Zimné pneu s hroty + alternativa

Když se chcete ponořit do nitra...
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od d1.8t »

Mám na hrotech pár tisíc km naježděno a vidím to takto. Silnice to podle toho co jsem viděl moc neničí. Hrot kouká jen nepatrně, a při domáčknutí k tvrdému asfatu ještě zaleze dovnitř. Na sněhu a ledu je to moc pěkný svezení. Na asfaltu to hučí až z toho slabší jedince bolí hlava. Nevim jestli jsou nějaký rychlostní omezení, ale běžně jsme se pohybovali po suchý dálnici rychlostí 150km/h.

Uvažoval jsem, že si na auto, který v zimě slouží jako blbovidlo a dopravní prostředek k lyžařským vlekům okovám vnitřní stranu pneu, ale vybodl jsem se na to, protože už se dostávám do situací, kdy mám málo koní, moc trace, takže bych se připravil o zábavu.
Nicméně jsem to zjišťoval a jde to u nás koupit. Dokonce jsem jednou na nějakým parkovišti V Praze neodolal a oslovil pána, který měl na VW Caddy mě neznámý zimní Barumy a v nich nastřílený hřeby. Povídal, že koupil v ŘÍši.
RWD
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od mmira »

goes píše:no puvodne jsem ti chtel odpovedet tak nejak jak jsi zacal, ale v ramci toho, ze bys to zase nedal a smazal, tak priste alespon podekuj, kdyz te nekdo upozorni na preklep, byt vychova asi nebude silna stranka tve osobnosti.
co to zase meles?

goes píše:nicmene, proc resis svedsko? resim ja snad svedsko? nebo mas nejakou vidinu? vis co znamena pojem "vybrane zeme"? myslis, ze takovy pojem znamena, ze to plati pro vsechny, nebo konkretne pro svedsko? zkus jit o zemi na jih vuci nam, ci o dve a zkus se zamerit na hreby tam. verim, ze toto bude dobre voditko a zitra si precteme nejaky objevny clanek.
reagoval jsi na prispevek o skandinavskych zemich. najednou mluvis o zemich na jihu? wow, zajimavy ukrok stranou.

mnou vyse uvedene samozrejme neplati jen na svedsko, ale na celou skandinavii vcetne islandu. jak zajiste vsichni s inteligenci presahujici IQ stocene hadice pochopili. jen v dansku je pouzivani hrebu zcela vyjimecne, oni tu poradne nepouzivaji ani zimni.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od goes »

mmira píše:no puvodne jsem ti chtel odpovedet tak nejak jak jsi zacal, ale v ramci toho, ze bys to zase nedal a smazal, tak priste alespon podekuj, kdyz te nekdo upozorni na preklep, byt vychova asi nebude silna stranka tve osobnosti.
co to zase meles?
to je v pohode, chapu, ze podekovat za upozorneni na chybu v clanku je pro tebe prilis tezke. no nic, co taky od tebe cekat jineho. hlavni je, ze jsi to uz opravil.

goes píše:nicmene, proc resis svedsko? resim ja snad svedsko? nebo mas nejakou vidinu? vis co znamena pojem "vybrane zeme"? myslis, ze takovy pojem znamena, ze to plati pro vsechny, nebo konkretne pro svedsko? zkus jit o zemi na jih vuci nam, ci o dve a zkus se zamerit na hreby tam. verim, ze toto bude dobre voditko a zitra si precteme nejaky objevny clanek.
reagoval jsi na prispevek o skandinavskych zemich. najednou mluvis o zemich na jihu? wow, zajimavy ukrok stranou.

mnou vyse uvedene samozrejme neplati jen na svedsko, ale na celou skandinavii vcetne islandu. jak zajiste vsichni s inteligenci presahujici IQ stocene hadice pochopili. jen v dansku je pouzivani hrebu zcela vyjimecne, oni tu poradne nepouzivaji ani zimni.[/quote]

pokud si vsimnes reagoval jsem na snowmena a mam to i v prispevku, ze reaguji na nej a ne na nejake svedsko, ktery psal:

Naopak používání pneu s hřeby je běžnou záležitostí ve skandinávských zemích, ale i v zemích, kde nejsou přívaly sněhu o nic větší než v České republice. Hroty je možné použít například v Belgii, Bělorusku, Dánsku, ve Finsku, Francii, v Irsku, na Islandu, v Itálii, Litvě, Lotyšsku, Lucembursku, Norsku, Rakousku, ve Velké Británii a Severním Irsku, ve Švédsku, Švýcarsku nebo vcelku překvapivě i v Řecku.

a jak tomu dodal: Pouzivani pneu s hroty ve vybranych zemich je sice mozne, ale samozrejme ne jen tak, povetsinou jsou tam prisna omezeni napr. na to, ze musi byt souvisla vrstva snehu apod.

takze diky ze ses ohodnotil co se tyka intelektu, myslim, ze vyjimecne jsi to vzal realne. ja ani slovem nezakopl o svedsko, ale psal jsem o "vybranych zemich". Ale chapu, ze pri tvych mindracich ze mne uz nevidis ani co pisu. Takze zkus to znovu. Ja vim, ze uz to nezmenis, ale co s tebou nadelam.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od mmira »

goes píše:to je v pohode, chapu, ze podekovat za upozorneni na chybu v clanku je pro tebe prilis tezke. no nic, co taky od tebe cekat jineho. hlavni je, ze jsi to uz opravil.
dobra, zkus byt konkretni, rad si to necham pripomenout.

goes píše:pokud si vsimnes reagoval jsem na snowmena a mam to i v prispevku, ze reaguji na nej a ne na nejake svedsko, ktery psal:

Naopak používání pneu s hřeby je běžnou záležitostí ve skandinávských zemích, ale i v zemích, kde nejsou přívaly sněhu o nic větší než v České republice. Hroty je možné použít například v Belgii, Bělorusku, Dánsku, ve Finsku, Francii, v Irsku, na Islandu, v Itálii, Litvě, Lotyšsku, Lucembursku, Norsku, Rakousku, ve Velké Británii a Severním Irsku, ve Švédsku, Švýcarsku nebo vcelku překvapivě i v Řecku.

a jak tomu dodal: Pouzivani pneu s hroty ve vybranych zemich je sice mozne, ale samozrejme ne jen tak, povetsinou jsou tam prisna omezeni napr. na to, ze musi byt souvisla vrstva snehu apod.
dobra, reknu to jinak. jedna vec jsou zeme, kde jsou pneu s hroty povoleny, druha kde jsou povoleny a realne a bezne se pouzivaji. a v nich, pokud neco, tak plati omezeni casove. jinak rozhodne neplati, ze se s nimi nemuze vjet mimo souvislou vrstvu snehu ci ledu. to neplati v zadne ze zminovanych zemi, kde jsou povoleny. nedavalo by to smysl. vetsinou jsou predpisy formulovany tak, ze je nutne je prezout v okamziku, kdy uz nelze ocekavat extremni zimni podminky. tohle plati ve skandinavii, pobaltskych zemich, svycarsku... toliko k tvemu "...povetsinou...prisna omezeni".
goes píše:ja ani slovem nezakopl o svedsko, ale psal jsem o "vybranych zemich".

aha, takze nejdrive ze snehulakem vyjmenovanych zemi, coz jsou v podstate vsechny evropske zeme, ktere povoluji "hrebiky", chybi tam snad jen spanelsko, "vybral" zeme a pak jsi v nich "povetsinou nasel prisna omezeni". no takto se samozrejme da dojit k lecjakym zaverum. ty bys byl dobry statistik, primo idealni pro nase narodohospodare. mel by ses prihlasit, kalousek te s timto nadanim jiste rad zamestna.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od goes »

schvalne jsem v tom prispevku napsal, ze to omezeni jizdy je ve vybranych zemich, aby bylo jasno, ze to neni ve vsech. Ok, vybral sis svedsko a na zaklade toho argumentoval, ze se tam pouzivaji pneumatiky s hreby bez omezeni. Jako bych ja nekde tvrdil opak. Holt ale respektuji to, dals to doho kapesne, tak je to tu tvoje. A kdyz uz ani nevis jake clanky vydavas a pak si v nich opravujes text, to uz je vazne moc. ono jich zase dnes tolik nebylo.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od Snowman000 »

to d1.8t: Dakujem, za info, urcite by som to riesil (ak niekedy raz mozno budem) tiez len na zimne priblizovadlo na hory. Na terajsom kazdodennom povoze by mi vadili spominane obmedzenia...

to mmira and goes: Dakujem, za objasnenie ako je to s urcitymi obmedzeniami v inych krajinach, kde su hroty povolene...osobne som si kazdu krajinu neoveroval do detailov, preto sa ospravedlnujem ak som nieco moc zjednodusil, mal som za chcel poukazat kde vsade (aj niekde kde videli sneh len v telke) je mozne tieto pneu pouzit (iked je to niekedy nejako podmienene)...

to all: Co pre mna ako pouzivatela znamena ze pneu su protektory?(viem, ako vznikaju a co su to zac...) Riskol to uz niekedy niekto? Mal niekto moznost skusit spominane pneu s granulami s Vraniku? Diky :)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od goes »

snow: ze jsou pneu protektory znamena, ze pneu se po sjeti da do fabriky, kde se na ni po mirne oprave a uprave znovu nalepi behnout, tzn. vzorek. ty pneu jsou pak levnejsi, ale v ramci toho, ze jsou jete a na nich se "nalepi" ruznymi technologiemi ten behnou, tak to neni jako nova guma z fabriky, byvaji tam vetsi nepresnosti a nekvalita s vyvazenim, nema to takovou zivotnost a neni to vhodne pro ty, co maji velkou zatez vozu, at rychlosti, najezdem, nebo treba tonazi. je to proste obnovena sjeta guma, tudiz neni jako nova. pro hafo auto a ridicu dostatecne, pro ty co hodne ci narocne jezdi moc ne.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od Snowman000 »

super, diky za vysvetlenie a zasvetenie vo co go, co sa tyka protektorov...:)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od d1.8t »

U protektorů je ještě jeden problém. Když koukneš někde v Globusu na vyštosovaný "stejný" protektory, zjistíš pohledem na vnitřek pneu, že stejný nejsou. Protože každej z těch protektorů má jinou základní pneumatiku. Což může vadit, ale nemusí. Každopádně kupec vůbec netuší co má na autě.

Dokážu si představit, že bych zaexperimentoval a koupil Vraníky s křemíkem, ale nechal bych je protektorovat na svoje čtyři sjetý gumy. Pokud to jde. Pokud ne, tak bych se tím nezajímal.

Kdysi jsem o vraníkách četl nějaký test, byly výrazně lepší na sněhu a ledu, ale o to horší na asfaltu. Vlastně mě láká to zkusit. :-?
RWD
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Zimné pneu s hroty + alternativa

Příspěvek od d1.8t »

goes píše: prisna omezeni napr. na to, ze musi byt souvisla vrstva snehu apod.
V kolika zemích platí toto?
RWD
Odpovědět