kamera do auta

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Mike93
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 21 úno 22:11

kamera do auta

Příspěvek od Mike93 »

Dobrý deň,

chcem si kúpiť do nového auta autokameru. Podľa recenzií aj cien by som si dokázal vybrať, no ide mi o nasledovné. Chcel by som kameru, ktorá sa dokáže v noci pri nejakom náraze či priblížení osoby zapnúť. No a keďže auto nebudem používať každý deň, tak sa obávam, aby sa mi nevybila autobatéria. Pozeral som sa aj po kamerách, ktoré mali vlastnú batériu, ale ich kapacita je dosť nízka a myslím si, že by pri vybratí z nabíjania daná kamera dlho nedokázala zachytávať snímanú minutáž.

Sú aj také kamery, pri ktorých by som sa nemusel obávať vybitia autobatérie a zároveň by dokázali robiť potrebné záznamy počas dňa/noci? Vedeli by ste mi prosím poradiť? Chcem kameru najmä kvôli ochrane pred nejakými vandalmi (už mi boli ukradnuté prevozové značky po 3 dňoch kúpy :D)

Ďakujem za rady.
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1531
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: kamera do auta

Příspěvek od abgx1 »

Asi jedina moznost ako predist vybitej baterii je napajat autokameru niecim ako https://www.isix.cz/prislusenstvi-k-vio ... -a129-duo/

Kamera bude nahravat kym napatie autobaterie neklesne pod urcenu hodnotu... ak sa tak stane tak to autokameru vypne aby dalej nevybijala autobateriu.


Pri autach bez start stopu(klasicka autobateria) by som to nastavil na 12.4V, pri autach so startstopom(EFB/AGM) na 12,2V
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1346
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: kamera do auta

Příspěvek od Arkis »

Přesně tak, kamera bude žrát vždy a je potřeba mít tam elektroniku, která to pohlídá. Blbé je, že třeba nebudeš mít nějaké záznamy, ale aspoň nastartuješ. Většina lepších hardwire kitů to už umí.

Při výběru kamery se i dívej, jestli nemá speciální parkovací režimy. Je to lepší (jak na spotřebu energie, tak na kapacitu uložiště). Co znám, tak buď umí nahrávat při nízkém snímkování 1 snímek/sekundu nebo umí detekovat pohyby a až při pohybu spustit nahrávání. Kameru jsem ale už několik let neobměňoval, takže už třeba existují i lepší funkce.
Mike93
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 21 úno 22:11

Re: kamera do auta

Příspěvek od Mike93 »

Ďakujem za odpovede. Ešte sa musím poradiť s predajcom, či nebude problém ak by som to napájanie riešil cez poistkovú skrinku. Nech náhodou neprídem o záruku. A následne nájsť niekoho, kto mi to napojí :D
Odpovědět