Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16288
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od pavproch »

Už to tu kdosyk psal - zkus sehnat identické auto / motorizaci s identickým podvozkem a projeď se s tím a budeš vědět hned na čem si (= jestli má Tvoje auto problém, nebo je to u Kundaje "normální").
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od _sulcik_ »

ani nutně nemusí být stejná motorizace, fylozofie naladění bude srovnatelná, případné rozdíly budou spíše na přední nápravě. důležité pouze aby byl zachován typ pohonu (awd/fwd), dcc a typ zadní nápravy.
Funkce se dá zjisti na zvedáku ale je k tomu potřeba diagnostika a údaje o správných výškách při propružení/vyvěšení.

Když už v tom servisu budeš, řekni jim ať provedou základní nastavení snímačů výšky/ výšky podvozku, nevím jak se to jmenuje u hjundaje, dělám škodovky, v tom by to teoreticky taky mohlo být, ale to by se v tom musel někdo hrabat.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od amater »

dekuji za rady, ale nikoho se s i40, ktera by mela tyto tlumice neznam (vetsina i40 na "obycejne" tlumice).
Objednal jsem se do serivsu Hjundé (tento čtvrtek), tak jsem zvědav co na to odborníci. Pak dám vědet.
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od amater »

Nevite nahodou jak ty adaptivni tlumice fungujou? Ten "ventilek" v tlumici ma jen jednu polohu (otevreno / zavreno) nebo to bude nejaka plynula regulace?
Predpokladam, ze se bude regulovat napetim a ze tam nebude nejaka signalova komunikace.

Jinak zkousel jsem to cidlo zatizeni zadni napravy, vlezl jsem pod auto, odpojil ho od ramena a manualne hybal polohou snimace, xenony regulovaly vysku podle toho jak jsem s tim hybal, takze tim to nebude.

Nebo, je mozne ze by ty tlumice pouzivali senzor G-pretizeni, ktery pokud se nepletu, v aute je, kvuli stabilizacnimu systemu.
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Tlumiče - jak poznat že už nejsou úplně ok

Příspěvek od _sulcik_ »

regulace je plynulá, reguluje se proudem a na základě informací ze všech třech senzorů na kolech
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Odpovědět