Stránka 1 z 1

Náletová rez

PříspěvekNapsal: pon 07 čer 12:41
od mir0038
Dobrý den,

na garanční prohlídce mi zjistili na laku náletovou rez. Především na zadní části, je to okem nevšimnutelné, každopádně pokud se člověk detailněji podívá, jdou vidět malinké tečky kokoze. Chci se zeptat zda má někdo zkušenosti s čištěním? Zda je lepší dát auto do autorizovaného servisu na vyčištění (kompletní čištění karoserie za cca 5000Kč) nebo je lepší si to udělat sám? Má někdo prosím zkušenost? Děkuji moc .

Re: Náletová rez

PříspěvekNapsal: pon 07 čer 13:21
od janjan
koupit jakýkoliv odstraňovač polétavé rzi, hledat v obchodech s autokosmetikou (detailing...), nastříkáš, spláchneš, hotovo

Re: Náletová rez

PříspěvekNapsal: pon 07 čer 19:17
od honziss
Kup si CarPro Iron X, promichej, nastrikej, nech pusobit chvili, splachni wapkou a opakuj. Jestli tam neco zustane, tak jedine dat to nekam na detailing. Tam udelaj to samy, ale co nepujde oplachnout to sundaj clayem, ale pak to bude chtit korekci.

Re: Náletová rez

PříspěvekNapsal: pon 07 čer 20:33
od Arkis
Carpro Iron X také doporučuji. Jen měj na paměti, že cokoliv máš na laku, tak to stáhne dolů. Bude tedy potřeba po čištění udělat znovu vosk.

Re: Náletová rez

PříspěvekNapsal: úte 08 čer 17:01
od Jenyk
Zajímal bych se o to, z čeho na autě ta rez je. Vyrazil mi jeden známý dech, když mi řekl, že to třeba bývá u železnice. Otěr z kolejí. Čuměl jsem jak puk.

Re: Náletová rez

PříspěvekNapsal: stř 09 čer 10:05
od retron
Přesně tak proto, kdo dost často parkuje u nádraží zadělává si na problém, pak to taky dost odletuje od vlastního brzdového obložení na blatníky/dveře a víří se to za zadkem tak to dost často bývá i tam. Nejvíc je to vidět na bílé barvě, ale je to i cítit pohmatem.

Re: Náletová rez

PříspěvekNapsal: stř 09 čer 10:21
od honziss
Jenyk píše:Zajímal bych se o to, z čeho na autě ta rez je. Vyrazil mi jeden známý dech, když mi řekl, že to třeba bývá u železnice. Otěr z kolejí. Čuměl jsem jak puk.


Jeste horsi nez vlak je tramvajova trat, je tam vetsi opotrebeni a hustsi provoz, jinak z brzd...

Re: Náletová rez

PříspěvekNapsal: stř 09 čer 13:20
od mir0038
Díky všem za odpověď,

možná má něco do sebe i to, že máme parkoviště kousek od haly, od vrat, kde probíhá strojní výroba, svařování, broušení. Dávám od této doby auto jinam.

Re: Náletová rez

PříspěvekNapsal: čtv 10 čer 07:07
od katana25
No tak to je jasný. Já parkuju v areálu TOS Kuřim - slévárna, několik kovoobráběcích firem. Na Fáčku, co jsem před mnoha lety měl, byla tahle rez pořád. Po modernizaci slévárny v areálu, už to na dalších autech nebylo.