Nastavenie výšky podvozku

O více i méně povedených úpravách originálu.
Odpovědět
Derethim
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 30 lis 10:43

Nastavenie výšky podvozku

Příspěvek od Derethim »

Zdravim, prosim vas ma niekto skusenosti zo štelovacim podvozkom ? Aktualne som chcel auto trocha zdvihnúť ale ide to hrozne ťažko, na tlmiči je zavit a na ňom su dve "matky" z toho jedna slúži ako zaistovacia ? No a jak jednu tu matku povolim, konkretne spodnu, a chcem teda auto dat vyššie tak kvôli tomu že struna dosada na tu jednu maticu a tlači na ňu tak to ide extremne ťažko... su na to nejake vychytavky ? Skúšal som si už aj objednat stahovaky na stiahnutie tej struny, konkretne 20 centimetrove, ale keďže je tam velmi malo miesta tak mam problem tam upevniť jeden a nie dva... niekde som sa dočital na nejakom foru že treba spodny šrob na tlmiči ktory drží o rameno zhodit a šrobovat tlmičom, alebo teda pridvihnut len čiso zavesenie kolesa aby sa stlacil trocha tlmič a tak to spravit... no každopádne už ale piaty krat sa mi koleso nechce davat dole a preto sa vas pytam, je na to nejaka dobra zaručena metoda aby to šlo ako tak lahko, alebo proste mam zhodit každý tlmič dole ? Ďakujem za každú radu <3
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Nastavenie výšky podvozku

Příspěvek od honziss »

Parkrat jsem pruziny menil a vzdycky musela cela vzpera ven, pak stahovak a pak to slo rozebrat, neb i u vyndany vzpery bylo predpeti jak blazen.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Nastavenie výšky podvozku

Příspěvek od spooon »

Samozřejmostí je mít čistý závit, takže co jde tak mechanicky očistit a vyfoukat vzduchem. Když sem šteloval výšku já, tak sem si na tlumičích mimo auto´(kupoval sem nový) zhruba nastavil požadovanou úroveň a pak na autě už jen doladil. A jde to trochu z tuha, ale jde to.
Derethim
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 30 lis 10:43

Re: Nastavenie výšky podvozku

Příspěvek od Derethim »

Je to matuce, vidim videa jak ludia si v klude šteluju vyšku priamo na aute a bez problemov, potom som tu ja ktory ide pomaly ohnut kluč aby tu matku potocil o milimetre...
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Nastavenie výšky podvozku

Příspěvek od spooon »

tak to bude určitě zanešený a zoxidovaný závit. Takže jak už sem psal - vyčistit a něčím prostříknout.
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 254
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Nastavenie výšky podvozku

Příspěvek od denis »

Riešil som toto isté na jar na Swift Sport, Bilstein B14 podvozok. Na fotkách je horné nastavovacie uloženie pružiny na zadnej náprave pred a po vyčistení. Mal som to ponorené niekoľko dní v rôznych kvapalinách, čistené drôtenou kefou. Nešlo to povoliť, ani po zohriatí. "Matka" z hliníka, zvyšok železo. Musel som matku odrezať, prečistiť vonkajší závit a dal som vyrobiť nové železné matky u sústružníka.
Takže veľa šťastia :D

Obrázek
Přílohy
Screenshot_2023-12-13-12-49-12-045_com.miui.gallery.jpg
Screenshot_2023-12-13-12-49-17-311_com.miui.gallery.jpg
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Derethim
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 30 lis 10:43

Re: Nastavenie výšky podvozku

Příspěvek od Derethim »

Nemame podobny problem, mne matka ide normalne povolit, aj jedna aj druha, len kvôli tomu (teda mne to tak pride) že jak sa dana struna zapiera o matku tak ta struna sa tym tlakom zahryzla pravdepodobne do matky a preto to ide tak ťažko... myslim si ze keby dali uz ken na tu maticu nejaku podlozku alebo niečo tomu podobne nemal by som s tym problem...
denis
Pan Řidič
Příspěvky: 254
Registrován: ned 30 čer 17:17

Re: Nastavenie výšky podvozku

Příspěvek od denis »

Aha, pardon :) toto som zas zažil na čínskom dirtbiku. Nebolo inej cesty, ako stlačiť pružinu. Uviazal som ju sťahovacími páskami (cca 6-8ks, najväčšie čo sa dali kúpiť). Potom to šlo nastaviť v pohode, následne som iba odstrihal pásky.
Teoreticky by to mohlo fungovať aj na aute, prakticky skôr nie 😀
Suzuki Swift Sport 1.6 5D ZC32S
Odpovědět