Alfa Romeo GTV Bi-Motore

O více i méně povedených úpravách originálu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od pjanda »

Zajimava vec, Alfa GTV se dvema motory, jednim pro kazdou napravu :) Treba Beaumont by to mohl znat, ale pro me osobne je to nove:

http://www.autoforum.cz/tuning/alfa-rom ... -tak-napul

Neni to samozrejme az tak originalmi. uz za komunismu jezdily rallyecross Trabanty se dvema motory ;) Docela by me zajimalo, jak to vubec jede, cekal bych, ze se obe napravy budou muset "hadat"...
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od beaumont »

Už jsem :ymapplause: a :x pod článkem... I pro mě je to novinka. A moc se mi to líbí, to by byl stroj pro mě jak dělaný. Rozložení hmotnosti na nápravy bude asi téměř dokonalé, o trakci nemluvě...

A taky jsem psal o tom, že když Mercedes - AMG před pár lety dělal "dvoumotorovou" A-Klasse pro tehdejší piloty McLarenu, tak taky dali jeden motor dozadu a druhý dopředu a že se ty motory nemuseli nijak ladit ani synchronizovat a fungovalo to. Rozdíly v chodu dvou motorů jsou zřejmě při elektronickém řízení tak malé, že to není problém... Na druhou stranu ta Alfa GTV má každý z těch motorů jiný :-?
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od goes »

ano a davno predtim MTM udelal TT bimoto...
Uživatelský avatar
Head
Autoškolák
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 17 úno 08:59

Re: Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od Head »

kdysi jsem viděl video o dvoumotorvé Corse na sprinty, když pominu, že mu to jezdilo lehce krabím krokem (jakože to jelo dveřma napřed ikdyž to jelo dopředu :D ) tak mu to celkem šupalo ... ale synchronizace veškerá žádná, rozdvojovač na lanka plynu a hotovo ...
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is gift, that's why we call it the present
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od beaumont »

goes: Jo, ale tam nevím jestli u MTM ty motory nějak synchronizovali. Ostatně "dvoumotoráků" stylem jeden vpředu + druhý vzadu je v historii víc, viz třeba Citroën 2CV Sahara nebo německé Tempo.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
pjanda
Administrátor
Příspěvky: 3001
Registrován: ned 06 úno 13:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od pjanda »

Premyslim nad tim a je mozne, ze ta synchronizace nebude az takovy problem, je to v podstate to same jako kdyz mate nejak otevrenou skrtici klapku pri jizde do kopce a pozdeji z kopce, ono se to prizpusobi samo a nevadi, ze jeden motor tlaci vice nez druhy, jeden je v tu chvili jako ten kopec. Srovna se to proste samo.

Jinou otazkou je, jak moc privetive je treba razeni dvema prevodovkami naraz, jak sesynchronizovat obe spojky, aby zabiraly stejne atp., ale to uz bude resitelne snaze.
Milovník starých pořádků.
Skanz3n
Jose85
Mistr volantu
Příspěvky: 940
Registrován: stř 16 úno 21:20

Re: Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od Jose85 »

ano,dva motory v jednom autě už napadly kdekoho..

http://www.caranddriver.com/reviews/car ... ialty_file

Obrázek

tohle je nejšílenější @-)
http://jalopnik.com/#!5515205/dual+engi ... ngine-sale
Uživatelský avatar
merlin
Porsche Expert
Příspěvky: 1127
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Bratislava

Re: Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od merlin »

Citroen 2CV Sahara to pouzival uz davno, len si myslim ze na sport to nie je vyhodne riesenie prave z dovodu synchronizacie.

Spaste svet od ľudí ktorý ho chcú spasiť
Jose85
Mistr volantu
Příspěvky: 940
Registrován: stř 16 úno 21:20

Re: Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od Jose85 »

Twini Moke-dvoumotorová verze Mini Moke pro vojenské využití.Neuchytilo se, údajně pro malou světlou výšku-tady má 2CV značnou výhodu.. :)

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
vijo
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: stř 19 říj 00:20

Re: Alfa Romeo GTV Bi-Motore

Příspěvek od vijo »

Alfa Romeo už malo dvojmotorové závodné auto v roku 1935 s dvoma radovými 8-válcami. V podstate išlo o prvé vyrobené Ferrari vôbec, viac v tomto videu: http://www.youtube.com/watch?v=ME3m1Rz2RzE
Don't tell me, I know best, I'm not the same as all the rest!
Odpovědět