Celoroční pneumatiky.

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od oxik »

Zhejčkanej řidič potřebuje čtyřkolu a pořádný obutí..

Před 15ti lety jsme jezdili na všemožné ledovce po Evropě s prachobyčejným FWD hyundaiem na celoročních gumách pochybné značky a vyjeli jsme všude, na dálnici jsme žádná brzda nebyli... ono dřív to bylo o schopnostech a respektu k silnici, dneska samý ESP, kontroly trakce, jedna guma za 8k, čtyřkolky..a stejně vidíš lidi, jak jsou ve škarpě nebo nevyjedou kopec
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od M.Z. »

Jen jednou jsem měl univerzály (Yokohama Geolandar), dodávalo je standardně Subaru i na model Forester XT #-o
No dalo se to přežít, ale co nejrychleji jsem je zhrkal a pryč s nima. Auto jsem dostal v únoru, takže jsem už zimu nějak doklepal, ale prostě to není ono. To bych fakt raději jezdil celoročně na dobrých zimních.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od řidičBOB »

oxik: když tě ta guma v zásadním momentu nepodrží, tak jsou ti schopnosti na dvě věci.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Snowman000 »

Ked celorocne tak bych osobne radsej siel skor cestou "letnych" celorocnych...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od oxik »

BOB: jasně, pro "náročnější" řidiče je to nesmysl, ale pokud se člověk chce dostat z bodu A do bodu B (= pro mě definice normálního řidiče), jede "normálně", tak pravděpodobnost nastání zásadního momentu je velmi nízká, když dodržuje zákon (= přizpůsobení stavu vozovky a povětrnostním podm.). Spíš jsem reagoval na driverovo nesmyslnou představu, že normální řidič má čtyřkolku obutou na hlínách na nejlepších zimních pneu. Normálního řidiče tohle absolutně nezajímá. Jasně, vnímání normálnosti je silně subjektivní..

Člověk co si v dnešní době dá na auto celoročky to musí dobře zvážit, např. když vyjede za zimu do sněhu 3x, tak zimní fakt nemají smysl, jinak se vesměs větší část zimy v našich podmínkách dá jezdit na letních. Za to jezdit na zimních v létě, to fakt ne. Jednou jsem kvůli tomu málem boural, bylo asi 14°C, svítilo sluníčko a auto jelo pod brzdama jako saně a to byl lehkej Focus v rychlosti 40 kmh. A to bylo někdy koncem března = cca teď a na dvouletých Bridgestonech s >6mm.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od HondaMan »

Snowman000 píše:Ked celorocne tak bych osobne radsej siel skor cestou "letnych" celorocnych...
Já nedávno kupoval celoroční na auto bez výkonu a nájezdu pod 5tkm/rok a šel jsem teda opačnou cestou. Koupil jsem Goodyear Vector 4Seasons a za mě pohoda. Vyjede to na sněhu více než půl sezóny staré Nokian WR (odhadem 4 - 5mm vzorek), brzdí, zatáčí... Za tepla jsem je nezkoušel, ale nepředpokládám, že by je C4 cactus s 1.2i tříválcem a matkou s dětmi na palubě vyvedl z míry.

Na ty Micheliny jsem koukal a i vzhledem k blízkosti hor jsem je zavrhl hned. Stačí jednou kdy budeš auto potřebovat na sněhu a je problém.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od řidičBOB »

oxik: to také není vždy pravda. On ten "náročnější" řidič většinou ví, kde má limity on a kde auto. Průser jsou ti druzí - jezdí málo, koupí na to nějaké pneu a pak když dojde ke krizovce, tak koukají jak žába na imigranta.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od driver »

oxik píše:když vyjede za zimu do sněhu 3x, tak zimní fakt nemají smysl
To jsou Ti, co blokují všechny ostatní ,protože jedou 50 mimo obec, na 1 cm sněhu a způsobují tak kolizní situace tak dlouho, až se nějaké účastní, potom celé auto pomačkané a proč, protože ušetřili 4gumy na fabii v číně za dvojku? Nebo za 2300 s přezutím? Nebo za 3000 Savy v Obi? Tak proč neprodají auto, však by zase ušetřili :)
Kdo šetří NESMYSLNĚ, 10x tolik prodělá ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od M.Z. »

řidičBOB píše:oxik: tak koukají jak žába na imigranta.

Máš na mysli Angelu?
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od jerry »

oxik píše:Před 15ti lety jsme jezdili na všemožné ledovce po Evropě s prachobyčejným FWD hyundaiem na celoročních gumách pochybné značky a vyjeli jsme všude, na dálnici jsme žádná brzda nebyli... ono dřív to bylo o schopnostech a respektu k silnici, dneska samý ESP, kontroly trakce, jedna guma za 8k, čtyřkolky..a stejně vidíš lidi, jak jsou ve škarpě nebo nevyjedou kopec
Za mých začátků v 80.letech celý rok Barum OR36. Bez problémů i na Šumavu. A že sněhu bylo tenkrát víc. Člověk se musel přizpůsobit okolnostem, ale zase se hodně naučil. Dnes by to 90% lidí vůbec nedalo :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět