Otočení motoru o 180°, resp. vzhůru nohama

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
Motor
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30 bře 20:01

Otočení motoru o 180°, resp. vzhůru nohama

Příspěvek od Motor »

Zdravím, jak moc vadí když otočím motor vzhůru nohama (vypuštěný olej). Kolikrát jsem viděl u lidí držák motoru a klidně ho otočí. Nenateče někam zbytek oleje kam nemá, nebo zbytek vody..? Možná zvláštní otázka, ale zajímá mě. Díky
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Otočení motoru o 180°, resp. vzhůru nohama

Příspěvek od Jenyk »

Nemělo by to vadit. Otočením motoru s náplněmi nateče olej nabo voda do spalovacích prostorů a to po nahození může být problém. Vypuštěnému motoru by to nic udělat nemělo. Pro jistotu bych ale předtím několikrát ručně otočil klikou.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Motor
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30 bře 20:01

Re: Otočení motoru o 180°, resp. vzhůru nohama

Příspěvek od Motor »

Jde mi o to, že i po vypuštení oleje a vody, vždy něco zustane v bloku a v různých kanálkách hlavy.. Tak jestli to po tom nudělá nějakou neplechu.. Ale jediný co to může udělat, natéct do spalovacích komor no.. A to by neměl byt tak závažný problém, to by se snad vypálilo a vlítalo ventilama..
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Otočení motoru o 180°, resp. vzhůru nohama

Příspěvek od GeneHawkins »

Kudy by to do toho spalováku mělo natéct?
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Otočení motoru o 180°, resp. vzhůru nohama

Příspěvek od 406 Coupe »

Motor píše:Jde mi o to, že i po vypuštení oleje a vody, vždy něco zustane v bloku a v různých kanálkách hlavy.. Tak jestli to po tom nudělá nějakou neplechu.. Ale jediný co to může udělat, natéct do spalovacích komor no.. A to by neměl byt tak závažný problém, to by se snad vypálilo a vlítalo ventilama..
Poslechni Jenyka. Nestlačitelná kapalina nad pístem: "jediný co může udělat" je přinejmenším odfouknout těsnění pod hlavou a přinejhorším ohnout ojnice. Zeptej se na nejbližším aeroklubu, proč před každým startem Trenéra protáčejí ručně motor. U Anduly ani nemluvě.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Otočení motoru o 180°, resp. vzhůru nohama

Příspěvek od GeneHawkins »

No jo, tak představoval jsem si ho se sundanou vanou, tak mi nebylo jasný, odkud by tam ten olej měl natéct.
Ale ono se zdá, že ho chce otáčet jen vypuštěnej, s vanou, tak teď mi zas není jasný proč...
agent.guru
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: úte 30 čer 00:25

Re: Otočení motoru o 180°, resp. vzhůru nohama

Příspěvek od agent.guru »

Klid, vůbec nic se nestane. Voda (její zbytky) nemají kam natéci. Olej je vypuštěný.
Odpovědět