Co se "vyplatí" vyměnit po sundání kol

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
stribrnypribory
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 26 čer 15:12

Co se "vyplatí" vyměnit po sundání kol

Příspěvek od stribrnypribory »

Zdravím všechny – nedávno jsem si pořídil vysněný X-type poměrně za dobrý peníz, díky čemuž jsem teď ochotný do toho investovat ještě více, než co jsem si původně před projetím auta myslel že na tom budu dělat..;o)

Věc se má tak, že brzd kotouče a destičky vypadaj, že pamatujou válku tj. již před koupí jsem věděl, že je budu chtít v blízké době měnit – moje otázka tedy zní, co dalšího byste doporučili vyměnit, aby to stálo alespoň za to sundání kol případně že se budou sundávat kotouče – přemýšlel jsem, že bych rovnou udělal i ložiska kol, protože mi přijde že se levá strana trochu válí – další muj tip by byl na ramena – co myslíte vy?

Xtype 2.5 2002 250kKM

Díky Díky.
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Co se "vyplatí" vyměnit po sundání kol

Příspěvek od Čičo »

Vymeň všetko čo tam po tej náročnej operácii zhodenia kolesa uvidíš, aby si to náhodou o rok nemusel opakovať. Ja by som už nahodil aj zimné gumy.
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Co se "vyplatí" vyměnit po sundání kol

Příspěvek od PepaSFI »

Čičo si trošku rejpnul ale v zásadě má pravdu. Sundání kol není zas tak vehementní procedura aby se kvůli tomu musely plánovat kdovíjaký veletoče. Leda, když už budou rozebraný brzdy, tak samozřejmě vyměnit brzdovou kapalinu která by se stejně měla měnit po 3 letech a při tom nájezdu a ochotě dát do toho nějaký peníze, vyměnit nebo repasovat i brzdiče. A hadice taky.
Ostatní věci na podvozku si netroufám posoudit, neznám trvanlivost těch aut ani stav konkretního kusu.
Odpovědět