STK - auto v zahraničí

Když se chcete ponořit do nitra...
emanbe
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02 dub 18:36

STK - auto v zahraničí

Příspěvek od emanbe »

Chcel by som sa informovať ohľadom technickej a emisnej kontroly. Ako postupovať - keď je auto v zahraničí a nemôže sa dostaviť na STK kvôli uzavretým hraniciam? Sú na to nejaké predpisy?
Dakujem.
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: STK - auto v zahraničí

Příspěvek od ace2 »

Co je mi známo tak na to nejsou stanoveny žádné postupy. Takže bych řekl že auto nebude způsobilé.

Jediné co mě napadá je zkusit kontaktovat pojištovnu co s tím, jestli by pro případ nehody nebyla schopná nabídnout nějakou alternativu tak aby alespoň pro pojištovnu bylo auto způsobilé. Tím se ovšem nevyhneš tomu, že policie tomu auto může zakázat jízdu, otázkou je však nakolik bude zahraniční policie kontrolovala platnost technické prohlídky.

Blbá situace, ne všechno bude vymyšlený a někdo bude muset být první kdo bude muset najít cestu.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: STK - auto v zahraničí

Příspěvek od Jenyk »

Podobná situace začíná nastávat s veterány. Propadají nám testace a nové není možné uspořádat. Ptám se na ministerstvu dopravy, jeslti se propadlé testace budou nějakou dobu tolerovat (v to, že by je prohlásili za prodloužené, moc nedoufám).
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
ace2
Řidič začátečník
Příspěvky: 105
Registrován: sob 22 úno 01:53

Re: STK - auto v zahraničí

Příspěvek od ace2 »

Protože propadlé STK v ČR se netolerují. S tím že STK i auto servisy v nějaké režimu stále fungují. Mě se zase stalo že jsem si dal na registr vozidel žádost o vydání české RZ a TP na auto z dovozu, že si to mám za 3 dny vyzvednou... a tahle pobočka se pak zavřela úplně a já měl auto na neplatných německých převozkách. Naštěstí tento týden se v tom omezeném režimu otevřela a značky jsem dostal konečně.

Nicméně takových a dalších podobných scénářů bude určitě dost. Někomu budou třeba propadávat profesáky a školení nebude možné a podobně.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: STK - auto v zahraničí

Příspěvek od pavproch »

V čété24 před pár dny běžel titulek že budou tolerovat "nedávno" propadlé STK, řidičáky a občanky.... jestli to ale lze brát za bernou minci netuším.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: STK - auto v zahraničí

Příspěvek od retron »

pozor tam se hovnořilo pouze o řidičácích a OP, o STK ani slovo a jelikož už fízli zase fízlujou tak bych byl opatrný
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: STK - auto v zahraničí

Příspěvek od pavproch »

Máš pravdu, že mluvili jen o OP a ŘP, ale proto píšu "titulek" - taková ta běžící "SMS" zpráva v proužku a tam bylo určitě i to STK.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: STK - auto v zahraničí

Příspěvek od Čičo »

emanbe píše:keď je auto v zahraničí a nemôže sa dostaviť na STK kvôli uzavretým hraniciam? Sú na to nejaké predpisy?
Dakujem.
Predpisy sú také, že nikoho nezaujíma kde je tvoje auto. Ale ak máš auto registrované na Slovensku tak máš šťastie, že konečne niekto myslí aj na ľudí:

https://www.topspeed.sk/tk/ek-stanice-u ... -stk/17474

https://www.topspeed.sk/koronavirus-za- ... a-ek/17377

BTW, hranice nie sú uzatvorené, domov sa dostaneš!
jirinoj
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06 dub 09:21

Re: STK - auto v zahraničí

Příspěvek od jirinoj »

Téma mne zajímá. Známá uvízla v Itálii. Auto má české a STK jim končí v srpnu 2020. Ona má řidičák chvíli, plus neřídila vůbec, je na rodičovské, takže by těch 1200 km nedala. Manžel je Ital, kdoví hranice otevřou s Itálií a budou moci cestovat.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: STK - auto v zahraničí

Příspěvek od pavproch »

Jenom nápad, v předpisech okolo toho se nevyznám: sundat z auta značky a poslat je do CZ, tady na úřadě je dát do "depozitu" - když je auto v depozitu a propadne mu STK, nic by se nemělo stát. Si myslím. Akoráth asi potom halt na STK ne po vlastní ose ale na vleku..... :-?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět