divne zvuky motora?

Když se chcete ponořit do nitra...
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

divne zvuky motora?

Příspěvek od amater »

Nedavno jsem si vsiml, "divne" zvuky auta pri zarazeni 4. rychostniho stupne, a to kolem otacek 1700-2000. Jakoby se priblizne ve frekvenci 1HZ (tj. zvuk se pravidelne meni po cca jedne sekunde) z hlubsiho na tensi, furt dokola.,, je tezke popsat presne jak ten zvuk zni, ale je to takovy dunivy zvuk motoru, nijak to neni napadne, jen proste na pozadi zvuku motora a odvalovani kol, slysim menici se ton "beznych motorovych zvuku".

Nedela to pri jinem stupni, ani pri vyrazeni, ani pri brzdeni, ani pri jinych otackach....
Lamu si hlavu nad tim,, cim to muze byt... co muze mit tuto frekvenci... kola? (loziska) ty to asi nebudou, to by se delo bez vztahu k rychlostnimu stupni.... motor? predpokladam taky ne, napada mne jen prevodovka, ale ta frekvence predce neodpovida nijakym otackam pohyblivych dilu v prevodovce.....

... nejaky napad?


Predem dekuji za info
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: divne zvuky motora?

Příspěvek od amater »

Přidám pár informací. Na zimních 17" kolech auto tento zvuk nevydává (zimní jsou nové disky i pneu). Na letních 18" tam tento zvuk je.

Co se týče zvuku, je to takové dunení, hučení, jakoby v dálce letělo letadlo. Zvuk se objevuje jenom v rychlosti kolem 60-85km/h (od cca 60 to začne být slyšet, kolem 80 je maximu, pak intenzita klesá až se to vytratí). Zdá se mi, že od minulého roku, to je intenzivnější, už to je slyšet i když jedu rovně. Stačí, že jen trochu zatočím volantem doprav zvuk zmizí. Na druhé straně čím víc zatáčím doleva tím vic se zvuk zesiluje a zrychluje se frekcence (hučí, nehučí). Mate mně to, že se to děje jen se zařazeným 4 rychlostním stupněm. Projevuje se to i když brzdím motorem.

Mohlo by to být ložisko? Které? Nemůžou to být pneumatiky / disky?
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: divne zvuky motora?

Příspěvek od Arkis »

Mělo by to být něco v převodovce. Vem si, že kdyby to dělalo cokoliv jiného (pneu, podvozek, ložiska, řízení, ...), tak se to projevuje na všech rychlostních stupních. Když to dělá jen na 4 rychlostním stupni, tak bych řekl, že to bude spjaté s převodovkou.
Popřípadě ještě píšeš, že to dělá mezi 60-80 km/h. Zkus tedy tyto rychlosti projet s 3. a 5. rychlostním stupněm. Jestli to bude dělat taky, tak to nemusí nutně souviset pouze s převodovkou. Pokud ale tyto rychlostní stupně půjdou bez tohoto problému, tak to je něco v převodovce.
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: divne zvuky motora?

Příspěvek od amater »

Hmm, ale co ta vlastnost, ze na to ma velky vliv zataceni? Ja si osobne myslim (doufam), ze to bude lozisko. Mozna je to jeste v nejake te pocatecni fazi, kde se musi sejit vicero "podnetu" a jednou z nich je asi urcita frekvence otaceni hnaciho hridele, masa "setrvacniku" (kol), zatoceni, aby se to cele rozrezonovalo. Ale kdovi no.

Premyslim cim zacit, jestli zkusit nejdriv vymenit nove pneumatiky (predni) nebo zkusit vymenit lozisko/naboj.
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: divne zvuky motora?

Příspěvek od amater »

Jeste jsem vyporozoval, ze to huci vic na leve strane (na strane ridice).
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 884
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: divne zvuky motora?

Příspěvek od 970ka »

amater píše: že jen trochu zatočím volantem doprava zvuk zmizí. Na druhé straně čím víc zatáčím doleva tím vic se zvuk zesiluje a zrychluje se frekcence (hučí, nehučí)
V tomto případku se jedná o ložisko na pravé straně.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL Cabrio,MB Sprinter,Honda opice, atd ...
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: divne zvuky motora?

Příspěvek od amater »

hmmm, ale vic je to slysen na strane ridice... nemohlo by to byt tak, ze lozisko huci kdyz se odlehci?
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1347
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: divne zvuky motora?

Příspěvek od Arkis »

Tak zrovna vadné ložisko lze poznat jednoduše během pár minut s heverem, když to nepoznáš během jízdy. Tak šup, zkus to a uvidíš, jestli je to ono.
amater
Autoškolák
Příspěvky: 89
Registrován: úte 03 črc 15:40

Re: divne zvuky motora?

Příspěvek od amater »

Jak to lze prosim te poznat? Mel jsem kolo dolu, tocil jsem kolem, ale sle slysel jsem jen zvuk drhnuti bezdove desticky o kotouc...
Zed_007
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 08 dub 08:03

Re: divne zvuky motora?

Příspěvek od Zed_007 »

Jak budeš mít kolo ve vzduchu, chyť jej a pokud se bude pohybovat ne jen ve směru otáčení ale i (velmi lehce) k sobě a od sebe, je to na 99% ložisko. Přesně takto jsem to měl u mého mondea mk3 vzadu.
Odpovědět