Celoroční pneumatiky.

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Zajda »

driver píše:
oxik píše:když vyjede za zimu do sněhu 3x, tak zimní fakt nemají smysl
To jsou Ti, co blokují všechny ostatní ,protože jedou 50 mimo obec, na 1 cm sněhu a způsobují tak kolizní situace tak dlouho, až se nějaké účastní, potom celé auto pomačkané a proč, protože ušetřili 4gumy na fabii v číně za dvojku? Nebo za 2300 s přezutím? Nebo za 3000 Savy v Obi? Tak proč neprodají auto, však by zase ušetřili :)
Kdo šetří NESMYSLNĚ, 10x tolik prodělá ;)
Své povýšené bláboly by sis mohl odpustit, motáš už páté přes deváté. Zajeď si až bude sněhová nadílka v noci na Troják nebo na Pustevny a zkus tam přítomným rally fandům a závodníkům mimo sezonu ve stoletých Imprezách, Evech, Golfech IV 4motion nebo třeba Fabii RS TDI ukázat jak žili celou dobu v omylu když jezdili na Savách Eskimo a protektorech Vraník na 15" kolech. Nedostižnost prémiové gumy na pořádných alu bude určitě do očí bijící že se ta zvěst na Valašsku začně šířit jako mor a Vraník bude muset ve Slušovicích zavřít výrobu.
《》
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od driver »

Rellye má se silničním provozem společné co? Nic
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
brin
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29 lis 00:24

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od brin »

Já letos půjdu do Michelin CC a prodám sadu zimáků na S-maxe. Zbytečné se s tím otravovat. Auto najezdí tak 8000 ročně maximálně, naprostou většinu kilometrů (25000 ročně) uděláme v BMW i3. A nebojím se s tím jet ani na hory. Minule jsem tam jel někdy v na začátku listopadu ještě na letních a šup, sníh na silnici. Samozřejmě jsem úplně normálně vyjel, letní guma funguje samozřejmě při opatrnosti i na sněhu, jenom je potřeba vědět, co člověk dělá. A jelikož jsem se narodil v podkrkonoší a od 18 jezdil nejdřív se 105 a pak se žigulem, tak...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od řidičBOB »

brin píše:...letní guma funguje samozřejmě při opatrnosti i na sněhu, jenom je potřeba vědět, co člověk dělá.
Samozřejmě - tohle je nebetyčná blbost! O funkčnosti letní pneu na sněhu nemůže být řeč.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od abgx1 »

brin píše: letní guma funguje samozřejmě při opatrnosti i na sněhu, jenom je potřeba vědět, co člověk dělá.
tak potom si nikdy na letnej gume na snehu nesiel, to je ako ist nonstop po uplnom lade, uplne sa odpudzuju...

zaujimave pozrenie :D https://youtu.be/mfuE00qdhLA
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od M.Z. »

Ale no, já si odjezdil na letních i nějaké km na sněhu. Jako nebrzdilo to moc, ale jinak se s tím nějak dalo dojet.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
brin
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 29 lis 00:24

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od brin »

Tušil jsem, že to tu všichni začnou hned hejtovat. Z vlastních zkušeností vím, že na ledě nepomůže nic (bez hřebů) a na zmrzlém ujetém sněhu se udrží i letní pneu. Ostatně, na 105 zimní pneu neexistovaly a jezdili jsme taky.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od řidičBOB »

To nejsou hejty. To jsou fakta. Udržíš se i na ledu - otázkou je, do jaké rychlosti. Takže pak se dostáváme k tomu, co tady psal driver - na letních nedáš na sněhu ani omylem takovou rychlost, jako na zimní pneu a zdržuješ ostatní. To vychází z naprosto odlišné konstrukce pneumatiky a také zimní směs je jiná než letní.
Chleba se pak láme bři brzdách - ten před tebou zastaví a ty mu to na letních narveš do kufru. Být poškozeným já, tak ještě bys dostal pár facek k pokutě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od spooon »

tak nouzově se dá i na letních na sněhu, ale je to hodně o hubu. Jednou mě potkala v RWD a na letních Bridgestone Potenza RE002 menší sněhová nadílka. No asi 1km přes vrchol sem přejel, níž už sníh nebyl, ale nebylo to teda nic moc.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od M.Z. »

Jo brzdy jsou velký problém.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět