Celoroční pneumatiky.

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Zajda »

driver píše:Imprezu z roku 96 jak jsi uváděl, neumí dneska už 99% pilotů ovládat a kdo to umí, lítá v něčem podobném jako je vůz světových šampionů Fabia R5
Tak určitě, každý kdo se naučil řídit čtyřkolku začal žít jen proto aby sehnal statisíce na odježdění dostatku závodů s malým autem a pak miliony na jednu sezonu v áčkové čtyřkolce. Komu se to nepovedlo, spáchal sebevraždu, proto se na jednotlivé soutěže MMČR přihlašuje jen 10-20 těchhle aut. Jediný placený profesionál v ČR je pravděpodobně Kopecký, ostatní si na to musí shánět peníze sami.
driver píše:a nebavíme se o R15 na šotolinu, bavíme se o R18 na asfalt viz předchozí poznámka o rellye a silničním provozu.
Já se nebavil o šotolině ale zasněžené veřejné silnici.
driver píše:Ty Vraníky a Savy bych nedal ani na auto do města. Možná myslivci na Jimny apod. Stokrát lepší jsou i korejské Hankook. I kdejaké Nexen budou mnohem lepší :D
Savy a Vraníky ani do města, ale na zimních Michelin bys jezdil i v létě. Naposledy jsem se nechal zlákat prémiovou pneu při výměně ojetých Barum Polaris koupených s autem za Continental TScosi, někdejšího vítěze všech testů. Jely nové přesně stejně na sněhu i asfaltu jako Barumky, které mi předtím přišly zralé na výměnu. Zimní Hankooky mám teď a na asfaltu jsou o poznání lepší než Vraník, na sněhu a břečce o poznání horší. Pro mé použití je tento kompromis taky lepší. Což nic nemění na tom že pořád nechápu tvé řeči jak někdo ušetřil za pneu a pak musí jet 50 mimo obec.
Jestli sněží nebo ledí, pak ztěží bude něco výrazně líp fungovat než protektory Vraník nebo Savy Eskimo, ze kterých by tobě samým odporem slezl lak z disků. A za jiného stavu vozovky opravdu není nutné jet 50 mimo obec s čímkoliv.
《》
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1531
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od abgx1 »

ja len nechapem preco si tu vsetci myslia ze niekto ide pomaly len kvoli tomu ze ma zle pneu/zly podvozok/zle whatever

ked vidim dakeho ako na snehu spomaluje premavku, tak v 99% pripadov to je bud dochodca, alebo vystrasena zena nalepena na volante, pripadne nejaky rovnako vystraseny uplne anti-technicky muz... a to su ludia ktory idu pomaly proste preto lebo sa boja, a nevsimli by si ani rozdiel medzi dojazdovou a drahou zimnou

kludne by mohli mat aj quattro + pneu s hrotami, aj tak by rychlejsie nesli
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Stepan »

+1
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
MAJKY
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 30 bře 08:08

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od MAJKY »

Docela pěkně vysvětlené je to tady
http://www.zupo.cz/pneu/zupo-blog/celor ... hody-nakup
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Zajda »

Obrázek
《》
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od driver »

Zajda: Jak myslíš :-j
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Michal220 »

Celoroční pneu je směsí spíše zimní takže při teplotách 25plus bude z auta taková houbicka co se klouže kam chce.
Jugant
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 31 bře 02:11

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Jugant »

Mám Michelin Crossclimate xl R17/225 druhým rokem, v zimě brzda provozu nejsem a po necestě se k chalupě vyškrábu.
Teď v dešti se mi zdají lepší než letní.. Tchán přezul na Barum bravuris?
V létě je poznat, že jsou měkčí.. Buchlovské kopce projíždím ostřeji a nestalo se mi, že bych rovnal svodidla, prozkoumával krásy lesů nebo přemýšlel do čeho zabalím srnčí.
Mám na nich najeto 35tis, příští zimu už asi nedají.
Hospodské názory, že celoroční pneu je jen do města a pod. může vyplodit jen nemocná mysl. Tchán měl stejný názor, příští zimu prezuje na Crossclimate.
Jestliže tu někdo řeší závodní podmínky, nemám na 4 sady pneu finance, prostory, a ani auto (1.8t quattro).
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5475
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od M.Z. »

Takže vlastně ideální volba.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Zajda »

Nevím jestli ten co řeší závodní podmínky jsem měl být já, ale určitě bych si taky dal na auto radši celoroční pneu než mít celý rok zimáky.
《》
Odpovědět