Kontrolka hladiny oleje

Když se chcete ponořit do nitra...
Odpovědět
kurka
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26 zář 12:49

Kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od kurka »

Ahoj, mám své první auto VW Polo 2002 1.4. Dnes se mi rozsvítila žlutá olejnička, která má podle manuálu upozorňovat na nízkou hladinu oleje. Olej jsem zkontroloval a opravdu byla hladina na minimu. Olej jsem doplnil, ale kontrolka stále svítí. Na netu jsem četl že to může být čidlem u zámku kapoty, ale tam jsem žádnou elektriku nenašel, takže usuzuji že moje pólo žádné takové čidlo ani nemá. Nevíte někdo co s tím? Ještě jednou radši píši že mi svítí oranžová kontrolka. NE červená, takže tlak oleje by to být neměl. Předem děkuju za pomoc.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od spooon »

nemuže to být signál k výměně oleje?
kurka
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 26 zář 12:49

Re: Kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od kurka »

spooon píše:nemuže to být signál k výměně oleje?
Měnil jsem letos v únoru hned po koupi
jayd
Autoškolák
Příspěvky: 37
Registrován: pon 06 čer 12:16

Re: Kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od jayd »

A byl i vyresetovany interval?

Zkus na chvíli odpojit baterku
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 455
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od PepaSFI »

jestli se ta kontrolka nemusí resetovat buď diagnostikou nebo nějakým stisknutím, držením nějakého tlačítka. Prostě zaznamenaný problém vyžadující odborný zásah. Mohla by to být i ta výměna oleje ikdyž nevím jestli to už tenkrát bylo ve výbavě. Ony ty systémy si to stárnutí oleje počítají podle způsobu provozování takže je možný všecko. Anebo je to čidlo prostě vadné.
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 249
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Kontrolka hladiny oleje

Příspěvek od spooon »

jo, některý auta už kolem roku 2000 to maj. Ale nemyslím, že by to měl být nějak složitý systém, co počítá opotřebení oleje, jde jen o ujetou vzdálenost.
Odpovědět