vozidla, takže když na sedana dáš z kombi tak zpravidla máš zadek ve vzduchu a naopak.
To samé u motorů vpředu. Pružiny na diesel jsou na těžší motor než na lehký benzín. Rozdíly pak dělají centimetry, pokud ty pružiny jdou instalovat.

Nějaký určování výšky jiným tlumičem je naprosto kravina viz ten Příspěvek výše. Tlumič nedokáže stavit výšku od toho je tam právě pružina.

Co se týče sport pružin tak se doporučují do snížení 30mm až 40mm pak už by je mě nahradit sportovní komplet.
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Snížené pružiny

Příspěvek od d1.8t »

RWD
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Snížené pružiny

Příspěvek od Jenyk »

Řeč je o MK III (do 2007) nebo o MK IV (od 2007?) ST220 je například právě MK III, do 2007. Odkazy zase vedou na MK IV, od 2007.

Pokud jde o MKIII, byl bych hodně opatrný s takovými úpravami na našich silnicích. Tohle auto není ve standardních verzích vůbec špatné, špatným se ale na naše tankodromy dá velmi rychle udělat. Roli nehrají jen jízdní vlastnosti, ale také životnost podvozku a komfort.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Snížené pružiny

Příspěvek od d1.8t »

Já jel podle kodu v odkazu z prvního postu. Víc jsem to nezkoumal. Teď když si to prohlížim, tak první odkze je domotanej.
Mondeo MK3 » Pružiny ap Sportfahrwerke 30/30mm pro FORD Mondeo (BA7) sedan 2.0 TDCi, 2.2
RWD
Odpovědět