Celoroční pneumatiky.

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
fabiahtp
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 07 úno 22:52

Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od fabiahtp »

Docela uvažuji o koupi celoročních pneumatik, pro toho kdo málo jezdí, tak 10000Km ročně je to určitě v dnešní době zajímavé než kupovat druhou sadu zimních pneu s diskem nebo každý rok přezouvat dvakrát ročně v pneuservisu. Uvažuji hlavně o Barumech nebo Matadorech, používá je tady někdo, zajímá mě hlavně hlučnost v létě, jak rychle se sjíždí a jestli zvyšují spotřebu?
www.malevozy.cz
www.fabiahtp.wz.cz
http://inzercekralupy.blueforum.cz
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od HondaMan »

Univerzální gumy jsou docela zlo. V létě rychle ubývají, v zimě se jim po sněhu a ledu jezdit nechce...

A pokud bys chtěl ausgerechnet univerzály, tak Goodyear Vector 4 seasion.

Ale osobně bych raději volil zimní + letní. Klidně od toho barumu.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
šmoula
Mistr volantu
Příspěvky: 894
Registrován: stř 16 úno 10:04

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od šmoula »

Když chceš mít opici, musíš mít na banány.

Raděj bych koupil jak píše HM Zimní + Letní, klidně i od barumu, výjde to lépe a bezpečněji než celoroční nedejbože ještě protektory :-)
2.0i 107kW
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od d1.8t »

Celej rok ježdění na hovno, no. Co víc chceš slyšet.
RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od pavproch »

souhlas s předřečníky....

to už rači zimní celoročně - mám to takle na pandici (je to ale slaboučké, pomalé, lehké autíčko co fčíl najede max 8000 ročně) a tam ty zimní v létě nejsou až takové zlo.... a co tři roky (dycky na podzim) nové, ať ta guma nemá čas ztvrdnout
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od charger »

Na některá auta to smysl mít může, ale jinak je to blbost, kor na Fabii.
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Pickuper »

fabia: Ono to není primárně o tom, kolik se najezdí, ale kde, kdy a kam se jezdí :ymsmug: Jestli jsem to správně pochopil, tak tím nejdůležitějším pro tebe bude mít přes zimu klid od fízlů a když to venku stojí za hovno, tak se zkrátka nepojede. Ono když někdo bydlí někde na placce a do kolbenu jezdí mastnou tyčí, tak k čemu zimáky. Sleduju to už delší dobu a zjistil jsem, že například v Pardubitz je obvykle za celou zimu míň než 10dní, kdy se sníh v nějaký tužší formě udrží na silnici až do odpoledne. Tudíž dojet jednou za tejden do hypáče není žáden problém klidně i na letních, zvlášť když stejně poskakuješ celou dobu v koloně rychlostí chůze... ale jinak viz výše. Celoroční jsou na hovno
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
speleo
Pan Řidič
Příspěvky: 213
Registrován: stř 16 úno 10:41

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od speleo »

Dtto jako pavproch - koupil bych zimáky a jezdil na nich celoročně.
Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od Jacík »

Přidávám se k zimákům celoročně. Univerzály bych určitě nebral a přehazovat letní/zimní po cca 5tis. km mi taky přijde zbytečný. Ty zimáky zase nemají v létě tak špatný vlastnosti, pokud to teda není nějaká noname značka. Já letos dojížděl zimáky až do začátku září a nic extra špatnýho na jízdních vlastnostech jsem nepozoroval. Pokud člověk nejezdí pilu, tak si myslím, že rozdíl ani nepozná...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Celoroční pneumatiky.

Příspěvek od HondaMan »

Rozdíl poznáš, až budeš potřebovat rychle zastavit. Obzvlášť u nových zimáků je v létě brzdná dráha proklatě dlouhá.
U Fábie, kde gumy stojí pár korun a ráfky ještě míň bych nevymýšlel blbosti, koupil jeté plecháče, nové gumy a pak si to 2x za rok přehodil sám na zahradě.
2.9T RWD
Odpovědět