Svíčky

Když se chcete ponořit do nitra...
Honza5678
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 11 led 20:52

Svíčky

Příspěvek od Honza5678 »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Mam toyotu avensis 1.6 81kW 1.generace (4A-FE). O vikendu jsem si měnil zapalovací svíčky. Zjistil jsem, ze mi v auto kelly dali misto 4 klasickych 1 iridiovou. Delal jsem to u kamarada ve stodole, takze když už jsem mel ty staré vyndane tak jsem tam tyhle namotoval tj 3 klasické 1 iridiovou. Motor bezi uplne v poho na volnobeh i pri jizde, jede i lip, ale to bude tim, ze jsou ty svicky nové. Muj dotaz je: vadi necemu ze tam mam 3 normalni a 1 iridiovou? Myslim treba v nejakem dlouhodobejsim horizontu u toho valce, kde je ta iridiova nebo tak. Nebo mam radsi koupit ještě jednu obyčejnou a dat ji misto te iridiove. Vzdalenost elektrod maji ty obycejne 0,8 a iridiova 0,7. Vsechny jsou od vyrobce Bosch
Diky za odpověď
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Svíčky

Příspěvek od jerry »

Iridiová svíčka snese větší zatížení, tak by problém být neměl. Ale stejně bych dal všechny 4 stejné, ať je to systémové a ne každý pes jiná ves.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1696
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Svíčky

Příspěvek od petr_riha »

Jak se říká, "silnější pes mrdá" - třeba ten válec s iridiem pojede jako ďas :-)
VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 240k, 2019
Audi A6 Avant 2.0 TDi, 190k, 2016
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Svíčky

Příspěvek od 406 Coupe »

Rozhodující je tepelná hodnota svíčky. Jestli je u té iridiové stejná, jako u ostatních, tak by neměl být žádný problém. Tepelná hodnota je na svíčce vždy uvedená, čím vyšší číslo, tím nižší. BRISK to má od 08 do 15, NGK od 2 do 10, jiní výrobci nevím.
Honza5678
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 11 led 20:52

Re: Svíčky

Příspěvek od Honza5678 »

Ok, diky za odpovědi. Tu hodnotu nevim, ale nasel jsem tu svicku v autokelly je to bosch 0242240653. Na krabicce to bohuzel neni ani na netu jsem to nikde pod tim cislem nenasel. Takze asi budu muset vyndat tu iridiovou a tu obycejnou a porovnat to. Ono to bude vyřazeny na boku, jen skoda, že to nenapisou i na ty krabicky :D no vlastne to uz je jednodušší vymenit iridiovou za obycejnou a neresit to :D
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: Svíčky

Příspěvek od katana25 »

To jsi hledal špatně. Mělo by to být FR6KI332S.
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Svíčky

Příspěvek od 406 Coupe »

Pak je to jednoduchý, otevřeš si stránky BRISKu, vlevo máš políčko na srovnávání, zadáš FR6KI332S a vyjde ti BRISK P9, Pak zadáš P9 a vyjede ti seznam skoro všech světových výrobců náhrad stejné konstrukce a tepelné hodnoty. Tam si najdeš ty zbývající tři - nebo naopak budeš hledat nejdřív jejich značení atd. Ale to je řešení pro nás bastlíře a "tunery".

Amatér radši zajede zpátky do servisu a požádá o opravičku. Ale možná, že mechanici věděli co dělají? U Škodovek od 1000 do 130 dělala vždycky potíže přední svíčka, v prostoru, který se hůř chladil, takže tam znalý lidi dávali o stupeň studenější svíčku (tj o číslo nižší) Ale to bylo před šedesáti lety :D .
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: Svíčky

Příspěvek od katana25 »

Ovšem P9 dle jejich katalogu nepasuje do uvedeného vozidla. Dle jejich katalogu všechno začíná DR14 :D
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Svíčky

Příspěvek od 406 Coupe »

No vida! Mně se hned zdála moc studená, jak do F1. Takže platí bod číslo 2.: Amatér....... atd
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: Svíčky

Příspěvek od katana25 »

Zkoušel jsem i katalog Denso a tam po zadání FR6KI332S a 0242240653 vyjede stejná svíce, ale není v nabídce když přímo zadáš typ Toyoty. Maj to v Kelly volaké čudné. A tím bych to asi uzavřel.
Odpovědět