Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Když se chcete ponořit do nitra...
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od honziss »

HondaMan píše:Můj postup je snow foam, wap, kontaktně vydrbat s šamponem, Korosol, umýt, fast finish leštěnka. Reálně tak 4x za rok.

Protože je to dost práce, tak jsem včera byl v kartáčové myčce kterou mám cestou z práce :-D
Na kartace bych ja nemel zaludek, ale paradoxne je dobra kartacova mycka mensi zlo nez amater s hadici, houbou a jelenici :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od Kavis »

honziss píše:Ale ted naposledy jsem novy auto, jen dobre umyty obyc ph neutral samponem, docisteny ipou pokropil wetcoatem od gyeonu a tak 3-5 umyti to funguje dobre.

Neco aplikovat dle navodu zvladne kazdej, ale mit na to auto spravne pripraveny (umyty, dekontaminovany, pripadne po korekci) uz 90% lidi neda, obzvlast ne v domacich podminkach.
Dneska uz je to docela fajn. Gyeon nebo auto finesse beru jako top. Kdyz se pouzije nejaky ten kremicity wetcoat, tak to muze dost pomoct pri udrzbe - prodlouzeni zivotnosti keramiky. Tohle uz zvladne kazdy blbec s wapkou :D
Z klasicke syntetiky me docela bavi Soft99 Fusso. Akorat tam je treba dat pozor, aby se toho nedalo moc, jinak "mrackuje".
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od jerry »

Také záleží, zda si chci auto ponechat "navěky" nebo ho po pár letech prodám. Anebo se jedná o nějaký mimořádný kousek ala Porsche, Ferrari atd. Protože veškerá vynaložená nadstandardní péče (finanční i tělesná) běžného auta se po pár letech při prodeji nikdy nevrátí. Trh to neocení. Auto normálně umýt šamponem (2 kyblíky, 2 houby, jelenice) a navoskovat tvrdým voskem. Dělám to tak léta, většina slintá blahem, jak mám auta v cajku a těch pár opravdových odborníků? Ti to ode mě stejně nekoupí. Raději si připlatím za nadstandardní tlumiče, stabíky, dobré pneu atd.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Vosk, tvrdý vosk, nano vosk, keramická ochrana laku

Příspěvek od honziss »

jerry píše:Také záleží, zda si chci auto ponechat "navěky" nebo ho po pár letech prodám. Anebo se jedná o nějaký mimořádný kousek ala Porsche, Ferrari atd. Protože veškerá vynaložená nadstandardní péče (finanční i tělesná) běžného auta se po pár letech při prodeji nikdy nevrátí. Trh to neocení. Auto normálně umýt šamponem (2 kyblíky, 2 houby, jelenice) a navoskovat tvrdým voskem. Dělám to tak léta, většina slintá blahem, jak mám auta v cajku a těch pár opravdových odborníků? Ti to ode mě stejně nekoupí. Raději si připlatím za nadstandardní tlumiče, stabíky, dobré pneu atd.
Vymen houby za mikrovlaknovy rukavice a jelenici za poradnej tlustej rucnik, po kazdym myti auta to hod vyprat na 40 bez avivaze a bude to dokonaly :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět