Rada o postup při prasklině v čelním skle

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
palo2002
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05 lis 18:02

Rada o postup při prasklině v čelním skle

Příspěvek od palo2002 »

Ahoj,

zhruba během dubna 2022 se mi trefil menší šutřík do čelního skla a vznikla prasklinka. Jelikož jsem vysoký, tak mi to nijak nebránilo ve výhledu(policajt by to asi to samé netvrdil, ale..) řekl jsem si, že to risknu a budu jezdit.
Prasklinu přiložím
IMG_4696-min.jpg
Dobral jsem se k tomu, že už dost bylo riskování a nějak to vyřeším :D , protože teď to auto může nějakou dobu stát (doteď jsem potřeboval nutně denně jezdit).

Chtěl jsem se tedy zeptat na radu jak postupovat...
Skla bohužel nemám pojištěné.. rád bych si je nechal pojistit, ale z pojišťovny mi bylo řečeno, že musím dojet na focení s nepoškozeným sklem.
Otázka zní, když sklo zacelím, všimne si toho toho ten pojišťovák a (ne)pojistí mě?
Prostě bych se v nejlepším případě chtěl vyhnout měnění celého skla, placené z mé kapsy, které vyjde na cca 7tis..
V srpnu mě čeká STK a tam nevím jestli bych prošel/neprošel..

Co myslíte? Jít nejdřív na celení a kdyžtak to potom měnit celé? Nebo už rovnou na funglovku sklo..
Popřípadě nějaké rady triky postřehy zkušenosti.. budu rád za každou reakci

Děkuji mockrát ^:)^
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Rada o postup při prasklině v čelním skle

Příspěvek od PepaSFI »

tyhle ťukance se dají celkem úspěšně zalepit, tak že to skoro nenajdeš. Ovšem má to háček. Musí se to udělat co nejdřív, než se tam dostanou nečistoty. Ale zkusit to můžeš, v servisech to obvykle stojí pár stovek. Taky se dá koupit za pár peněz soupravička na home made opravu, výsledek asi bude záležet na rukách a štěstí. Na STK drobné vady píšou do lehkých. Já mám tečku ve výhledu, ovšem asi tak že bych se musel dívat asi 3 metry před auto a napsali mi poškození menší než 10 mm do lehkých a v předchozí prohlídce nic. Buď si toho nevšimli nebo to prostě neřešili.
Ideální by bylo zalepit a pojistit. A nechtít pojistit sklo ale chtít odejít jinam a pak se nechat přemluvit. Často to je výhodnější.
palo2002
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 05 lis 18:02

Re: Rada o postup při prasklině v čelním skle

Příspěvek od palo2002 »

PepaSFI píše: sob 05 lis 20:01 tyhle ťukance se dají celkem úspěšně zalepit, tak že to skoro nenajdeš. Ovšem má to háček. Musí se to udělat co nejdřív, než se tam dostanou nečistoty. Ale zkusit to můžeš, v servisech to obvykle stojí pár stovek. Taky se dá koupit za pár peněz soupravička na home made opravu, výsledek asi bude záležet na rukách a štěstí. Na STK drobné vady píšou do lehkých. Já mám tečku ve výhledu, ovšem asi tak že bych se musel dívat asi 3 metry před auto a napsali mi poškození menší než 10 mm do lehkých a v předchozí prohlídce nic. Buď si toho nevšimli nebo to prostě neřešili.
Ideální by bylo zalepit a pojistit. A nechtít pojistit sklo ale chtít odejít jinam a pak se nechat přemluvit. Často to je výhodnější.
Ahoj,
díky za odpověď.
Myslíš, že je šance že by si toho pojišťovák po zalepení nevšiml, tim pádem by mi dal pojistku a já jsem takzvaně ušetřil 7hadrů?
Díkes B-)
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Rada o postup při prasklině v čelním skle

Příspěvek od Arkis »

Jak psal Pepa, takové dírky se normálně dají opravit speciálními přípravky. Pokud jsi zručný, tak to zvládneš pomocí sady. Pokud ne, tak zaplatíš servisu. Když se to udělá pořádně, tak je to prakticky neviditelné. Na starém autě jsem to měl přímo v zorném poli. Nikdo kromě mně, protože jsem o tom věděl, si toho nevšiml. Já věděl, kde hledat, a tak jsem to viděl. Když jsi pohyboval hlavou a byl na to zaostřený, tak to byla miniaturní vlnka. Jakoby vada ve skle. Reálně v provozu jsem si toho nikdy nevšiml. Základem pro opravu je, aby to byla nerozjíždějící se vada. Pokud by to byla puklina, co se při zmáčknutí rozjede v pavouka, tak se to neopravuje. Pokud je to jen ten důlek, tak to jde opravit a je to trvalá oprava. To tvé z fotky vypadá jako ideální adept na opravu, tak hurá do toho. \:D/

Já tehdy měl sadu od firmy Quixx a fungovala skvěle.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Rada o postup při prasklině v čelním skle

Příspěvek od Jenyk »

Koupil jsem kdysi starší auto s podobným poškozením čelního skla. Zajel jsem s tím do nějaké opravny autoskel (myslím, že to bylo na Zličíně). Téměř na počkání to opravili tak, že jsem to poškození potom nenašel ani já.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět