Destilka do baterie

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
joess
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 04 kvě 16:55

Destilka do baterie

Příspěvek od joess »

Ahoj, jenom rychlej dotaz xd

Jsem nenastartoval tak ted nabijim baterii, a kdyz jsem otevrel ty plastovy vicka tak koukam ze je tam dost malo ty vody xd, ani to nezasahuje na ty stribrny klaciky, nevadi to nejak? Koukal jsem ze se to da dolit destilkou ale moc se mi ji tu vyrabet nechce, nevim jak moc velkej heisenberg jsem. Tak bych ji koupil zitra nekde.

Takze kdyz zejtra dam baterii odjedu, a pak ji tam doleju uz v aute nebude to blby? Nemam to pak znovu nabit? xd
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Destilka do baterie

Příspěvek od PepaSFI »

pokud je to baterka z průsvitného plastu, tak obvykle mívá na boku rysku kde má být hladina. Pokud prúhledná není, bývají v nalévacích otvorech takové zobáčky po které to má být zaplavené. Každopádně musí být zaplavené ty olověné desky uvnit. Pokud to zůstane na suchu, tak to baterce rozhodně škodí. A dolít by se to mělo před nabíjením protože na deskách v elektrolytu při nabíjení probíhá elektrochemická reakce. A pokud tam elektrolyt není, tak samozřejmě neproběhne a o ten suchý kus to bude ochuzené. Postupně se to dobíjením za provozu oživí ale dobře to není, je to jakoby baterka byla zčásti nenabitá. Každopádně co nejdřív dolít a pokud se s tím nebude hodně jezdit tak dát ještě nabíjet.
joess
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 04 kvě 16:55

Re: Destilka do baterie

Příspěvek od joess »

Ok dikyy asi jsou to ty zobacky ty vidim, a rozhodne jsou na suchu, je to tahle

https://ibb.co/n72R1FT

zkusil jsem i zachytit moment nedostatku tekutiny, ale blbe se to tu dela po tme

https://ibb.co/1sMGmmb

Je stoprocentne starsi(auto mam za par supu od podzimu a stari jednotlivejch veci neznam), asi spis teda otazka jestli zkusit ozivit tou svecenou nebo koupit novou
audis
Autoškolák
Příspěvky: 61
Registrován: pát 21 říj 22:55

Re: Destilka do baterie

Příspěvek od audis »

jak píše předesílatel.
v tomto pořadí!
1) zaplavit destilkou uhnuté plechy (zobáčky , stačí zaplaveno, nemusí být ani +10 mm.
2) popř nabít baterii jak to má být. tj. nabíjecí napětí multimerem max 14,7 V. Při požadavku i na desulfataci aku nabíjet do 16,2 až 16,8 V a poté nabíjení ihned ukončit. Automatická nabíječka ukončí automaticky pro první nebo druhý režim, pokud to umí. (první případ bude umět určitě. Musí být automatická!). Desulfatace není povinná. řeší se až to přijde, nebo preventivně, jak komu záleží na stavu vozidla.
Mohli bychom prosím bez povinností a bez nároků hned zítra ráno vystoupit z EU?
joess
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 04 kvě 16:55

Re: Destilka do baterie

Příspěvek od joess »

Kk, plan je jasnej

Rano ji tam hodim a pokud naskoci pojedu, kdyz se na minimape objevi benzinka tak koupim vodu, odpoledne to vyndam, doleju(mam s tim nejak trast aby se to promichalo?), dam nabijet a budu doufat ze to nevybouchne.

Dikk
joess
Spolujezdec
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 04 kvě 16:55

Re: Destilka do baterie

Příspěvek od joess »

tak jen update, diky za rady vypada ze to funguje:-)
Odpovědět